Czas wyborów

Wydawnictwo: YA!
Night of the Party
Przyszłość
Izabela1505

Jak przemówisz, kiedy odebrano ci prawo głosu? Akcja powieści toczy się w niedalekiej, niesprecyzowanej przyszłości. Po wyjściu z Unii Europejskiej Wielka Brytania jest rządzona przez Partię – radykalnie prawicowe ugrupowanie, którego polityka opiera się na skrajnie nacjonalistycznych wartościach. Wszystkie osoby urodzone poza granicami kraju zostają zmuszone do natychmiastowego opuszczenia...

Jak przemówisz, kiedy odebrano ci prawo głosu?

Akcja powieści toczy się w niedalekiej, niesprecyzowanej przyszłości. Po wyjściu z Unii Europejskiej Wielka Brytania jest rządzona przez Partię – radykalnie prawicowe ugrupowanie, którego polityka opiera się na skrajnie nacjonalistycznych wartościach. Wszystkie osoby urodzone poza granicami kraju zostają zmuszone do natychmiastowego opuszczenia państwa. Niezastosowanie się do nakazu grozi aresztowaniem i przymusową deportacją, a ukrywanie nielegalnych imigrantów stanowi przestępstwo.

Nastoletnia Zara jest jedyną osobą, która wie, kto jest winny śmierci jej przyjaciółki Sophie. Przebywa jednak w kraju nielegalnie i nie może wyznać tej tajemnicy nikomu. Nawet Ashowi, chłopakowi, którego kocha. Chłopakowi, który musi poznać prawdę.

W czasie, gdy kraj przygotowuje się do następnych wyborów, Zara staje przed koniecznością podjęcia trudnej decyzji, która zaważy nie tylko na jej życiu.

źródło opisu: https://www.gwfoksal.pl

źródło okładki: https://www.gwfoksal.pl

Cynthia | 2019-03-18

Wizja Anglii po Brexicie oczami nielegalnie przebywającej w Londynie nastoletniej Zary. Jak na powieść dla młodzieży przystało mamy tu wątek miłosny, ale moim zdaniem nienachalny. Dużo ważniejsze jest stopniowe odkrywanie prawdy o tym, co naprawdę stało się na imprezie, na której Zara była świadkiem śmierci swojej przyjaciółki. Równie ważne są nadchodzące wybory do parlamentu, które mogą zatrzymać coraz bardziej szaleńczą karuzelę represji wobec "nielegalnych" imigrantów. Cieszę się, że literatura dla młodzieży przybiera również taką formę jak w "Czasie wyborów". Polecam, i to nie tylko nastolatkom.

Niebieskieoprawki | 2019-03-17

Czytajka | 2019-03-18
ogarbejbe | 2019-03-18
Agnieszka | 2019-03-18

Patronaty tygodnia

Jest taki dzień w miesiącu, gdy wszystkie wydawnictwa zawiązują spisek przeciwko naszym portfelom. Torpedują nas taką liczbą nowości, że chcąc nie chcąc, musimy kupić choć jeden tytuł. W marcu zdecydowanie takim dniem była zeszła środa. Dziś prezentujemy wszystkie nowości z zeszłego tygodnia i tego, który właśnie się rozpoczyna. Szukajcie naszego pomarańczowego logo!