rozwińzwiń

Miyamoto Musashi

Miyamoto Musashi
Źródło: https://simple.wikipedia.org/wiki/Miyamoto_Musashi
Znany jako:  Shinmen Takezō, Miyamoto...Znany jako:  Shinmen Takezō, Miyamoto Bennosuke, Niten Dōraku (Buddyjskie imie).
2
7,3/10
Pisze książki: biznes, finanse, poradniki
Urodzony: 01.01.1584Zmarły: 13.06.1645
7,3/10średnia ocena książek autora
213 przeczytało książki autora
405 chce przeczytać książki autora
9fanów autora
Zostań fanem autora
Sprawdź, czy Twoi znajomi też czytają książki autora - dołącz do nas

Książki i czasopisma

 • Wszystkie
 • Książki
 • Czasopisma
Księga pięciu kręgów
2006
Księga pięciu kręgów
Miyamoto Musashi, Cleary Thomas
7,5 z 2 ocen
30 czytelników 0 opinii
2006
Księga pięciu kręgów Gorin-No Sho
2001
Księga pięciu kręgów Gorin-No Sho
Miyamoto Musashi
7,1 z 156 ocen
583 czytelników 15 opinii
2001

Popularne cytaty autora

 • Nie wolno całej swojej miłości skierować na broń i przybory. Bo nadmiar jest tym samym co niedostatek. Nie naśladuj więc innych, rób co do ...

  Nie wolno całej swojej miłości skierować na broń i przybory. Bo nadmiar jest tym samym co niedostatek. Nie naśladuj więc innych, rób co do ciebie należy i dbaj jedynie o to, by broń rycerska do twojej pasowała dłoni.

  3 osoby to lubią
 • O zachowaniu w sobie ducha Prawa Wojennego (Heiho-no kokoromochi-no koto). [...] Serce miej czyste i na wszystko otwarte. Pamiętaj, abyś ni...

  O zachowaniu w sobie ducha Prawa Wojennego (Heiho-no kokoromochi-no koto). [...] Serce miej czyste i na wszystko otwarte. Pamiętaj, abyś nie nakładał sobie zbyt ciasnych wędzideł, ani też zbytnio ich nie rozluźniał. Utrzymuj ducha w równowadze, abyś nie zboczył ni w lewo ni w prawo. A kiedy zadrży ci serce i zaczniesz się wahać - natychmiast, nie czekając ani chwili, musisz to drżenie zatrzymać i uspokoić. Bardzo tego pilnuj. Wokół panuje spokój, ale twoje serce nie śpi. Działasz szybko, ale serce zbyt szybko nie działa. Serce nie podlega ciału. Ciało nie podlega sercu. W sercu zachowujesz ostrożność, ale ciało twoje jej nie zachowuje. Nie popuszczasz sobie wodzy, ale też nie działasz ponad własne siły. Nawet gdy serce słabnie, rdzeń twego ducha ma pozostać silny. Nie dajesz poznać innym o czym myślisz. [...] Nie siej zamętu w sercu ani niepokoju. Uczyń je przestronnym, bo w takim tylko zamieszkuje mądrość. Bowiem wyższą szkołą na Drodze Wojennego Prawa jest doskonalenie serca i pogłębianie mądrości. Oczyść więc umysł z niepotrzebnych plew.

  3 osoby to lubią
Zobacz więcej cytatów

Najnowsze opinie o książkach autora