Nacjolove

Wydawnictwo: timof i cisi wspólnicy
komiksy
aics

źródło okładki: https://www.komiks.gildia.pl/komiksy/nacjolove/1,okladka

Emes | 2019-07-29
Przeczytana: 29 lipca 2019

W świecie pełnym przemocy dobrze czasami przeczytać tak ciepłą i zniuansowaną historię jaką przedstawił nam Jakub Topór. Jak dobrze, że uzupełnia je ta delikatna, wręcz transcendentalna oprawa.

Sądziłem, że po kilku przeczytanych recenzjach jestem psychicznie przygotowany na ten komiks. Jednak nie byłem. Mocna, ostra, momentami zbyt przesadzona i przerysowana satyra o nacjonalistach gejach, bananowcach i polskiej mentalności. Oprawa graficzna świetnie oddaje klimat tej kiczowato-brudnej historii.

Marcin | 2019-01-18
Na półkach: Przeczytane, Komiksy
Przeczytana: 18 stycznia 2019

+ świetnie wydany (papier, format, skład)
+ super okładka, temat wkładający kij w aktualne mrowisko
+ cieszę się, że Topor próbuje swoich sił w dłuższej formie

- jednak czerń i biel bardziej pasuje do kadrów i charakterystycznych postaci Topora
- plus za długą formę, ale jednak krótsze, skondensowane historyjki z "Rodaków" bardziej do mnie trafiały... Niemniej jednak mam nadzieję, że autor z każdą kolejną publikacją będzie się wyrabiał
- stereotypowe, grubo ciosane postaci - ja wiem, że to taki zabieg przejaskrawienia, ale w dłuższej fabule to przeszkadza

POdsumowując - kibicuję i daję kredyt zaufania, bo lubię dzieła Topora oraz mocno "polski" kierunek, w którym podąża