Будущее

Inne

Ta książka nie została jeszcze oceniona NIE MA JESZCZE DYSKUSJI

Bądź pierwszy - oceń książkę

Audiobook.
Przepięknym językiem napisana książka, już od pierwszych zdań czuć że ta lektura to trafiony wybór.
Wielowątkowa i poruszająca ważne problemy społeczne.

,,Metro.," mi się bardzo podobało ale tu autor wzniósł się level wyżej, zresztą tematyka zupełnie inna. Glukhovsky pokazał się tu ze świetnej strony a że nie dałem, 9 czy 10 to tylko dlatego że lektura była naprawdę trudna, autor uderzył tu w cały system społeczny choć nie ze wszystkim się zgodzę.
Futu.re to naprawdę rewelacyjna pozycja i warto po nią sięgnąć, także, POLECAM ♥️

Audiobook.
Wielowątkowa i poruszająca ważne problemy społeczne.

Bardzo ciekawa wizja przyszłości. Świat kojarzący się trochę z grą Cyberpunk 2077. Świetna książka, choć nie udało mi się polubić głównego bohatera. Bardzo chaotyczny i często zmieniający zdanie. W fabule jest też zdecydowanie zbyt wiele niesamowitych zbiegów okoliczności. Końcówka dość poruszająca, zwłaszcza jak się samemu jest rodzicem.

Nie dałem rady tej książki przeczytać... podszedłem do niej już drugi raz (na pierwszym podejściu też poległem...) W książce jest dużo opisów... niby dużo się dzieje, ale wątku nie mogłem w sumie złapać... a to co udało mi się zaklasyfikować jako główny wątek.. jakoś nie pociągnął mnie do czytania kolejnych stron... Być może to kie mój rodzaj literatury, ale dziwię się bo wcześniejsze książki autora porwały mnie doszczętnie...

Fascynująca powieść poruszająca tematy manipulacji mediów, nadmiernego skupienia na technologii, wpływu władzy na człowieka i utraty prywatności. Akcja skupia się na głównym bohaterze, który stara się przeciwstawić systemowi ocen i rankingów determinującemu ich miejsce w społeczeństwie.
Polecam ją każdemu, ponieważ żyjąc w tak ekspresowo rozwijającym się społeczeństwie gubimy czasem poczucie tego, co tak naprawdę jest ważne i wartościowe. Spodoba się nie tylko miłośnikom science-fiction.

Absolutne arcydzieło. Książka wybitnie dobra, bo tylko takie Dmitrij Głuchowski robi. Książka długa, ale za to naszpicowana akcją. Przeczytałem ją raz, a potem po roku wróciłem i przeczytałem ją jeszcze raz. Książka tak samo mnie porwała jak za pierwszym razem, a po przeczytaniu jej czułem przez cały dzień pustkę jakbym przeczytał już najlepszą książkę jaką ten świat ma do zaoferowania i mogę już umierać... No dobra, możę trochę przesadzam, ale książka jest naprawdę fantastyczna. Czuć od niej ten klimat a czytając ją miałem wrażenie jakbym był obok tych wydarzeń.

Długo męczyłem się z tą powieścią. Zaczynałem, czytałem kilka-kilkanaście stron i na zmianę usypiałem lub się nudziłem. Świat przyszłości przedstawiony przez autora jest w porządku. Spotkałem się tutaj z wieloma nowymi konceptami, które skłoniły mnie do refleksji i patrząc z tej perspektywy książka mi się podobała. Niestety wszystko inne tutaj zawiodło. Przede wszystkim powieści brak jest nie tylko dobrego, głównego bohatera, ale też tych drugoplanowych. Skupiając się jedynie na głównym bohaterze – postać nijaka, chaotyczna, ciągle zmieniająca zasady postępowania i co jakiś czas racząca nas retrospektywą ze swojego smutnego, pełnego przemocy dzieciństwa. Postać, która na tyle często toczyła ze sobą walkę wewnętrzną, że miałem tego po prostu dosyć.

Sama fabuła też jakaś taka nijaka, mało interesująca a wątki fabularne naciągane do granic możliwości byleby tylko jakoś „zlepić” to wszystko w całość. Po autorze Metra spodziewałem się czegoś lepszego i niestety się zawiodłem.

Ciekawie pokazane społeczeństwo ludzi (długo)wiecznych. Świetnie rozwijająca się akcja, ciekawy główny bohater, przemyślanie zbudowany świat i jego zasady, zaskakujące zakończenie. Książka pokazuje jakie społecznie konsekwencje może mieć dążenie do długowieczności, kto i co na tym zyska a kto i co straci. Na prawdę otwierająca oczy lektura.

Mogę książkę polecić z czystym sumieniem. Czyta się ją bardzo przyjemnie. Problematyka bardzo przypadła mi do gustu. Czytam książki na tzw „raty” ponieważ lubię w przerwie przemyśleć o dany problem oraz skupić się na ewentualnych wyjściach z sytuacji bądź postawienie siebie w danym momencie bohatera. Jest wielowątkowość, która wymaga od czytelnika skupienia się. Trudno jest napisać więcej nie robiąc spoileru. Myślę, że fani Glukhovskiego nie zawiodą się, a Ci co go nie znają przekonają się do jego książek.

Sposób, w jaki Glukhovsky buduje alternatywne światy, jest niezwykły. Zawsze zaskakuje mnie jego wyobraźnia i wizje świata. I każe nam zmierzyć się z prawdą o nas samych – chcemy być bogatsi, piękniejsi, młodsi, wyręczani przez AI, ale nikt nie zadaje sobie pytania, dokąd to wszystko ostatecznie prowadzi? I co chcemy przekazać kolejnym pokoleniom? To nie jest lekka lektura i trzeba się z tym liczyć, kiedy się po nią sięga. Książka ma momenty słabsze, ma lepsze, o dziwo dla mnie 200 ostatnich stron jest najciekawsze.

Można się zachwycić rozmiarem opisanego świata i rządzących nim prawami i zwyczajami. To jedna z książek, które się pamięta dłużej.

• 2015
  • Science Fiction