Zakręty losu.

Cykl: Zakręty losu (tom 1)
Wydawnictwo: Burda Książki
Agnesscorpio

Kultowa powieść Agnieszki Lingas-Łoniewskiej, która wie, jak rozhuśtać emocje czytelników. Opowieść jak rollercoaster: od miłości do dramatu. Zapnijcie pasy i przygotujcie chusteczki! Wydaje się, że wreszcie wszyscy dobrze ułożyli sobie życie: Piotr i Anka odnaleźli siebie i dojrzałą miłość, a ich córki – równolatki Kaśka i Gośka zostały przyrodnimi siostrami. Od teraz mają żyć szczęśliwie i...

Wydaje się, że wreszcie wszyscy dobrze ułożyli sobie życie: Piotr i Anka odnaleźli siebie i dojrzałą miłość, a ich córki – równolatki Kaśka i Gośka zostały przyrodnimi siostrami. Od teraz mają żyć szczęśliwie i spokojnie. Jednak kiedy w życiu tej nowej rodziny pojawiają się dwaj bracia: Krzysztof i Łukasz, odmienni jak dzień i noc, na jaw wychodzą mroczne sekrety, a historia z przeszłości odżywa. Rusza lawina zdarzeń, nad którymi trudno zapanować.

Krzysztof bez pamięci zakochuje się w Kaśce. Dla niej zostawia Gośkę, którą chronił przed Łukaszem, narkotykowym bossem. Gośkę pociąga ten mroczny mafijny świat – leci do niego jak ćma do światła. Kaśka przedkłada miłość do Krzyśka nad lojalność wobec Gośki.

Pierwsza tragedia: śmierć Gośki, która przedawkowała narkotyki, sprawi, że Kaśka ucieka na trzynaście lat – od poczucia winy, ogromnych wyrzutów sumienia i od Krzyśka, którego nie potrafi jednak przestać kochać.

Gdy ponownie się spotkają, ona będzie panią prokurator, on – adwokatem. Ona będzie oskarżać mafijnego bossa, on – bronić go. Staną w sądowej sali, po dwóch stronach barykady, ale połączeni tym samym uczuciem z przeszłości.

Za czym pójdą: za głosem prawa czy za głosem uczucia?

Czy uciekną od przeszłości, która nie pozwala o sobie zapomnieć?

źródło opisu: www.burdaksiazki.pl

źródło okładki: materiały wydawnictwa

"Zakręty losu" to pierwszy tom trylogii o bardzo zagmatwanym życiu dwóch braci i kobiet z nimi związanych. To przede wszystkim historia o wielkiej miłości z mafią narkotykową w tle, dzięki czemu romans został doprawiony sporą dawką sensacji.

A ja jak zwykle w przypadku powieści Lingas - Łoniewskiej mam ogromny problem... Bo uwielbiam ją za stwarzanie naprawdę wciągających historii, z bohaterami, którzy budzą emocje, a ich dramatyczne losy powodują, że czytam z ogromnym napięciem. Chyba właśnie dlatego wciąż sięgam po jej kolejne książki, mimo że tak naprawdę są...fatalnie napisane. Lektura budziła więc we mnie całkowicie skrajne odczucia - fabułę uważam za rewelacyjną, ale styl sprawiał, że aż nazbyt często myślałam: o rany, co za grafomania!

Historia mnie urzekła, ale z wielkim żalem stwierdzam, że autorka nie potrafi jej opisać tak, by coś mi nie zgrzytało za uszami... Język jest chwilami prostacki, a bardzo często zbyt wzniosły, górnolotny, przesadzony, przez co cały dramatyzm...

kryminalnakuchnia | 2016-07-26
Na półkach: Przeczytane, Nie polecam

Od dłuższego czasu nosiłam się z zamiarem przeczytania książek Pani Agnieszki Lingas-Łoniewskiej.

Powodów było wiele, ale główny to wysoko oceniane książki autorki.

Mój wybór padł na "Zakręty losu".Teraz już wiem, że to była fatalna decyzja.

Sposób jaki napisana jest książka pozostawia wiele do życzenia. Wszystko jakieś takie niejasne i zagmatwane.
Fatalne opisy sprawiają, że książka staje się mało czytelna, a bohaterowie....no cóż.....poczułam się jakbym znowu była w liceum lecz niestety nie w pozytywnym tego słowa znaczeniu.

No i jeszcze ten narrator!!!

To nie było na moje nerwy. Swoją przygodę z Panią Agnieszką skończyłam na rozdziale 6.
Jak dla mnie szkoda czasu.

"Zakręty losu" to nie jest kolejny romans jakich wiele.
To nie kolejna powieść obyczajowa.
To nie tylko powieść sensacyjna.
To przede wzystkim powieść o miłości. Takiej wielkiej. Takiej prawdziwej. Takiej na całe życie.
Początek wcale nie zapowiadał tego co dalej będzie się działo.
Ot kolejna powieść o miłości nastolatków.
Z tym, że bardzo skomplikowana. Bo Kasia odbija chłopaka swojej przyrodniej siostrze i nawet nie zdaje sobie sprawy, do jakich tragedii to doprowadzi w przyszłości.
Ale miłość rządzi się własnymi prawami i nawet długoletnia rozłąka nie jest w stanie jej zgasić.A gdy następuje ponowne spotkanie wybucha od nowa nic i nikt nie jest w stanie jej zatrzymać.
Ciekawy wątek sensacyjny , mafia, gangi narkotykowe,kulisy pracy prokuratury i sądownictwa. Problem narkotyków wśród młodzieży.
Do tego dramat rodzinny, złe decyzje które mogą zaważyć na życiu innych.
Dwie przybrane siostry i dwaj bracia, których los jest ze sobą ścisłe powiązany.
Każdy znajdzie tu dla siebie coś...

Dawno żadna książka nie dostarczyła mi tyle emocji. I nie przypominam sobie, żebym kiedykolwiek płakała podczas lektury czegokolwiek...

Kaśkę i Krzyśka poznajemy, gdy obydwoje mają po 18 lat. Tylko 18 lat, a życie daje im w kość i ciągle czują się odpowiedzialni za wszystko, co się dzieje dookoła. Wyrzuty sumienia (czy słuszne?) nie dają im spokoju na wiele lat, po czym spotykają się ponownie. I znowu historia sprzed lat się powtarza, tylko że teraz jest już o wiele groźniej...

Rewelacyjna książka, którą przeczytałam niemalże w jeden wieczór z zapartym tchem. Rozbudowana fabuła, która wielu osobom może przeszkadzać, ale nie mnie. No i wątek prawniczy, z którym jak dotąd nie spotkałam się w żadnej polskiej powieści. Jestem historią przedstawioną przez autorkę zauroczona - zafundowała ona czytelnikowi piękne opisy emocji, jakie towarzyszyły głównym bohaterom podczas ich zmagań z brutalną rzeczywistością.

Miłość to potężne uczucie. Źle pokierowana niestety może być destrukcyjna...

gwiazdka | 2014-01-03
Na półkach: Przeczytane, Rok 2014
Przeczytana: 03 stycznia 2014

Zawsze z wielką niecierpliwością wyszukuję powieści współczesnych polskich pisarzy, bo marzą mi się autorzy na miarę Nurowskiej, Kowalewskiej czy choćby Kalicińskiej. Z wielką ochotą zabrałam się więc do lektury trylogii Agnieszki Lingas- Łoniewskiej: „Zakręty losu”. Historia ciekawa, a więc jest miłość i rozstania przeplecione przestępstwami. A jednak sama lektura chwilami doprowadzała mnie do szału. Po pierwsze brakowało mi kolorytu życia codziennego, sama narracja była jakaś kanciasta, a dwie trzecie książki to opisy życia erotycznego bohaterów. Przeskoki tematyczne też nie dodawały uroku. Powieści brakuje zaskoczenia, napięcia między bohaterami, całość podjeżdża pod przeciętnego harlequina.

Wojciech Gołębiewski | 2016-05-17
Przeczytana: 17 maja 2016

Pełno jej w bibliotece w Toronto, pełno jej w LC. No to wypada się ustosunkować i w tym to celu wypożyczyłem trzy tytuły. Na okładce nic nie było, to kliknąłem Wikipedię - nie ma, ale znalazłem na: http://www.empik.com/szukaj/produkt?author=Lingas-%C5%81oniewska+Agnieszka

"Agnieszka Lingas-Łoniewska urodziła się w 1972 roku. Przez całe życie jest związana z Wrocławiem - tu mieszka i pracuje, tu również ukończyła studia. Jest absolwentką filologii polskiej Uniwersytetu Wrocławskiego. Pisze książki, które łączą w sobie sensację z romansem. Jest miłośniczką zwierząt (ma trzy koty oraz psa), zespołu Within Temptation oraz jeszcze mocniejszej muzyki rockowej.

Jest autorką kilkunastu książek - głównie zaliczanych do prozy kobiecej. Na swoim koncie ma m.in. tytuły takie, jak: "Zakład o miłość", "Bez przebaczenia", "W szpilkach od Manolo", a także trylogię o zbiorczym tytule "Zakręty losu". Jej książki są cenione przez czytelniczki i chętnie...

Przebudzona | 2016-04-25
Przeczytana: 03 kwietnia 2016

WOW!!! Nie spodziewałam się takich emocji i uczuć, a powinnam była, bo pani Agnieszka ma smykałkę do wylewania ich hektolitrami na kartki powieści. Brawisimo ;)

Myślałam, że cykl "Łatwopalni" jest całkiem całkiem, ALE tutaj WSZYSCIUTKO mi się podobało. Trzymające w napięciu wydarzenia, dialogi, bohaterowie z którymi nie sposób się nie zżyć. Podobał mi się podział na parę lat wstecz. I przyznam, że jak doszło do teraźniejszości i do wątków nawet kryminalnych to śledziłam z zapartym tchem a co to los im znów rzuci pod nogi :) Aaa i jakie wymyślne sceny erotyczne - fiu fiu, postarała się pani Agnieszka i za to mega plusiki :)

Ogromnie POLECAM!!!

malineczka74 | 2011-05-15
Przeczytana: 15 maja 2011

Zakręty losu " to pierwsza z książek Agnieszki Lingas-Łoniewskiej , którą miałam przyjemność przeczytać. I to na prawdę była ogromna przyjemność ,bo powieść jest po prostu świetna.

Jej akcja toczy się w dwóch różnych odstępach czasu .

Główną bohaterkę Katarzynę Matczak poznajemy , gdy ma zaczęte 19 lat i przeprowadza się z ojcem do domu macochy . Jej matka osierociła ją ,gdy miała niewiele ponad trzy latka . Powtórny ożenek ojca zmienia losy Kasi już na całe przyszłe życie . Dziewczyna dobrze dogaduję się z macochą Anią , ale jej kontakty z przyrodnią siostrą Małgosią nie są idealne .Powodem tego są zdecydowanie odmienne charaktery dziewczyn , ale i pewien przystojny kolega ze szkoły o imieniu Krzysztof - to dla Kasi kończy on swój związek z jej siostrą . A Gosia wraca do starszego brata Krzysztofa Łukasza , który jest w rodzinie czarną owcą , prowadzi podejrzane interesy związane z narkotykami i żyje beztrosko na granicy prawa. Związek z Krisem okazuje się miłością wyjątkową...

książek: 2048
Księgozbiór_Kasiny | 2014-04-15
Przeczytana: 21 marca 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Jednym słowem książka jest zarąbista. Bardzo mi się podobała, trzyma w napięciu, akcja jest wartka, człowiek na pewno się przy niej nie będzie nudzić. Poza tym podstawowym i najważniejszym przesłaniem jest uniwersalna prawda życiowa, że mimo wszystko, mimo przeciwności losu i zakrętów na naszych życiowych drogach rodzina i miłość jest najważniejsza.

Główną bohaterką jest Kaśka, nastolatka, której ojciec po wielu latach życia samotnie (mama Kaśki zginęła w wypadku, gdy dziewczynka była mała) wreszcie postanowił się ożenić. Ania, nowa żona ojca Kaśki, miała z poprzedniego związku też córkę - Małgośkę. Dziewczyny jednak nie przypadły sobie do gustu, wręcz przeciwnie zaczęły ze sobą poniekąd rywalizować. Pewnego wieczoru Kaśka biegając w parku spotkała chłopaka - Krzyśka. Po niedlugim czasie okazało się, że to chłopak Małgośki. Krzysiek szybko zrywa z Małgośką, aby związać się z Kaśka, do której chyba czuje coś więcej. I tak właśnie zaczyna się historia tych dwojga młodych ludzi....

boziaczek | 2013-01-14

Bardzo lubię książki A. Lingas-Łoniewskiej. Po przeczytaniu pierwszych stron "Zakrętów losu", wiedziałam, że tym razem też się nie zawiodę:) Pierwsza część trylogii o braciach Borowskich obfituje w wiele zaskakujących wydarzeń, fabuła wciąga i właściwie nie zorientujemy się kiedy lektura się kończy...
Zakręty losu to opowieść o miłości; takiej, której nie spotyka się codziennie; takiej, która potrafi przetrwać wiele, nawet lata rozłąki. Jest to opowieść o dwójce młodych ludzi, którzy walczą niezmiennie o swoje uczucie, na przekór wszystkim. Czytelnik jest wręcz "bombardowany" uczuciami i zaskakującymi wydarzeniami, tak jak w życiu. A. Lingas-Łoniewska ma wspaniały dar opowiadania historii w prosty sposób, ale bardzo emocjonalny i za to ją cenię.
Bardzo zżyłam się z głównymi bohaterami. Dlatego cieszę się, że to jeszcze nie koniec:)