Mozaika smaków. Książka zwyciężczyni programu MasterChef

Wydawnictwo: Burda Publishing Polska
7 (3 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Incognityzm

Oto Ola - zwyciężczyni programu MasterChef 2018. Ola podbiła serca (i podniebienia) wymagających jurorów MasterChefa. Bez wątpienia potrawy proponowane przez nią w książce Mozaika smaków staną się przebojami Twojej kuchni i zachwycą Ciebie oraz Twoich bliskich. Bo taka jest właśnie kuchnia Oli - to radość dzielenia się smakiem z najbliższymi. To potrawy proste, pyszne i aromatyczne jak...

Oto Ola - zwyciężczyni programu MasterChef 2018.

To potrawy proste, pyszne i aromatyczne jak pomarańczowa zupa mocy, puszyste dyniowe gnocchi lub pstrąg polany szmaragdowym sosem. To inspirowane wietnamską kuchnią smakołyki - kokosowy creme carmel z imbirem i kaczka dymiona ryżem i zieloną herbatą. To wreszcie wyzwania dla ambitnych, m.in. piekielnie dobry creme brulée na bazie czarnego sezamu i wyjątkowy dżem z pomidorów, który pojawił się jako dodatek do tiramisu w finale MasterChefa.

Rusz w bliskie i dalekie kulinarne wyprawy z Olą. Wyprawy pełne nowych smaków.

źródło opisu: Wydawnictwo

źródło okładki: Wydawnictwo

książek: 2016
Monka | 2019-05-22
Przeczytana: 03 maja 2019

W kuchni jestem raczej tradycjonalistką, ale od czasu do czasu lubię sięgnąć po jakieś nowe dania, które mają szansę na stałe zagościć w moim menu ;-) :-) Między innymi pewnie dlatego otaczam się przeróżnymi książkami pełnymi cudownych przepisów kulinarnych i właściwie w każdej znajduję coś dla siebie :-) W ostatniej edycji programu MasterChef mocno kibicowałam Oli Nguyen nic więc dziwnego, że tak bardzo chciałam poznać jej autorskie przepisy. "Mozaika smaków" to książka pełna kolorów i smaków właśnie zresztą zaskakująco ze sobą połączonych stąd pewnie ten trafny tytuł. Przepisy w niej zaproponowane są apetyczne i bardzo aromatyczne. Pomarańczowa zupa mocy, melonowy zawrót głowy, kaczka dymiona ryżem, jedwabiste kokosowe gelato czy pstrąg polany musztardowym sosem już w swoich nazwach kuszą i obiecują niesamowitą ucztę kulinarną :-) To potrawy inspirowane kuchnią wietnamską i dostosowane do naszej rodzimej oraz tradycyjnej kuchni. Ta prawdziwa mozaika smaków obiecuje niezapomniane...