Gwiazdy nadziei

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
aleqsia

On sądzi, że szczęście jest tylko chwilowym złudzeniem, a miłość okrutnym żartem. Ona będzie chciała to zmienić. Amara po latach spędzonych w szkołach z internatem wraca do rodzinnego domu. Nie jest to jednak miejsce, w którym czuje się akceptowana. Nigdy nie zaznała rodzinnego ciepła czy wsparcia. Wróciła tylko z jednego powodu. Dla niego. Dla Jaksa. Pokochała go od pierwszego wejrzenia i...

Ona będzie chciała to zmienić.
Amara po latach spędzonych w szkołach z internatem wraca do rodzinnego domu. Nie jest to jednak miejsce, w którym czuje się akceptowana. Nigdy nie zaznała rodzinnego ciepła czy wsparcia. Wróciła tylko z jednego powodu. Dla niego. Dla Jaksa. Pokochała go od pierwszego wejrzenia i nigdy nie potrafiła o nim zapomnieć.
Jaks jest mężczyzną z zupełnie innego świata. Zdystansowany i ironiczny właściciel salonu tatuażu, który robi wszystko, by jego relacje z kobietami były krótkie i niezobowiązujące. Nosi w sobie piętno bolesnej przeszłości i wydaje się, że nic i nikt nie jest w stanie się przebić przez pancerz, który przez lata budował.
I wtedy pojawia się Amara. Oboje nie są świadomi tego, że ich drogi splotły się już wcześniej w bardzo dramatycznych okolicznościach…

źródło opisu: Zysk

źródło okładki: Zysk

Fragment książki

BlackyBekcy | 2019-03-28

TA KSIĄŻKA TO MIÓD NA ROMANTYCZNE DUSZE!
Najpierw przyciągnęła mnie okładka i opis. Pomyślałam sobie, że to coś dla mnie. Jednak nie spodziewałam się niczego nadzwyczajnego po tej powieści.
Pierwsza myśl – romans jak romans. Jeśli będę miała szczęście, okaże się lepszy od przeciętnych. I okazał się…
Gwiazdy nadziei to nie jest typowy romansik. To piękna, poruszająca do głębi historia o miłości, która pokona każdą przeszkodę, a przede wszystkim o nadziei, która nigdy w nas nie gaśnie. Najbardziej dotknęło mnie jednak to, jak autorka przedstawiła siłę przeznaczenia. Ta książka pokazuje w cudowny sposób, że nasze życie nie składa się z przypadków. One zawsze do czegoś prowadzą. Do celu, którego na początku drogi nigdy nie jesteśmy świadomi.
Ale dość o tym. Teraz trochę o fabule, postaciach i języku autorki.
Fabuła. Bardzo przemyślana. I nieprzewidywalna. Gdy doszłam do ostatnich rozdziałów, byłam pewna, że skończy się inaczej. Wydawało się, że ta historia ma jedno zakończenie,...

Crisstal95 | 2019-02-20

Tytuł piękny, zagadkowy, a kryje się pod nim eksplozja emocji. Inaczej nie określę tej książki. Emocje, uczucia, emocje i uczucia.
Przeżywałam w tej książce głownie trzy stany.
1.Zaskoczenie – ze względu na drastyczność niektórych wydarzeń.
2.Wzruszenie, chyba wiadomo z jakich powodów, ale przy kilku rozdziałach beczałam jak bóbr.
3.I rozbawienie. Były tam śmieszne, urocze sceny i dialogi. I wbrew pozorom to nie ze wzruszenia cieszę się najbardziej, a z rozbawienia, bo niezwykle rzadko zdarza mi się zaśmiać podczas czytania jakichkolwiek lektur.
Polecam tę książkę! Naprawdę warto. Jest to emocjonalny, wzruszający i zabawny romans, który niesie kilka ważnych przesłanek. O nadziei. O miłości. O przeznaczeniu.

Aleksji | 2019-02-07

,,Gwiazdy nadziei" to nie powieść, którą porzuca się po paru stronach, lub wywala się z pamięci od razu po przeczytaniu. Opowiedziana historia trafia do serc, wzbogacając je emocjami, które aż biją od książki. I.M. Darkss ma talent nie tylko do kreowania fikcyjnego świata, gdzie bohaterzy niemal urealniają się, dając nam wrażenie, że żyją obok nas, ale także autorka potrafi przekazać czytelnikom tyle emocji - zarówno tych pozytywnych, jak i negatywnych - że nie sposób spokojnie usiedzieć w fotelu. I choć wielokrotnie miałam do czynienia z tego typu książkami (w końcu to jeden z moich ulubionych gatunków), to i tak... nie byłam na nic przygotowana. Śmiem nawet stwierdzić, że I.M. Darkss brutalnie bawi się czytelnikiem. Historia, niby tak lekko złożona, która na pozór (!) prowadzi do tylko jednego zakończenia, wbija nas w siedzisko. Miażdży nie tylko serce, ale i mózg. I choć poczułam się tak brutalnie potraktowana, nie sposób nie przyznać autorce tego, że odwaliła kawał dobrej...

rinos | 2019-03-28
Na półkach: 2019, Przeczytane
Przeczytana: 28 marca 2019

Choć nie znoszę gatunku New Adult, nie zrażam się, bo czasami można trafić na coś wartościowego. W przypadku "Gwiazdy nadziei" doznałam rozczarowania na całej linii. Było źle, wręcz beznadziejnie, mdło i nudno. Dawno nie umęczyła mnie tak żadna książka. Wszystko mnie drażniło w tej historii - główni bohaterowie, dialogi i fabuła. Nie znajduję ani jednej pozytywnej cechy w tej opowieści. Dla mnie strata czasu.

magpie101 | 2019-04-09
Przeczytana: 09 kwietnia 2019

Wzruszajaca historia o milosci i sile przeznaczenia. Tragedie, ktore mialy miejsce kilka lat wczesniej nie byly bez znaczenia, sa powiazane z czasem obecnym, sa poczatkiem nowej historii.
Ksiazka bardzo wzrusza i zaskakuje, niewyjasnione tajemnice trzymaja nas w napieciu do ostatnich stron, polecam.

Katarzyna | 2019-04-11
Przeczytana: 11 kwietnia 2019

„… Nie wiem, jak do tego doszło. Wycieram te zdradzieckie ślady mojego cierpienia jednym wściekłym ruchem. Nienawidzę tych łez. Nienawidzę swojej słabości. A najbardziej nienawidzę wyrazu jego twarzy. Tego współczucia i żalu, jakby mój ból był dla niego odczuwalny, ale nie jest …”

Zazwyczaj mówimy, że nadzieja umiera ostatnia. Liczymy na jakiś ciekawy obrót sytuacji, uśmiech losu, lub życzliwy gest od drugiego człowieka. Powieść, którą trzymam w rękach oddaje wiele emocji. Czy skradnie Wasze serca? Po cichu liczę, że TAK ;-)

Sprawczynią całego zamieszania jest I.M. Darkss, autorka kryjąca się pod pseudonimem. To wieczna romantyczka, której trudno jest funkcjonować bez codziennej dawki cukru. Jej największym marzeniem - jest rozpalać zmysły czytelników za pomocą emocji, które wprost ze swojego gorącego serca przelewa na papier. Część swoich prac publikuje w Internecie, gdzie cieszy się sympatią wielu użytkowników. W 2016 roku zadebiutowała powieścią fantastyczną pt. „Światło w...

Cyrysia | 2019-02-18

Na zachętę tylko dodam, że to jedna z lepszych powieści z gatunku New Adult, jakie w ostatnim czasie czytałam.

CAŁOŚĆ OPINII W LINKU:

Lulu | 2019-04-19
Na półkach: Książki 2019, Przeczytane
Przeczytana: 19 kwietnia 2019

Muszę napisać, że jest to książka typowo dla kobiet z duszą romantyczki. Przepiękna historia o miłości, bardzo emocjonalna z tajemnicą sprzed lat i przeznaczeniem przed którym nie da się uciec. To książka, którą zaczynając czytać przepadłam i nie mogłam się oderwać. Główna bohaterka to Amara, która zakochuje się w tatuażyście Jaksie. Niestety on unika związków i woli przygody niezobowiązujące i krótkie. Oboje noszą w sobie piętno z przeszłości i nie są świadomi, że już kilka lat wcześniej ich drogi się splotły w dramatycznych okolicznościach. Amara stara się przekonać Jaksa do zbudowania związku opartego na miłości przed którą on się broni. Czy jej się uda?

Czytałam z wypiekami na twarzy. Towarzyszyłam głównej bohaterce podczas niedoli i szczęścia. Kibicowałam, aby udało jej się zmienić jego nastawienie do stałych związków i przestał się bronić przed miłością. Muszę jednak wspomieć, że na samym początku powieści znalazłam kilka błędów w druku oraz w niektórych momentach chciałam...

Hanna | 2019-02-11
Przeczytana: 11 lutego 2019

"Nadzieja zawsze gdzieś na nas czeka, nawet jeśli się poddamy. To ona jest sprawdzianem naszej zdolności do walki".

I.M.Darkss stworzyła przejmującą, zaskakującą i pełną sprzecznych emocji historię o traumatycznej przeszłości i nieodwzajemnionej miłości. „Gwiazdy nadziei” ukazują również siłę przeznaczenia, a także bohaterów, przed którymi pojawi się wiele ciężkich prób i wyborów. Jaką drogę wybiorą? Czy szczęście jest im pisane? Intrygująca fabuła, wiele tajemnic i nieoczywisty finał czynią tę historię niezapomnianą. Przeczytajcie i przekonajcie się sami! Serdecznie polecam.

CAŁOŚĆ: http://nie-oceniam-po-okladkach.blogspot.com/2019/03/345-gwiazdy-nadziei-im-darkss-patronat.html#more

Aleksandra | 2019-04-06
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane

Cudowna historia. Nie mogłam oprzeć się urokowi ani tej powieści, ani temu, który roztaczał przez całą książkę główny bohater.
Wielka miłość, o którą tak ciężko w dzisiejszym świecie.
Polecam i na pewno jeszcze wrócę do twórczości tej autorki