Do dziewczyn, które czuły zbyt wiele

Tłumaczenie: Joanna Dziubińska
Wydawnictwo: Filia
A Love Letter from the Girls Who Feel Everything
poezja
ew_cia

Bestsellerowa autorka Brittainy C. Cherry i Kandi Steiner, rozmawiają o miłości, poczuciu własnej wartości, stracie oraz nadziei. „Do dziewczyn, które czuły zbyt wiele” to podróż w głąb siebie. „Jesteśmy dziewczynami, które czują wszystko, a czasem zbyt wiele. To jest nasz list miłosny. Do Was, do nich, do świata, do nikogo. To nasze emocje, które Wam przekazujemy. Nie bójcie się czasem pytać...

Bestsellerowa autorka Brittainy C. Cherry i Kandi Steiner,
rozmawiają o miłości, poczuciu własnej wartości, stracie
oraz nadziei.
„Do dziewczyn, które czuły zbyt wiele” to podróż w głąb
siebie.
„Jesteśmy dziewczynami, które czują wszystko, a czasem
zbyt wiele. To jest nasz list miłosny. Do Was, do nich, do
świata, do nikogo.
To nasze emocje, które Wam przekazujemy. Nie bójcie się
czasem pytać innych, czy czują to samo.
To książka dla dziewczyn, dla chłopaków, dla miłości, którą
często dzielimy, ale też dla miłości, którą czasem ukrywamy.
To książka dla Ciebie.”

źródło opisu: Wydawnictwo Filia

źródło okładki: http://www.wydawnictwofilia.pl/

Caroline Anne | 2019-02-24
Przeczytana: 21 lutego 2019

„Zagubienie to nie punkt
ani dramat,
tylko podróż, która rzadko się zdarza,
do cudownego stanu
Odkrycia.”

Na wstępie zaznaczę, że na co dzień nie miewam styczności z poezją. Moja znajomość tego gatunku właściwie ogranicza się do wierszy czytanych jeszcze w szkole, czy do okazjonalnego przeczytania jakiegoś tekstu w internecie.
Co zatem skłoniło mnie do zakupienia tego tytułu? Oczywiście fakt, że jedną z autorek jest Brittainy C. Cherry, której twórczość uwielbiam. Czy i tym razem mnie zachwyciła? Zanim do tego przejdę, chciałabym powiedzieć kilka słów o wadach i zaletach samego wydania.

Książka „Do dziewczyn, które czuły zbyt wiele” ma piękną, twardą okładkę, na którą aż przyjemnie jest patrzeć. Gdy jednak otworzymy tę okładkę, okazuje się, że w środku mamy papier bardzo słabej jakości. Co prawda nie różni się on za specjalnie od tego, który teraz znajduje się w większości książek, ale uważam, że przy takiej pozycji biały papier wyglądałby lepiej, porządniej. A tak momentami...

Książki_takie_jak_my | 2019-02-15
Przeczytana: 15 lutego 2019

„Do dziewczyn, które czuły zbyt wiele” to tomik poezji napisany przez dwie autorki, które w krótkiej, refleksyjnej formie przedstawiły swoje myśli na temat uczucia zwanego miłością, oraz uczuć, które się z nim łączą.

Tomik ten jest wydaniem dwujęzycznym, mamy twórczość w oryginalne, czyli po angielsku, oraz tłumaczenie polskie. Ten zabieg bardzo mi się podoba, gdyż mogę na swój sposób interpretować oryginalne słowa, a w przypadku, gdy jakiegoś nie rozumiem, posiłkować się tłumaczeniem.

Nie wiem, czy wiecie, że poezja jest gatunkiem literackim, który bardzo cenię. Lubię refleksyjne myśli, czy wiersze. Uwielbiam móc na chwilę się zatrzymać, zastanowić i analizować coś pod różnym kątem. Forma w jakiej został przedstawiony ten tomik poezji jak najbardziej mi odpowiada. Wszystko jest przejrzyste, mamy piękne zdobienia w postaci ilustracji. Ten tomik jest bardzo subtelny, gustowny, a jego forma wydania bardzo pasuje do treści.

Mam kilka swoich ulubionych wierszy z tego tomiku, a...

lulamae | 2018-09-23
Przeczytana: 23 września 2018

Tomik poezji autorstwa dwóch bestsellerowych autorek zza granicy - Brittainy C. Cherry (znanej dobrze u nas w Polsce) oraz Kandi Steiner.

Żaden ze mnie spec od poezji, ani trochę, ale... jakoś poezja zawsze kojarzy mi się z utworami przy których się zatrzymuję, nad którymi myślę. Nawet jeśli utwór składa się czasami z jednego słowa potrafi wprowadzić czytelnika w stan zadumy. Tym razem jednak wszystko w tym tomiku było bardzo oczywiste. Owszem, czytało mi się to przyjemnie, ale brakowało mi jakiejś takiej trochę zawoalowanej głębi. Miałam trochę wrażenie jakbym czytała o wyrwanych myślach dwóch dość mocno zakompleksionych kobiet. Wszystkie utwory krążą wokół uczuć damsko-męskich, a właściwie wokół niepowodzeń, odrzucenia, rozczarowań, naiwności, no i wokół tego, że te kobiety czują wszystko (jak w tytule). Może taki był zamysł, może tak miało być, ale dla mnie to nie było TO.

Nie zniechęcam jednak, jestem pewna, że ten tomik znajdzie spore grono zwolenników :)

Hanna | 2019-04-02

Poezja ma to do siebie, że można ją interpretować na wiele sposobów. Tomik wierszy „Do dziewczyn, które czuły zbyt wiele” skrywa w sobie przede wszystkim wiele emocji. Autorki oddają w ręce czytelników słowa pełna miłości, cierpienia i straty.

Może trzeba było coś powiedzieć,
gdy ci rano parzyła się kawa.
Może trzeba było wymienić rzeczy,
które nieustannie nas ranią.
Może słowa pomogłyby nam
się nie rozpaść.
A może
przez przypadek
zwyczajnie zapomnieliśmy.
[Zapomniane słowa, Brittainy C. Cherry]

Ukazują również, jak silna więź może łączyć człowieka, z drugim człowiekiem. Skupiają się na ludzkich wątpliwościach, potrzebie prawdy, rozmowie o uczuciach, popełnionych błędach, wspomnieniach, złudnej przyszłości, łzach, miłości, niewypowiedzianych słowach oraz rozstaniu. Czynią to w sposób niezwykle angażujący i poruszający. Jestem pewna, że każdy czytelnik odnajdzie w tej poezji cząstkę siebie. Utożsami się z tym, o czym piszą autorki. A piszą przekonująco, prawdziwie, szczerze...

Crimelpoint | 2019-02-22
Przeczytana: 22 lutego 2019

Bardzo lubię książki Brittainy C. Cherry. Co więcej jest to jedna z moich ulubionych autorek new adult, jednak ta pozycja totalnie mnie rozczarowała.

Rozumiem osoby, którym ta pozycja się podoba, bo ona rzeczywiście może zachwycać. Jednak do mnie nie przemówiła. Raczej jest ona kierowana do osób, które mają złamane serce, bo wtedy ta poezja do nich przemówi.

Mi niestety nie przypadła ona do gustu i mimo że było kilka ciekawych wierszy, które na pewno zapamiętam, to jednak większość do mnie nie przemówiła.

Leania112 | 2019-03-17
Przeczytana: 17 marca 2019

W sumie nic szczególnego, pieniędzy bym na to nie wydała, ale z biblioteki mogłam wypożyczyć. Nie wiem, może nie mam w sobie takiej "wrażliwości", ale nie zachwycił mnie ten tomik nijak. Był przeciętny, spodziewałam się czegoś bardziej pięknego, a mniej depresyjnego.

Tylkomagiaslowa | 2019-03-28
Przeczytana: marzec 2019

Jeszcze nie miałam okazji sięgnąć po książki autorek, ale po tym, co dostałam tutaj, to chyba nie ma innej opcji, jak szybko nadrobić te zaległość. Te kilkadziesiąt wierszy wyrwały mi niemal serce z klatki piersiowej. Wywołały we mnie mnóstwo różnorakich uczuć, za co jestem dozgonnie wdzięczna, bo tego potrzebowałam. Potrzebowałam czegoś innego od prozy, jak się okazało... A Brittainy oraz Kandi dały mi to, co chciałam.
Każdy ich wiersz ma głębię, którą trzeba potrafić dostrzec. Trzeba te wiersze "smakować". Trzeba je potrafić odpowiednio zrozumieć. A żeby wszystko było tak jak trzeba, to jeszcze trzeba zamknąć na moment oczy i pomyśleć o tym, co właśnie przeczytaliśmy.

Podczas lektury, nie raz uśmiechałam się. Kręciłam głową lub nią potakiwałam. Mój chłopak przyglądał mi się badawczo, oceniając, czy aby na pewno dobrze się czuję. Przewracałam kartkę za kartką, co chwilę zamyślając się i patrząc w jakiś tam dany punkt. Zaglądnął mi przez ramię i gdy zobaczył krótkie wiersze...

kogellmogell | 2019-02-14
Przeczytana: 10 lutego 2019

Gdy pierwszy raz wzięłam do ręki tomik poezji "Do dziewczyn, które czuły zbyt wiele", pierwszym co mnie zachwyciło, była szata graficzna książki. Uwielbiam tą twardą oprawę utrzymaną w bardzo stonowanych barwach, a także mnóstwo inspirujących rysunków, które znajdziemy w środku. Drugą rzeczą, która mnie urzekła był list od autorek, niesamowicie życzliwy, szczery i przejmujący. Następnie przeszłam do czytania wierszy, tych krótszych i dłuższych, tych bardziej przenikliwych i tych mniej, tych mocniej trafiających w serce i tych, które nie do końca do mnie przemówiły.
Jeśli czytaliście inne tego typu zbiory, to wiecie jak to jest i czego mniej więcej możecie się spodziewać. Niektóre z wierszy trafią w sedno, w sam środek Waszej duszy. Poczujecie te emocje i pomyślicie "to o mnie, tak się właśnie czuję!", a inne nie zrobią na Was wrażenia. W moim przypadku było oczywiście tak samo, jednak znalazłam kilka swoich ulubionych wierszy i na tym właśnie warto się skupić. 😊
Autorki piszą o...

Literatura_Zmysłów | 2019-03-03

Nie da się zrecenzować tomiku poezji, ponieważ każdy odczuwa poezję inaczej… na swój wyjątkowy i niepowtarzalny sposób. Dlatego jedyne, co mogę to powiedzieć, co ja czułam czytając wiersze oraz serdecznie je Wam polecić. Jak kobieta kobiecie. Jak przyjaciółka przyjaciółce.
Bestsellerowe autorki Brittainy C. Cherry i Kandi Steiner po raz pierwszy jednoczą siły w tym niezwykłym, pełnym emocji połączeniu prozy i poezji. Wiersze, które poznacie w zbiorze „Do dziewczyn, które czuły zbyt wiele” to zbiór czystych emocji. Wiersze, które mówią o miłości, smutku, złości, wstydzie, akceptacji, tolerancji… Czytając je doświadczyłam całego wachlarzu uczuć. Do lektury „Do dziewczyn, które czuły zbyt wiele” zasiadałam wieczorem, przed snem. Dawkowałam sobie lekturę i zazwyczaj kończyłam po 4-6 wierszach. Delektowałam się cudownym wydaniem książeczki oraz dotykiem pięknego papieru.
Tomik „Do dziewczyn, które czuły zbyt wiele” spodoba się osobom, które mają już w swoim zbiorze poezję oraz takim,...

Nie walcz o jego uwagę. Nie na tym polega miłość.
W styczniu na księgarnianych półkach pojawiło się coś nowego, coś, co koniecznie musiałam mieć. Rzeczona nowość to Do dziewczyn, które czuły zbyt wiele - dla polskich czytelników to obietnica niezapomnianych wrażeń i emocji, a dla mnie gatunek, po który zwykle nie sięgam. Jest to tomik poezji miłosnej, zbiór wierszy opowiadających o uczuciach, stracie, bólu i uniesieniach autorstwa dwóch niesamowitych kobiet. Stali odwiedzający mojego bloga wiedzą, że nigdy jeszcze nie pojawiła się tu podobna recenzja i przyznam, że niezbyt wiem, od czego zacząć. Ta pozycja jest tak wspaniała i pełna emocji, że to chyba właśnie na nich się skupię w moim wpisie.

Tematyką zamieszczonych tu wierszy jest miłość. Nie są to jednak hymny pochwalne na cześć wspaniałych mężczyzn, którzy biorą w ramiona, kochają bezgranicznie i bezwarunkowo. Ten tomik stanowi apel do wszystkich kobiet: nie jesteście same, Wasze ciągle krwawiące rany i stare blizny nie są...