Lubimyczytać.pl to:

horror
typ
papier
Marcin
6.81 (389 ocen i 18 opinii)

Opis książki

Grayowie zamówili portret rodzinny i celowo odnaleźli i wykorzystali zamiłowania malarza, a także jego umiejętności. Za jej sprawą rodzina starzeje się... wyłącznie na płótnie. Początkowo zaskoczeni, Grayowie bezwzględnie wykorzystują swoją nieśmiertelność. Doprowadzeni do rozpaczy okoliczni mieszkańcy kradną im w końcu magiczny obraz i, grożąc jego zniszczeniem, zmuszają ich do opuszczenia Europy. Ale siedemdziesiąt lat później demoniczna rodzina powraca, by się ratować. Źle zabezpieczone przez malarza płótno zaczyna się rozpadać, a wraz z nim nikną również sportretowani. Czoło Grayom musi stawić wnuk mężczyzny, któremu udało się ich wypędzić...

źródło opisu: Opis autorski

Inne wydania

Polecamy

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena
Opinie i aktywności czytelników
tifa | 2011-04-17
Przeczytana: 10 kwietnia 2011

Nieśmiertelność. Wielu o niej marzy. Ciągła zabawa, kolejne beztroskie stulecia. Tylu ludzi chce żyć wiecznie. Waszej rodzinie to się udało. Jednak cena jest wysoka. Amoralność, perwersje- to część waszego długiego życia. Zniknięcie gwarancji waszego szczęścia oznacza śmierć wielu niewinnych ludzi. Czy było warto?
Graham Masterton jest jednym z autorów, których czytam na rozluźnienie. Niestety, ale chyba przestanę tak robić. Każda kolejna książka tego pisarza coraz mniej mi się podoba.
Już na samym wstępie ''Wizerunku zła'' autor uraczył czytelnika opisem zdzierania skóry i mordu na niewinnym dziewczęciu. Owszem za pierwszym razem było to interesujące, ale Masterton opisał tę czynność jeszcze kilka razy. Moim zdaniem zupełnie niepotrzebnie, bo za każdym razem przebiega to w ten sam sposób.
Akcja toczy się wokół tajemniczej rodziny Gray’ów, pewnego portretu, który skrywa w sobie mroczną tajemnicę oraz właściciela galerii sztuki Vincenta Pearsona. Wszystkie te elementy okazują się być ze...

Yumeka | 2011-08-16
Przeczytana: grudzień 2010

Głupio trochę, że w opisie książki umieszczono to, co normalnie wychodzi w praniu. Bo przecież na dzień dobry dostajemy wariatów, którzy oskórowują żywcem ludzi, handlarza sztuką, inwalidę, który za mocno uderzył się w głowę... Główny wątek zrzyna z "Portretu Doriana Graya" (Ha, dobra, zgaduję - znam ten motyw tylko ze steamparkowego filmu "Liga niezwykłych dżentelmenów".), nawet nazwisko jest to samo.
Poza tym na każdym kroku czuje się cudze wpływy: ten bohater jest z tej książki, to było już gdzie indziej, a schemat to się przewija przez wszystkie chyba książki tego autora.
Nie jest to może tragiczne, ale nowością żadną nie wieje, a ostatni akapit poświęcony głuchemu telefonowi ma napompowaną dramaturgię - nie można było po prostu zniszczyć tego obrazu? W czym problem?

Beata | 2011-01-26
Przeczytana: 01 maja 1998

Książkę czytałam ponad 10 lat temu, ale zapamiętałam ją jako bardzo ciekawą. Przeczytałam ją jednym tchem i polecam ją innym

Maskarada | 2012-10-13
Przeczytana: 13 października 2012

Dobrze sobie czasem przypomnieć książkę, którą czytało się lata temu i zapamiętało jako kawał dobrej literatury. Przeczytawszy „Wizerunek zła” raz jeszcze, nadal jestem tego samego zdania.

Książka opowiada o Vincencie Pearsonie, którego rodzina od pokoleń zajmuje się handlem obrazami. Vincent to rozwodnik po czterdziestce, który nie stroni od pięknych kobiet i drogich trunków, w życiu natomiast kieruję się instynktem, dzięki czemu jego galeria sztuki prosperuje tak dobrze.

Pewnego dnia pod nieobecność Pearsona do galerii przychodzi kobieta, która kustoszowi wydaje się piękna, niezwykła, wytworna i niemalże nierealna. Przedstawia się jako Sybil Vane i poszukuje obrazu. Jednak nie ma być to byle jakie malowidło, dama mówi konkretnie, o jaki obraz jej chodzi – dwunastoosobowa rodzina sportretowana na tle szkarłatnego udrapowania, obraz, którego Vincent, a także jego ojciec przyrzekli strzec jak oka w głowie. Dlaczego? Co takiego kryje obraz? Dlaczego jest tak wyjątkowy i do czego posuni...

Nefernefer | 2012-02-03

Moim zdaniem jedna z lepszych pozycji Grahama Mastertona

pandora | 2013-07-09

Jedna z pierwszych książek Mastertona przeczytanych przeze mnie, kiedy dopiero poznawałam tego autora. Książką byłam zachwycona, świetny wątek, przykuwająca lektura, rewelacja.

Hekate | 2012-04-25

pomysł wydaje mi się trochę 'zgapiony' aczkolwiek książka sama w sobie rewelacyjna

Baska | 2010-10-22
Przeczytana: 18 października 2008

warta przeczytania trzyma w napieciu i zastanawia...

betina360 | 2012-09-19
Na półkach: Masterton, Przeczytane
Przeczytana: 03 sierpnia 2012

straszna i dobra

DXL | 2012-04-10
Przeczytana: 01 października 1993

Jedna z nielicznych opowieści, które z powodu interesującej akcji, udało mi się przeczytać w ciągu jednego wieczoru.

Załóż konto za darmo!

76. rocznica
  • Jerzy Stuhr
    67. rocznica
    urodzin
    Aktorstwo to nic innego jak umiejętność zapamiętywania w sobie pewnych stanów nerwowych i odtwarzania ich na zawołanie.
  • Ryszard Henryk Kordek
    93. rocznica
  • Alexandra Adornetto
    22. rocznica
    urodzin
    Niektórzy mówią, że i tak nie mamy wpływu na to w kim się zakochujemy - to miłość wybiera nas. Zdarza się i tak, że oddajemy serce komuś, kto jest zupełnym zaprzeczeniem tego, czego - jak nam się wydawało - szukaliśmy w drugim człowieku.
  • Jesper Juul
    66. rocznica
    urodzin
    Pochwała nie buduje u dziecka poczucia własnej wartości. Jeśli rodzice i otoczenie zachowują się tak, jakbyś był mistrzem świata we wszystkim, to kiedy znajdziesz się w prawdziwym świecie możesz doznać szoku. Bo tam przecież znajduje się mnóstwo innych mistrzów świata. Nagle otacza cię tłum ludzi, którzy w swoich rodzinach byli numerem jeden. Rodzice, którzy w ten sposób hodują dzieci, oddają im niedźwiedzią przysługę, bo one później nie potrafią zaakceptować, że życie może sprawiać ból, że człowiek może być rozczarowany i zły. Są jak pianiści, którzy w fortepianie akceptują tylko białe klawisze. To straszna sytuacja, która czyni z dzieci uczuciowe kaleki. Wielu dorosłych, którzy wychowywali się w takich rodzinach, sądzi, że powinni się rozwieść, gdy tylko w małżeństwie pojawią się pierwsze konflikty.
  • Philip Carlo
    65. rocznica
  • Thor Heyerdahl
    12. rocznica
    śmierci
    Nie widzę niczego, co byśmy mogli otrzymać od nich w zamian. (...) Jednakże - powiedział nagle donośnie szef, z ironicznym błyskiem w oku - odwaga i przedsiębiorczość mają również swoją wartość. Pułkowniku Lewis, niech pan im da to wyposażenie!

Znajdź nas na Facebooku