Gdy jesień nastanie na leśnej polanie, czyli nowe przygody Gangu Słodziaków

Okładka książki Gdy jesień nastanie na leśnej polanie, czyli nowe przygody Gangu Słodziaków Renata Piątkowska
Renata Piątkowska Wydawnictwo: Zielona Sowa Cykl: Gang Słodziaków (tom 2) Seria: Gang Słodziaków literatura dziecięca
48 str. 48 min.
2018-08-27
2018-08-27
48 min.
gang słodziaków biedronka

Okładka książki Jak to się zaczęło? Mity o powstaniu świata Marcin Minor, Renata Piątkowska
Jak to się zac... Marcin Minor, Renat...
Okładka książki LEGO Books. Niezwykłe opowieści o smokach Reynoso Naibe, Nnedi Okorafor, Renata Piątkowska, Helen H. Wu
LEGO Books. Ni... Reynoso Naibe, Nned...

Okładka książki Pierwsze wiersze dla... Jan Brzechwa, Wanda Chotomska, Józef Czechowicz, Anna Kamieńska, Ludwik Jerzy Kern, Joanna Papuzińska, Ewa Szelburg-Zarembina, Julian Tuwim, Danuta Wawiłow
Pierwsze wiers... Jan Brzechwa, Wanda...
Okładka książki Nowe przygody skarpetek (jeszcze bardziej niesamowite) Justyna Bednarek, Daniel de Latour
Nowe przygody ... Justyna Bednarek, D...
Okładka książki Pan Kuleczka. Skarby Elżbieta Wasiuczyńska, Wojciech Widłak
Pan Kuleczka. ... Elżbieta Wasiuczyńs...

Nie spodziewałam się, że literatura dziecięca oparta na marketingowym wytworze Biedronki będzie tak wysokich lotów. Świetne są przygody pluszaków z dyskontu,choć związek muchy z lisem zaniepokoił mnie, opowiadanie "Mgła" rozbawiła mnie najbardziej. Polecam.

1974

Podejrzewam, że nie ma ani jednej osoby, która nie słyszałaby o Gangu Słodziaków - te sympatyczne maskotki skradły serce niejednemu dziecku. Uważam, iż świetnym pomysłem jest też wydawanie kolejnych przygód Słodziaków w wersji książkowej.

Czytelnik ma okazję towarzyszyć Słodziakom w wielu wydarzeniach - przełamywaniu swoich strachów, poznawaniu nowych sąsiadów, wyścigu po lesie, pisaniu listów do Świętego Mikołaja czy przygotowaniach do zimy.

"Gdy jesień nastanie na leśnej polanie, czyli nowe przygody Gangu Słodziaków" to moje pierwsze spotkanie z tymi bohaterami. Ich przygody są interesujące, a same Słodziaki są przeurocze. Moją (i pewnie nie tylko) ulubienicą jest mucha Henryka, a i pojawienie się wątków miłosnych wywołuje uśmiech na twarzy.

Główną refleksją, jaką można wynieść z tej lektury, jest to, iż w grupie siła, a przyjaźń jest wspaniałym motorem do różnorodnych działań. W pojedynkę bywa trudno, jednak jeśli wokół siebie mamy bliskie osoby, to nic nie jest nam straszne.

Super książka, kosztuje niedrogo (9,99 zł) 😀

Super książka, kosztuje niedrogo (9,99 zł) 😀

2069

Pięknie ilustrowana książka (cz. 2) w twardej oprawie zaprasza przedszkolaków do następnych przygód o Gangu Słodziaków. W tej książce czytelnik znajdzie takie rozdziały jak: odwaga, obcy, wyścig, mgła, listy, zima. Na leśnej polanie pojawiają się nieoczekiwanie goście. Słodziaki m.in. stawiają czoła bielutkiej mgle, rozgrywają wyścig, w którym nikt nie może czuć się pokonanym, mają mnóstwo pomysłów. Przyjaźń niezwykłych przyjaciół zabierze czytelnika w świat przygód, zabaw i śmiechu. Serdecznie polecam.

Wesołe historyjki, ładne ilustracje - to książka, którą uwielbia moja córeczka.

Wesołe historyjki, ładne ilustracje - to książka, którą uwielbia moja córeczka.

Dalsza część losów sympatycznych zwierzaków z Leśnej Polany. I tym razem przygody milusińskich zainteresują dzieci. Polecam do wieczornego czytania :)

Fajniejsze opowiadania niż w 1 części tej serii, jestem pozytywnie zaskoczona :D

Jestem naprawdę pozytywnie zaskoczona bajkami napisanymi pod pluszaki. Może nie rozumiem tylko tych dziwnych międzygatunkowych miłości, ale po za tym uznaję tę akcję za bardzo udaną.

• Dziecięce
  • Bajki