Будущее

future przyszłość postapokalipsa
Inne

Ta książka nie została jeszcze oceniona NIE MA JESZCZE DYSKUSJI

Bądź pierwszy - oceń książkę

Sposób, w jaki Glukhovsky buduje alternatywne światy, jest niezwykły. Zawsze zaskakuje mnie jego wyobraźnia i wizje świata. I każe nam zmierzyć się z prawdą o nas samych – chcemy być bogatsi, piękniejsi, młodsi, wyręczani przez AI, ale nikt nie zadaje sobie pytania, dokąd to wszystko ostatecznie prowadzi? I co chcemy przekazać kolejnym pokoleniom? To nie jest lekka lektura i trzeba się z tym liczyć, kiedy się po nią sięga. Książka ma momenty słabsze, ma lepsze, o dziwo dla mnie 200 ostatnich stron jest najciekawsze.

Można się zachwycić rozmiarem opisanego świata i rządzących nim prawami i zwyczajami. To jedna z książek, które się pamięta dłużej.

Zupełnym zbiegiem okoliczności w tym roku przeczytałam także trylogię Neala Shustermana "Żniwa śmierci" i nie mogę oprzeć się wrażeniu że FUTU.RE to takie Żniwa dla dorosłych :)

Książka długa, z drobnym fontem, ale z ciekawą historią i przyjemnymi grafikami. Jest to zdecydowanie jedna z historii które człowiek potem pamieta latami

Sam pomysł na świat i prawa w nim panujące super, pierwsza połowa książki świetna, zaczęłam ją polecać na prawo i lewo, z chęcią zasiadałam do kolejnych stron. Niestety, potem dzieje się rzeczy dziwne, zaczyna się przeciąganie + wątek miłosny irytujący, ciężko było dokończyć.

Książka dobra, ale przedłużona.. męczyła mnie pod koniec

Książka dobra, ale przedłużona.. męczyła mnie pod koniec

Świetna książka pokazująca upadek człowieczeństwa ,świat do którego zmierzamy i dążymy a z drugiej strony taki jakiego byśmy nie chcieli doświadczyć , świat sztucznych stymulantów które trzeba zażywać żeby nie poczuć w sobie człowieczeństwa i pierwotnych ludzkich instynktów . Mimo że autor opisuje różne światy to każda książka ma w sobie pewne podobieństwo i być może właśnie to ciągnie do czytania kolejnych książek z pod jego pióra.

Glukhovsky prosze badz ojcem moich dzieci jakie to jest dobre.

A tak ogólnie to fajne fajne niczego sobie. Chociaż nie będę kłamać, koniec wydaje się rushed, za dużo wątków jest domkniętych na raz, a wcześniej to wszystko się tak ładnie rozciągało po rozdziałach. Wszystko super, ale sam przyznam, że czytałem to wszystko głównie dla scen z internatu i dla wszelkich flashbacków - przez niektóre rozdziały po prostu przechodziłem jakbym chciał a nie mógł.

Glukhovsky prosze badz ojcem moich dzieci jakie to jest dobre.

Jedna z lepszych książek, jakie trzymałem w dłoniach. Genialna dystopia poruszająca kwestię nieśmiertelności i problemy z nią związane. Dmitry Glukhovsky stworzył również fantastyczne postacie, które na długo zostają w pamięci czytelnika. Polecam gorąco.

Ta powieść zawiera chyba jedne z najmocniejszych i najbrutalniejszych scen przemocy seksualnej wobec kobiet, jakie czytałam w całym moim życiu. Nie każda z nas przez to przebrnie. Oprócz tego dostajemy również doskonale stworzony świat - ponury, okrutny, pełen bezlitosnej polityki. Momentami książka dość toporna, co nie zmienia faktu że całość czyta się znakomicie. Mimo miłości do cyklu Metra, dla mnie jest to opus magnum Glukhovsky'ego.

• 2015
  • Science Fiction