Wizerunek zła

horror
typ
papier
Marcin
6,9 (477 ocen i 25 opinii)

Opis książki

Grayowie zamówili portret rodzinny i celowo odnaleźli i wykorzystali zamiłowania malarza, a także jego umiejętności. Za jej sprawą rodzina starzeje się... wyłącznie na płótnie. Początkowo zaskoczeni, Grayowie bezwzględnie wykorzystują swoją nieśmiertelność. Doprowadzeni do rozpaczy okoliczni mieszkańcy kradną im w końcu magiczny obraz i, grożąc jego zniszczeniem, zmuszają ich do opuszczenia Europy. Ale siedemdziesiąt lat później demoniczna rodzina powraca, by się ratować. Źle zabezpieczone przez malarza płótno zaczyna się rozpadać, a wraz z nim nikną również sportretowani. Czoło Grayom musi stawić wnuk mężczyzny, któremu udało się ich wypędzić...

źródło opisu: Opis autorski

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Inne wydania

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
MadameShepard | 2014-09-26

Jedna z najbardziej udanych książek Mastertona. Wciągająca, trzymająca do końca w niepewności fabuła i niejednoznaczne zakończenie. To nie jest sztampowy horror z happy endem, raczej dobra książka, skłaniająca do namysłu nad wyborami, których można w życiu dokonać.
Niesamowite postacie, świetne scenerie, pomysły tak górnolotne, że aż wybitne.
Obowiązkowa lektura dla wielbicieli twórczości Oscara Wilde, autor bardzo kunsztownie wplótł jego sylwetkę w tok wydarzeń. Polecam z czystym sumieniem, nawet wysublimowanemu czytelnikowi.

tifa | 2011-04-17
Przeczytana: 10 kwietnia 2011

Nieśmiertelność. Wielu o niej marzy. Ciągła zabawa, kolejne beztroskie stulecia. Tylu ludzi chce żyć wiecznie. Waszej rodzinie to się udało. Jednak cena jest wysoka. Amoralność, perwersje- to część waszego długiego życia. Zniknięcie gwarancji waszego szczęścia oznacza śmierć wielu niewinnych ludzi. Czy było warto?
Graham Masterton jest jednym z autorów, których czytam na rozluźnienie. Niestety, ale chyba przestanę tak robić. Każda kolejna książka tego pisarza coraz mniej mi się podoba.
Już na samym wstępie ''Wizerunku zła'' autor uraczył czytelnika opisem zdzierania skóry i mordu na niewinnym dziewczęciu. Owszem za pierwszym razem było to interesujące, ale Masterton opisał tę czynność jeszcze kilka razy. Moim zdaniem zupełnie niepotrzebnie, bo za każdym razem przebiega to w ten sam sposób.
Akcja toczy się wokół tajemniczej rodziny Gray’ów, pewnego portretu, który skrywa w sobie mroczną tajemnicę oraz właściciela galerii sztuki Vincenta Pearsona. Wszystkie te elementy okazują się...

Yvaine | 2014-12-06
Na półkach: Kindle, Przeczytane, 2014
Przeczytana: 05 grudnia 2014

Czasem lubię zresetować mózg. Wtedy sięgam właśnie po Mastertona. Wizerunek zła, jest akurat jedną z jego powieści, której nie czytałam wcześniej w latach szczenięcych, a korzystającą ze znanego motywu Doriana Grey'a stworzonego pod koniec XIX wieku przez Oscara Wilde'a. Przejdę jednak do sedna, czyli powieści samej w sobie.
Przez długi czas trudno mi było uwierzyć,że wyszła ona spod pióra Mastertona. Logicznie połączone wątki, bez wielkich dziur w fabule, czyta się po prostu doskonale,ale.. no właśnie? "Ale" do tej pozycji mam dokładnie dwa.
Po pierwsze - zakończenie. Nie będę tu tworzyć spoilerów. Moim skromnym zdaniem Masterton popełnił tu morderstwo z premedytacją. Zaszlachtował bowiem brutalnie tę przyzwoitą historię. Ostatnie 40 stron było po prostu słabe.
Drugie "ale" dotyczy grozy i horroru.Zastanawiałam się nawet na ile dopadła mnie na tym polu znieczulica. Nie ukrywam, że gatunek ten mocno mnie interesuje i jest przeze mnie bardzo wyeksploatowany na polu zarówno...

pandora | 2013-07-09

Jedna z pierwszych książek Mastertona przeczytanych przeze mnie, kiedy dopiero poznawałam tego autora. Książką byłam zachwycona, świetny wątek, przykuwająca lektura, rewelacja.

Nefra-Nafteta | 2012-02-03

Moim zdaniem jedna z lepszych pozycji Grahama Mastertona

Yumeka | 2011-08-16
Przeczytana: grudzień 2010

Głupio trochę, że w opisie książki umieszczono to, co normalnie wychodzi w praniu. Bo przecież na dzień dobry dostajemy wariatów, którzy oskórowują żywcem ludzi, handlarza sztuką, inwalidę, który za mocno uderzył się w głowę... Główny wątek zrzyna z "Portretu Doriana Graya" (Ha, dobra, zgaduję - znam ten motyw tylko ze steamparkowego filmu "Liga niezwykłych dżentelmenów".), nawet nazwisko jest to samo.
Poza tym na każdym kroku czuje się cudze wpływy: ten bohater jest z tej książki, to było już gdzie indziej, a schemat to się przewija przez wszystkie chyba książki tego autora.
Nie jest to może tragiczne, ale nowością żadną nie wieje, a ostatni akapit poświęcony głuchemu telefonowi ma napompowaną dramaturgię - nie można było po prostu zniszczyć tego obrazu? W czym problem?

Beata | 2011-01-26
Przeczytana: 01 maja 1998

Książkę czytałam ponad 10 lat temu, ale zapamiętałam ją jako bardzo ciekawą. Przeczytałam ją jednym tchem i polecam ją innym

Masquerade | 2012-10-13
Przeczytana: 13 października 2012

Dobrze sobie czasem przypomnieć książkę, którą czytało się lata temu i zapamiętało jako kawał dobrej literatury. Przeczytawszy „Wizerunek zła” raz jeszcze, nadal jestem tego samego zdania.

Książka opowiada o Vincencie Pearsonie, którego rodzina od pokoleń zajmuje się handlem obrazami. Vincent to rozwodnik po czterdziestce, który nie stroni od pięknych kobiet i drogich trunków, w życiu natomiast kieruję się instynktem, dzięki czemu jego galeria sztuki prosperuje tak dobrze.

Pewnego dnia pod nieobecność Pearsona do galerii przychodzi kobieta, która kustoszowi wydaje się piękna, niezwykła, wytworna i niemalże nierealna. Przedstawia się jako Sybil Vane i poszukuje obrazu. Jednak nie ma być to byle jakie malowidło, dama mówi konkretnie, o jaki obraz jej chodzi – dwunastoosobowa rodzina sportretowana na tle szkarłatnego udrapowania, obraz, którego Vincent, a także jego ojciec przyrzekli strzec jak oka w głowie. Dlaczego? Co takiego kryje obraz? Dlaczego jest tak wyjątkowy i do czego...

betina360 | 2012-09-19
Na półkach: Przeczytane, Masterton
Przeczytana: 03 sierpnia 2012

straszna i dobra

DXL | 2012-04-10
Przeczytana: 01 października 1993

Jedna z nielicznych opowieści, które z powodu interesującej akcji, udało mi się przeczytać w ciągu jednego wieczoru.

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • Kevin J. Anderson
    53. rocznica
    urodzin
    Leia z bliźniętami czekała na jednym z najwyżej położonych lądowisk, aż Pogromca Słońc i "Tysiącletni Sokół" skrzydło w skrzydło opadną na platformę. Han przeszedł przez właz Pogromcy i zaczął schodzić po drabince, ale zanim zdążył postawić nogę na płycie, Leia podbiegła i porwała go w objęcia. - Ci... pokaż więcej
  • Khady Sylla
    52. rocznica
  • Dubravka Ugrešić
    66. rocznica
    urodzin
    Pogodzić się, ugodzić, przestać marzyć, to może najważniejsze, przestać śnić, odnowić przyjaźnie, poszerzyć krąg zainteresowań, znaleźć sobie hobby, włazić raz w tygodniu na górę Sljeme, zapisać się na nowo do czytelni amerykańskiej, uczyć się jakiegoś języka, zimą jeździć na narty, latem nad morze,... pokaż więcej
  • Lucyna Legut
    89. rocznica
    Kłopoty są dla ludzi.
  • Shūsaku Endō
    92. rocznica
    urodzin
    Jeśli Mitsu nauczyła mnie czegoś , to chyba tego, że gdy ktoś chociaż raz jeden przejdzie przez nasze życie, pozostawia w nim ślad, którego nie można zatrzeć.
  • Nigel Cawthorne
    64. rocznica
    urodzin
    Szkoda, że nie urodziłem się pedałem. Wy, kobiety, jesteście trucizną. - John Barrymore
  • Michael Jackson
    73. rocznica
  • Krzysztof Pieczyński
    58. rocznica
    urodzin
    Nie patrzymy wstecz z powodu czasu, który minął bezpowrotnie. Patrzymy wstecz, gdyż tam zdarzyło nam się kochać. Z przeszłości pamiętamy ten stan upojenia, bez którego żyjemy od lat, wyglądając końca tej drogi jak cudu, który ma nas przywrócić na łono miłości. Wszystko nam jedno, jaką miarą będziemy... pokaż więcej
  • Stanisław Lem
    9. rocznica
    śmierci
    Jak się tak leży godzinami w nocy, to myśleniem można zajść bardzo daleko i w bardzo dziwne strony, wiesz...
  • Dick Giordano
    5. rocznica