Płomień Crossa

Okładka książki Płomień Crossa
Sylvia June Day Wydawnictwo: Świat Książki Cykl: Rozpalona (tom 2) literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
2013-02-08
Data 1. wydania:
2012-10-02
Ksenia Sadowska, Małgorzata Miłosz

„Płomień Crossa” to druga część cyklu „Rozpalona” autorstwa Sylvii Day. Jest to kontynuacja historii miłości głównych bohaterów Evy Tramell i Giedeona Crossa, do poznania której odsyłam do kart lektury. Podobnie jak pierwszą część, tę również czyta się płynnie i szybko. Sprawia to lekkie pióro autorki, wartka akcja oraz wyraziści bohaterowie. W mojej ocenie tego tomu jak i poprzedniego pozwala zrelaksować się i odpocząć. Polecam tym którzy lubią literaturę kobiecą, obyczajową i romans. Moim zdaniem jest to dobra pozycja tej kategorii.

Muszę przyznać, że ta część była jeszcze lepsza niż pierwsza. Nie mogłam się oderwać od czytania. Totalny rollercoster. Nie było wiadomo co wydarzy się na następnej stronie. Bohaterowie są strasznie pokiereszowani, ranią się czasem celowo czasem nieświadomie. Nie potrafią stworzyć normalnego związku bo samym im daleko do normalności. Ale ta chemia między nimi powoduje, że muszę brnąć dalej w ich historie i nie chce żeby się ona za szybko skończyła.

Wzielam 2 tom tylko dlatego zeby dać jej szanse ale nie. Ta ksiazka jest po prostu nudna jak flaki z olejem. Beznadziejnie napisana. Cxassmi robi się ciekawie ale te sceny seksu a jest ich naprawde dużo za dużo są beznadziejne. Wiecznie to samo. Co rozdział doslownie. Nuda nuda nuda. Szkoda.

W niedzielę 18 lipca przeczytałam z wielkimi bólami istnienia "Płomień Crossa". Jest to druga część serii "Dotyk Crossa". Szczerze przyznaję, że okładka to jedyne, co mi się podobało w tej książce :D

W tej części love-story Evy i Gideona przeżywa potężny kryzys i jako, że nie czytałam jeszcze trzeciej części, to zastanawiam się czy w każdym tomie będą się rozchodzić i schodzić na nowo? Poważnie, to dla mnie było nudne i irytujące.

Podobnie jak w pierwszej części, tutaj także było dużo opisów erotycznych, sporo problemów, kilka niedokończonych wątków, które zapewne będą miały zakończenie w kolejnych częściach. Znalazły się słodkie uczucia, ale też strasznie głupie decyzje, które całkowicie wytrącały mnie z równowagi… Jak przeczytałam, co zrobiła Eva z Brettem to dosłownie musiałam zrobić sobie przerwę od czytania, bo tak się wściekałam (w pierwszej chwili) :)
Ale co poradzić - nic co ludzkie, nie jest mi obce ;)
Wątek z Nathanem szczerze mnie zaskoczył i za to szacun dla autorki, jednak samo zakończenie przewidziałam i nie odczułam fajerwerków.

No i to idealizowanie ludzkiego ciała… Gideon potrafi wszystko i ma wspaniałe wszystko (oprócz imienia), Eva tak samo. Ich rodziny to chodzące bóstwa. Nawet Brett to był takie ciacho, że aż strony parzyły od jego uroku…
Oczywiście nabijam się teraz. Po prostu szczerze mnie to irytowało, bo ma się wrażenie, że książka jest nieludzka, nierzeczywista. Wiadomo, książka nie musi być całkowicie zgodna z prawdą, ale po Greyu wiadomo, że takie powieści i nierealne opisy potrafią wpędzać, co niektóre osoby w kompleksy, a po co?

Ogólnie to wiem, że to swojego czasu był hit (gdzieś na świecie), ale ja czuję się zawiedziona tą historią. Opisy seksu powtarzalne i sztucznie wydłużone, (jak pewna część ciała Gideona) do tego stopnia, że zaczęłam je omijać. Za duża ilość wtrąceń i nawiązań do pierwszej części, gdzie powielały się opisy sytuacji czy bohaterów, spowodowała w pewnym momencie, że też zaczęłam je omijać.
Po pierwszej części z lekkim poczuciem zawodu liczyłam bardzo na drugą część, jednak niestety mój zawód i rozczarowanie pogłębiają się. Zobaczymy, co będzie dalej, jednak póki co, zrobiłam sobie dłuższą przerwę od Gideona i Evy.

I tak, jak poprzednio – polecam tylko tym osobom, które lubią klimat Greya oraz jego podróbki – Crossa. Cała reszta, lepiej niech pominie tę powieść ;)

Płomień Crossa, no cóż mogę powiedzieć, lepsza na pewno, od tej pierwszej części, więcej zwrotów akcji, pikanterii tyle samo, ale różnież troszkę dramatu i pod koniec morderstwo. Alez byłam ciekawa kto to zrobił.
Gideon i Eva, nadal mają ciężki związek, może jest im tak trudno dlatego, że są do siebie bardzo podobni. Przeżywają traumy z dzieciństwa. Czy wszystko w końcu będzie z nimi dobrze? Myślę że o tym dowiemy się w kolejnej części.

Oceniam tutaj zbiorczo pięć tomów bo nie ma sensu pisać recenzji do każdego bo w każdym jest podobnie. Sięgnęłam po te pozycje namówiona przez siostrę, która jest fanką Greya. No i tak ogólnie to właściwie był Grey w wydaniu Sylvii Day. Oczywiście inna historia, dużo tajemnic, zagadek, traumatyczne przeżycia bohaterów i mnóstwo seksu w tle. Swego czasu przeczytałam Greya i oceniając serię S. Day uważam, że jest tego seksu znacząco więcej i sceny są mocniejsze. Nie wiem czy to dobrze czy źle. Jak komuś przeszkadza można śmiało opuścić, nic się nie straci.
W kolejnych tomach posuwamy się do przodu w historii bohaterów, uczestniczymy w rozstaniach, powrotach, kłótniach, scenach zazdrości. Jest to typowy romans z cięższą erotyką i próżno to nazywać literaturą wysokich lotów ale na niemęczący intelektualnie relaks będzie w sam raz.
Plusem jest łatwostrawny styl, proste zdania, bez zbędnych przemyśleń. Prosta ale wartka akcja przez którą niemal się płynie. Pięć tomów połknęłam w trzy dni długiego weekendu.

Druga część słynnej sagi o Crossie, porównywanej niemalże do Greya. Mamy tutaj dwójkę bohaterów : bogatego i wladczego Gideona oraz zamkniętą i pozbawioną pewności siebie Eve , którzy dalej próbują walczyć o swój burzliwy pełen łez, rozstań i powrotów związek. Ten kto czytał pierwszą część może znaleźć w niej podobieństwa do części drugiej. Co do fabuły dużo się tutaj nie zadziałało. Nadal nie jesteśmy pewni przyszłości tych dwojga, mamy różne tajemnice. Jedynym plusem jest tutaj wątek sensacyjny występujący pod koniec książki i kilka nowych postaci wprowadzonych do fabuły, między innymi były chłopak Evy, który próbuje odzyskać względy dziewczyny . Mimo tego że w książce za dużo się nie dzieje to jakoś mam do niej słabość, bardzo szybko się mi ja czytało i nie nudziłam się ani trochę. Wręcz mi mało, czuję po raz kolejny niedosyt jak w przypadku części pierwszej. Myślę że jest to celowy zamysł autorki, bo po coś powstały części kolejne. Tak więc zabieram się szybko za kolejną część, która już czeka na półce a wam serdecznie polecam przeczytanie drugiej części serii o Crossie. ( oczywiście jeżeli lubicie takie książki bo rozumiem że nie każdemu się ten gatunek spodoba)

Jedno mogę powiedzieć. Uwielbiam książki tej autorki. Ta cała seria jest super, może dlatego, że dosyć podobna do Greya;)

#939 - Płomień Crossa - Sylvia Day - Wydawnictwo Wielka Litera
#89/52/2022

Książka ma 368 stron. Swoją premierę miała dnia 08.02.2013 roku. Jest to drugi tom cyklu Rozpalona.

Eva i Gideon mają swoje mroczne tajemnice z przeszłości, które mają wpływ na ich obecny związek.

"Dla ciebie mógłbym nawet zabić, oddałbym wszystko, co mam ale ciebie nie oddam."

Gideon ukrywa swoje traumy z przeszłości i jest bardzo powściągliwy w swoich uczuciach. Eva co chwilę wyznaje mu miłość.

Para wszystkie swoje problemy rozwiązuje seksem. Czy uda im się stworzyć normalny związek i prawdziwą relację? - Sprawdźcie w książce.

#939 - Płomień Crossa - Sylvia Day - Wydawnictwo Wielka Litera
#89/52/2022