Księga tradycyjnego obozowania. Tom 1. Biwak.

Okładka książki Księga tradycyjnego obozowania. Tom 1. Biwak. Horace Kephart
Okładka książki Księga tradycyjnego obozowania. Tom 1. Biwak.
Horace Kephart Wydawnictwo: Stary Wspaniały Świat poradniki
poradniki
The Book of Camping and Woodcraft
Stary Wspaniały Świat
2019-03-28
2019-03-28
Rafał Wierzbicki

Napisana ponad 120 lat temu, a czytasz to jak przewodnik po świecie bushcraftu, który wyszedł w tym millenium.
Baza i podstawy biwakowania.

Baza i podstawy biwakowania.

Pierwszy tom mówi o podstawach obozowania w lesie i radzeniu sobie z różnymi wyzwaniami które przynieść może życie trapera.
Ta książka została napisana ponad 100 lat temu ale jest ponad czasowa I to pokazuje dobitnie że technologia idzie do przodu lecz w przypadku bushcraftu ogólna geneza się nie zmieniła.
Moja ocena była by większą gdyby nie tak wiele stron poświęconym tematom kulinarnym co moim zdaniem powinno być osobnym tomem jak było to w oryginale.

Moja ocena była by większą gdyby nie tak wiele stron poświęconym...

Jak dotąd najlepsza książka poradnikowa z wydanych przez SWŚ. Super się czyta, nawet biorąc pod uwagę fakt, że mam ostatnio czasu jak na lekarstwo, a dzięki temu, że są krótkie roadziały, czy seklcje w rozdziałach, nawet mając 5 minut można doczytać jakiś fagment do końca.

Tom pierwszy "Księgi tradycyjnego obozowania" okazał się dla mnie niezwykle inspirującą lekturą. Posiadam niemałe już doświadczenie w dzikim obozowaniu, z większą lub mniejszą ilością sprzętu. Bywało, że mocno improwizowanego. Myślałem, że wiele już mnie nie może zaskoczyć w tej książce. Myliłem się. Z wielką przyjemnością wsłuchałem się w ten głos przeszłości, chłonąc niczym gąbka informacje o wykorzystywanych przed laty technikach, sprzętach, materiałach. Wyobrażając sobie jak wyglądało obozowanie w ubiegłym wieku. Czas spędzony z Kephartem uważam za bezcenne doświadczenie umysłowe, natomiast całą zdobytą dzięki tej książce wiedzę, zamierzam wypróbować już wkrótce. Tym samym polecam tę i inne książki wydawnictwa Stary Wspaniały Świat i z niecierpliwością czekam na kolejny tom niniejszego przekładu.

Dobra. Trochę nieaktualna pod kątem sprzętu

Dobra. Trochę nieaktualna pod kątem sprzętu

• Ewentualnie do kupienia
  • Do poczytania
  • Popularnonaukowe i poradniki
  • Przyroda

Dodaj cytat z książki Księga tradycyjnego obozowania. Tom 1. Biwak.