Piękno, które pozostanie

Wydawnictwo: WE NEED YA
The Beauty That Remains
Autumn, Shay, Logan, NA, YA
maitiri

Autumn, Shay i Logan chodzą do tej samej szkoły. Wydaje się, że nic więcej ich nie łączy. Nic poza stratą i muzyką.​ Autumn od zawsze wiedziała, kim jest – utalentowaną artystką i lojalną przyjaciółką. Shay definiowała siebie poprzez więź z siostrą bliźniaczką oraz swoją muzyczną pasję. Logan z reguły zaczynał pisać piosenki o miłości, kiedy jego własne życie uczuciowe zaczynało odbiegać od...

Logan z reguły zaczynał pisać piosenki o miłości, kiedy jego własne życie uczuciowe zaczynało odbiegać od ideału.
Kiedy jednak każde z nich dotknęła tragedia, muzyka nagle przestała im wystarczać. Teraz Logan nie może przestać oglądać vloga swojego zmarłego chłopaka. Gniew, żal i poczucie winy całkowicie go obezwładniają. Chłopak wie, że nic nie zdoła cofnąć przykrych słów, które kiedyś wypowiedział. Shay próbuje nie widzieć w sobie odbicia siostry, a pochłaniające ją mrok i ataki paniki stara się ukryć, imprezując z chłopakami na koncertach. Autumn zaś bez końca wysyła wiadomości do swojej najlepszej przyjaciółki, chociaż wie, że już nigdy nie dostanie od niej odpowiedzi.
Mimo wszelkich przeciwności losu, trójkę obcych sobie osób połączy muzyka jednego zespołu. ​Czy mimo wszystkich problemów znajdą coś, co zdoła ich ocalić? Czy muzyka jest wystarczającą siłą, by udowodnić tej trójce, że piękno nadal kwitnie w tych, którzy pozostali z nami?
Piękno, które pozostaje jest pełną emocji opowieścią o tym, jak jednoczy nas muzyka, jak tragedia sprawia, że się od siebie odsuwamy oraz o tym, jak życie potrafi się zmienić w ciągu jednej chwili – na lepsze lub gorsze. Musicie to przeczytać! Bustle.com

źródło opisu: czwartastrona.pl

źródło okładki: czwartastrona.pl

Jabłuszkooo | 2019-02-28
Przeczytana: 28 lutego 2019

,,Piękno, które pozostanie'' jest książką niewątpliwie poruszającą ważny temat, jednak jest on dość powszechny w innych lekturach, bo jakiś oryginalny bardzo nie jest. Uważam, jednak, że tego typu książki są potrzebne, zwłaszcza gdy mają ciekawe tła, a tutaj jest nim muzyka, która większości z nas towarzyszy w różnych wydarzeniach w życiu i odgrywa dość istotną rolę. Książka pisana jest z trzech perspektyw i połowicznie mnie to w tym wypadku zadowala, ponieważ Logana polubiłam, Autumn była mi obojętna, a Shay działała mi na nerwach, więc jak widać cała gama skrajnych emocji do postaci. Styl pisania był w porządku, bo czytało się ją przyjemnie, ale mnie dopiero wciągnęła po większej połowie, bo na początku wydawała mi się nieciekawa i nudna. Ani nie polecam, ani nie odradzam. Musicie zdecydować czy macie ochotę na coś w tego typu tematyce lub na lekturę o poważniejszym temacie ;).

Fragment tekstu pochodzi z mojego bloga, po ciąg dalszy zapraszam...

Jeśli chodzi o tę pozycję to jestem trochę zmieszana. Nie będę ukrywać, oczekiwałam od niej dobrego young adult, które poruszać będzie poważne tematy, jednak odręcznie otrzymałam po prostu young adult z poważnymi tematami.

Do połowy nie mogłam się w nią wciągnąć. Nie zachwycali mnie bohaterowie ani styl pisania. Co więcej, pozycja ta była momentami nudnawa.

Wszystko zmieniło się po około 200 stronach, gdzie wtedy rzeczywiście się w nią wciągnęłam. Chociaż muszę przyznać, ze do końca mi tutaj czegoś brakowało.

Ta książka to po prostu bardzo przeciętne young adult. Zdaję sobie sprawę z tego, że jest to debiut i jak na debiut, to jest to dobra pozycja. Jednak wciąż są lepsze książki z tego gatunku.

Lost-In-My-Books | 2019-02-15
Przeczytana: 15 lutego 2019

Jestem niesamowicie zaskoczona treścią tej książki. Spodziewałam się przyjemnej młodzieżówki, w której bohaterowie tworzą muzykę, ale nie myślałam, że otrzymam dużo cięższy temat do przetrawienia. Tym razem recenzja będzie bardzo króciutka, ponieważ naprawdę nie wiem co powiedzieć o tej powieści. Jest ona z tych, którą po prostu trzeba przeczytać samemu aby ją lepiej poznać i zrozumieć.

~*~

,,Piękno, które pozostanie" to opowieść o trójce bohaterów, każde z nich opowiada własną historię i choć wydawać by się mogło, że nic ich nie łączy, to jednak 2 elementy mają wspólne. Wszyscy kogoś stracili i starają się pogodzić ze śmiercią oraz wszyscy kochają muzykę, głównie Rock.

~*~

Spodobała mi się różnorodność postaci, każde z nich jest inny, co zresztą możecie zauważyć na okładce, która idealnie oddaje całą trójkę bohaterów i to jest naprawdę super. Dla tych co są fanami, pojawia się tutaj wątek LGBT. I chociaż bardzo nie lubię tego tematu w książkach, to tutaj naprawdę bardzo mi...

KsiążkiJakCzekolada | 2019-02-09
Przeczytana: 08 lutego 2019

Jestem rozczarowana. Zabrakło mi w tej książce jakiejś historii. Znalazłam w niej mnóstwo emocji i muzyki, ale to jedynie "wypełniacze". Gdzie jest to, co najważniejsze, czyli ciekawe wydarzenia, wciągająca akcja?

"Piękno, które pozostanie" to z pewnością wzruszająca opowieść o stracie, o tym, jak trudno pogodzić się z utratą kogoś bliskiego, o przeżywaniu żałoby na swój sposób. Nasi bohaterowie odnajdują pocieszenie jedynie w muzyce. I to jest ciekawe, ale szybko robi się nudne, jeśli nie ma nic poza tym.

Może moje oczekiwania były za wysokie. Może jestem już za stara na dobre młodzieżówki. A może to właśnie jest słowo klucz: "dobre" młodzieżówki. Ta była po prostu przeciętna, nijaka. I z pewnością za kilka dni już nie będę pamiętać, o czym była. To dużo mówi o tej książce.

książek: 1986
Sherry | 2019-02-24
Przeczytana: 23 lutego 2019

Autumn, Logan i Shay to trójka zwyczajnych nastolatków, nie mająca ze sobą zbyt wiele wspólnego... może z wyjątkiem faktu, że każde z nich straciło kogoś bardzo ważnego. Ich próby radzenia sobie z żałobą po ukochanych przybierają różne formy, nie wszystkie zdrowe. Trudno bowiem zobaczyć znowu światło, kiedy osoba która do tej pory rozświetlała twoje życie, odeszła.

Chyba należałoby opinię zacząć od zaznaczenia, że w tej powieści trudno znaleźć fabułę jako taką, o akcji już nie wspominając. To jedna z tych pozycji, która skupia się tylko i wyłącznie na emocjach i na podróży wewnętrznej bohaterów, dlatego czytelników oczekujących od lektury czegoś innego, uprzedzam - nie tędy droga. Jeśli liczycie, że Ashley Woodfolk zaserwuje wam zapierającą dech w piersiach przygodę, z niesamowitymi wątkami i dynamiką niepozwalającą oderwać się od powieści, możecie mocno się tym tytułem rozczarować. Jeśli jednak macie ochotę na głęboką opowieść o stracie, o żałobie, smutku, przyjaźni i...

Olovereads | 2019-02-22

Historia opowiada o trójce bohaterów : Autumn, Logan i Shay, których łączą dwie rzeczy. Muzyka oraz utrata bliskiej osoby. Autumn straciła w wypadku samochodowym najlepszą przyjaciółkę i nie mogąc pogodzić się ze stratą ciągle wysyła do niej maile i wiadomości. Logan w kółko ogląda filmy na youtube swojego chłopaka, który popełnił samobójstwo. Shay miała siostrę bliźniaczkę, którą zabrała jej choroba.

Głównym motywem historii jest żałoba. Na niemalże 400 stronach autorka pokazuje nam jak bohaterowie radzą sobie ze stratą bliskiej osoby. Cała książka nie dotyczy jednak tylko wcześniej wymienionej trójki, bo pomiędzy ich problemami widzimy również inne osoby – rodziców czy przyjaciół, których strata dotknęła równie mocno. Autumn, Logan i Shay są różnorodni i każdy z nich w inny sposób próbuje poradzić sobie w życiu po przykrych wydarzeniach. Uważam, że temat wybrany przez autorkę, jest wyjątkowo trudny, jednak Ashley Woodfolk przedstawiła go w wyjątkowy sposób i „włożyła” w...

madziak006 | 2019-02-26
Przeczytana: 23 lutego 2019

To zadziwiające, że książka tak smutna może nieść w sobie takie pokłady nadziei. „Piękno, które pozostanie” pokazuje cierpienie, z jakim muszą się mierzyć bohaterowie po utarcie ważnych dla nich osób, jednak wskazuje, że nawet po takiej tragedii nadal możliwe jest normalne życie. Ta książka niszczy i podbudowuje.
Autumn pisze wiadomości do przyjaciółki, od której już nigdy nie dostanie odpowiedzi, Shay ubiera się w czapki swojej zmarłej siostry, a Logan nie może przestać oglądać filmików swojego byłego chłopaka i coraz bardziej zatraca się w destrukcyjnych zrachowaniach. Ashley Woodfolk konstruuje postacie, do których łatwo jest poczuć sympatię. Podczas czytania „Piękna, które pozostanie” ma się ochotę ich przytulić.
Trzy historie i trzy sposoby radzenia sobie z żałobą. Każda oryginalna i kładąca nacisk na inny sposób wyzwalania negatywnych emocji. Jednak łączy je jedno – siła muzyki, która dla bohaterów staje się wyzwoleniem od przepełniającego ich żalu. Chociaż nigdy nie będzie...

BarbaraAndHerBooks | 2019-05-12
Przeczytana: 05 maja 2019

„Strata jest czymś, czego brakuje, albo czego nie można znaleźć”.
„Piękno, które pozostanie” to książka z gatunku young adult. Fabuła została przedstawiona z perspektywy trójki młodych ludzi, z których każde utraciło kogoś bardzo bliskiego.
Autumn straciła w wypadku swoją najbliższą przyjaciółkę, do której cały czas wysyła wiadomości mimo tego, że wie, iż dziewczyna nigdy już jej nie odpisze.
Logan swoje smutki z powodu śmierci byłego chłopaka topi w alkoholu i przy okazji zawodzi swoich przyjaciół z zespołu.
Shay ma ataki paniki po śmierci swojej siostry bliźniaczki, z którymi nie potrafi sobie poradzić.
Na wstępie chciałabym zaznaczyć, że takie smutne książki bardzo trudno mi się ocenia. Z pewnością niosą w sobie jakieś wartości, np. to, że każdy potrzebuje czasu, aby pogodzić się ze śmiercią bliskiej osoby, jednak osobiście wolę bardziej optymistyczne historie.
Książka opowiada trzy bardzo smutne historie młodych ludzi, którzy utracili bliskie swojemu sercu osoby –...

Krainaksiążek | 2019-02-17

„Piękno, które pozostanie”, opowiada nam historie trójki bohaterów, których to życie się zmienia pod wpływem tragedii. Sprawia ona, że niegdyś ich pasja do muzyki, która była wszystkim w ich życiu teraz staje się zbędną rzeczą, gdy jest to tylko sam ból, cierpienie i poczucie wielkich uczyć, raniących ich wnętrze do reszty. Trzy różne osoby i trzy różne opisy tragedii, tyle ile jest nas, na tyle różnych sposobów ludzie przeżywają swoją żałobę, stratę bliskiej osoby, na której ogromnie im zależało. Jednak na naszą niekorzyść czasu nie da się cofnąć, a ból w ciągu dalszym zostaje w nas. Jak w takim razie poradzili sobie nasi bohaterowie? Autorka w ciekawy sposób porusza wszechobecne z tym tematy, jak staramy się sobie z tym radzić, znaleźć ukojenie, które do końca zapewni nam odpoczynek od bólu. Jednak nigdy spokój, jakiego wtedy pragniemy, nie jest w żaden sposób uchwytny. W tym jednak przypadku losy naszych bohaterów łączą się za sprawą jednego zespołu, to dawna ich pasja, muzyka,...

maitiri | 2019-04-03
Na półkach: 2019, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 27 marca 2019

Swoją opinię o książce "Piękno, które pozostanie" piszę dopiero teraz, bo musiałam ją sobie przemyśleć i się po niej pozbierać. Przepiękna, niezwykła, wspaniała. Dawno nie czytałam czegoś tak poruszającego. Tu aż kipi od emocji!

Książka opowiada trzy różne i z pozoru nie powiązane ze sobą historie. Bohaterami powieści są Autumn, Shay i Logan. Wszyscy troje są bardzo młodzi, a mimo to doświadczeni przez los. Każde z nich dotknęła tragedia, każde utraciło kogoś ważnego. Oprócz straty tę trójkę połączyła muzyka. Czy muzyka pomoże im w tym trudnym czasie? Czy znajdą siłę, aby żyć dalej?

"Piękno, które pozostanie" to pozycja o miłości, o cierpieniu, o stracie, o przeżywaniu żałoby i sile, jaką w trudnych chwilach potrafi dać muzyka i jak potrafi zjednoczyć. To pozycja, o której wyjątkowo trudno jest pisać, bo cokolwiek by nie napisać, będzie za mało. Dla każdego ta książka będzie czymś innym. Mnie przyniosła ukojenie i spokój w chwili, kiedy najbardziej tego potrzebowałam. Jeśli...