Oszukana

Wydawnictwo: Edipresse
aleqsia

Jestem Lena, mam dwadzieścia trzy lata, interesuję się fotografią, mieszkam w uroczej willi nad jeziorem. W wielkim domu, otoczonym lasem, tylko ja, mój chłopak i nasz pies. Jednym wyda się to romantyczne, innym mroczne, nic z powyższych, dla mnie to prostu idealna kryjówka. Musiałam uciekać, musiałam się gdzieś schować, nie chciałam umrzeć. Żyję chwilą, stronię od ludzi, codziennie przekonuję siebie, że moje wcześniejsze życie nie istniało. Tak jest prościej. Gdy się w kółko powtarza kłamstwa, w końcu zaczyna się w nie wierzyć. Ale to tylko część prawdy o mnie. Tak jak Ty mam swoje tajemnice i lęki. Najbardziej boję się, że jeśli przeszłość mnie odnajdzie, zginę! To co mi się przydarzyło, równie dobrze mogło spotkać Ciebie. Uważaj na siebie i pamiętaj, niektórzy ludzie kłamią.

źródło opisu: Edipresse

źródło okładki: materiały wydawnictwa

książek: 1953
Piotr | 2019-05-13
Przeczytana: 13 maja 2019

Cieszę się, że odkryłem autorkę w grudniu ubiegłego roku, kiedy wypatrzyłem na stole w Empiku trójpak jej książek. Wtedy o autorce nie wiedziałem właściwie nic, jakoś umknęła mi gdzieś w zalewie kolejnych nazwisk połączonych z marketingowym szumem. Szukałem prezentu dla siebie i wybrałem ten trójpak. Wtedy pamiętam, że przekonał mnie napis na okładce o ilości sprzedanych egzemplarzy. Przyznaję, w poprzednim wydawnictwie wydanie książek pani Magdaleny pozostawiało wiele do życzenia. Pewnie gdybym zobaczył je pojedynczo, odrzuciłbym je ze względu na okładki, chociaż po nich się nie powinno oceniać. A ja jestem wzrokowcem i oceniam. Książki zakupiłem, przeczytałem pierwszą i już wiedziałem, że autorka mnie kupiła, a raczej ja ją kupuję z całym dobytkiem.

"Oszukana" opowiada historię młodej dziewczyny, którą poznajemy w trudnym dla niej okresie. Zdecydowanie ukrywa się przed kimś, ucieka przed przeszłością i czuje się mało komfortowo, zwłaszcza kiedy wyjeżdża Nikodem, człowiek,...

Anka Markova | 2019-05-21
Na półkach: E-book, Przeczytane
Przeczytana: 21 maja 2019

Książkę czyta się błyskawicznie! Aż tak błyskawicznie, że nagle się skończyła...
Nie jest to najwspanialszy kryminał jaki przeczytała, nie ma ich wiele, ale ten ma w sobie coś z rodzaju próby oszukania czytelnika.
Z pozoru zawiła sytuacja i seria zdarzeń, które okazują się niczym więcej jak zwykłymi przypadkami.
Nie tego oczkuję od dobrego kryminału. Interesuje mnie porządna intryga, tajemnice, wyraźni bohaterowie, a tu tego nie ma.

Plusem jest sposób w jaki autorka napisała książkę, przedstawiając punkt widzenia wydarzeń z kilku różnych stron - z punktu widzenia postaci, ale to chyba ostatnio jest jakaś moda, ponieważ to już kolejna (szósta?) książka, która jest w taki sposób napisana.

Historia spisana na kartach Oszukanej na pewno nie zapadnie mi w pamięć tak jak Chevy Stevens i jej "Jak kamień w wodę".

CZYTAMITU | 2019-05-18
Przeczytana: 17 maja 2019

Czy dobra passa do wydania intrygujących i dobrych książek, kiedyś się kończy? Zapewne tak, przychodzi taki moment, że autor nie jest już w stanie niczym nowym zaskoczyć czytelnika. Jednak nie dotyczy to Magdy Stachuli, która ukazuje swój talent po raz czwarty.
Kolejny raz porwała mnie w mroczny, tajemniczy świat, gdzie ukazana jest ta gorsza ludzka odsłona.
Autorka doskonale odnalazła się w gatunku domestic noir. Zawiła fabuła, która trzyma w napięciu od pierwszych stron. Czasowe przeskoki, narracja pierwszoosobowa, przedstawiona przez trzech bohaterów powoduje, że historia Leny wciąga do tego stopnia, że zatracamy się w tym mrocznym świecie.
Autorka swoim stylem pisania, tak działała na moją wyobraźnię, że czasami się wręcz bałam. Czułam strach i napięcie, a w kulminacyjnych momentach byłam równie przerażona jak główna bohaterka Lena.
Do ostatnich stron nie można pojąć co tak naprawdę się wydarzyło. Liczne zwroty akcji i fałszywe tropy sprawiają, że prawda zamiast się do nas...

Nowalijki | 2019-05-14
Przeczytana: 12 maja 2019

Tomasz Radochoński www.nowalijki.com
***
Twórczość Magdy Stachuli śledzę od samego początku, czyli od powieści Idealna – bardzo udanego debiutu. Wprawdzie kolejne książki nie podobały mi się tak, jak pierwsza, ale nie mogę odmówić Trzeciej oraz W pułapce dynamicznej fabuły i skomplikowanej intrygi. Warto zaznaczyć także, że autorka wspomnianych powieści z powodzeniem wprowadziła na polski rynek wydawniczy gatunek domestic noir i to na moment przed panującą obecnie modą na powieści z tego nurtu. Magda Stachula wygrywa oczywiście umiejscowieniem akcji w Polsce, co czytelnicy bardzo sobie cenią. Nie inaczej jest w przypadku Oszukanej, która rozgrywa się w Krakowie, na trójstyku granic na Bugu i nad Jeziorem Powidzkim w Wielkopolsce.

Oszukana to jedna z tych powieści, której fabułę niezwykle trudno streścić, głównie dlatego, że jedno zdanie za dużo może zepsuć całą przyjemność z czytania … Lena jest młoda, ładna i wraz ze starszym od siebie Nikodemem wiedzie szczęśliwe życie w pięknym...

Aellirenn | 2019-05-19
Na półkach: 2019, Posiadam, Przeczytane
Przeczytana: 19 maja 2019

Stachula postawiła sobie poprzeczkę bardzo wysoko. Ale to jest Stachula, więc nie ma takiej poprzeczki, której by nie przeskoczyła. :)
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
Książka wciąga bardzo. Autorka po mistrzowsku wręcz wodzi czytelnika za nos. Napięcie nie raz sięga zenitu. Kiedy bohaterka się boi, my się boimy. Kiedy bohaterka jest spięta, my jesteśmy spięci. Kiedy bohaterka panikuje czy ucieka, my niemal dostajemy zadyszki czytając. Tak właśnie potrafi pisać Stachula. I to zakończenie! Po prostu wisienka na torcie. Chciałabym móc napisać więcej, ale to wręcz nie godzi się spoilerować. To należy przeczytać. Proszę państwa, mamy prawdziwą królową thrillera w kraju.

Mrsruda | 2019-05-20
Przeczytana: 19 maja 2019

Mam olbrzymi problem z tą książką. Nie bardzo wiem co o niej napisać. Obawiam się że każde zdanie będzie ciągnąć za sobą kolejne, przez co zdradzę całą historię. Dawno nie czytałam książki która mną tak zawładnęła. Fabuła wciągająca od samego początku. Nie ma czasu, by rozmyślać co zrobią bohaterowie, napięcie które zbudowała autorka to uniemożliwia. Historie poprostu się czuje razem z nimi. No i nie można nie wspomnieć o okładce.
Polecam Wam bardzo tę książkę.

Lena a właściwie Milena zamieszkuje u dopiero co poznanego Nikodema. Dom jest w lesie przy jeziorze, co jest dużym plusem dla dziewczyny. Na odludziu nikt nie będzie zwracał na nią uwagi. Obawia się jednak że uczucia jakie żywi do niej mężczyzna nie są prawdziwe. Udaje je w jakimś celu, tak samo jak ona. Nikodem jest biznesmenem, dwa razy starszym od dziewczyny. Jest troskliwy i opiekuńczy.
Wydarzenia które się dzieją skłaniają Lene by zaczęła podejrzewać że Niko ma coś wspólnego z jej przeszłością.

I kolejna książka Magdy Stachuli przeczytana!✓ Nie pierwsza i nie ostatnia wydana spod pióra autorki potwierdza, że Pani Magda to mistrzyni gatunku. Ciekawy, intrygujący i niepowielony thiller psychologiczny- jak dla mnie super!
No i co dla niektórych istotne, dla niektórych nie- okładka- tak ładnej i przykuwającej wzrok dawno nie widziałam. Okładki z wcześniejszego wydawnictwa do którego należała autorka, pozostawiały wiele do życznia, na tę za to można patrzeć godzinami, a i czyta się przyjemniej :)
Ja osobiście nie mogę doczekać się kolejnej książki! :)

Maggy | 2019-05-16

Świetny thriller psychologiczny, znakomicie napisany. Pani Stachula to dla mnie mistrzyni gatunku.

Joasia | 2019-05-19
Na półkach: 2019, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 18 maja 2019

Z niecierpliwością oczekiwałam kolejnej książki mojej ulubionej autorki. Myślałam, że i tym razem wbije mnie w fotel i nie będę mogła się oderwać od czytania. Przyzwyczajona do bogatej fabuły tym razem czuję się trochę rozczarowana, wszystko było takie poprawne, trochę przewidywalne.

panda_zksiazka_ | 2019-05-19

Ta książka zasługuje na same pozytywne opinie, polecam każdemu, w szczególności fanom lekkich thrillerów psychologicznych. Ciekawa fabuła, genialnie budujące napięcie i bardzo intrygujące postacie. Wszystko co powinien mieć dobry thriller! A do tego czyta się bardzo szybko i przyjemnie. Niczego tu nie brakuje. 🤗📚💕