Śniadanie u Tiffany'ego

Tłumaczenie: Rafał Śmietana
Cykl: Kolekcja Gazety Wyborczej XX wiek (tom 13)
Wydawnictwo: Mediasat Poland
Breakfast at Tiffany's
Michał

pepperpot | 2019-08-16

Nie sądziłam, że pod koniec tak się wzruszę... Chciałam się przekonać, czy Capote naprawdę był tak dobrym pisarzem i potwierdzam - był. A tłumaczenie pana Śmietany to jeden z najlepszych przekładów, jakie miałam okazję czytać.

Mateusz Wójtowicz | 2019-04-24
Przeczytana: 2019 rok

Świetna minipowieść. Doskonałe studium nad pewnym, na szczęście nie tak częstym, typem kobiety. Dobre pióro. Przypomina nieco "Wielkiego Gatsby'ego". Pisać za mało - trzeba przeczytać.

Paulina | 2019-04-22
Przeczytana: 22 kwietnia 2019

Od pewnego czasu chciałam to przeczytać. Kwietniowe wyzwanie LC okazało się idealną okazją.

Michał | 2019-01-16
Przeczytana: 14 stycznia 2019

"Śniadanie u Tiffany'ego" jest krótkim opowiadaniem o młodej amerykance Holly Golightly. Całość historii opowiedziana jest przez mężczyznę. To powoduje, że czytamy o kobiecie widzianej oczami mężczyzny. Opowiadanie przedstawia realia ówczesnych czasów a historia jest ciekawa. Przy czym należy zaznaczyć, że jest to książką obyczajowa (dramat). Jedna z pozycji kanonu "klasyki" światowej mnie nie zawiodła. Polecam!