Reksio. Dobranocka wszech czasów

Okładka książki Reksio. Dobranocka wszech czasów Maria Szarf
Okładka książki Reksio. Dobranocka wszech czasów
Maria Szarf Wydawnictwo: Papilon Cykl: Reksio (tom 3) Seria: Reksio literatura dziecięca
literatura dziecięca
Reksio (tom 3)
Reksio
Papilon
2017-04-10
2017-04-10
Reksio na 50. urodziny

Okładka książki Szary domek Natalia Jabłońska, Katarzyna Szestak
Szary domek Natalia Jabłońska,&...
Okładka książki Zamieszanie na leśnej polanie, czyli nowe przygody Gangu Słodziaków Renata Piątkowska, Wojciech Stachyra
Zamieszanie na... Renata Piątkowska,&...
Okładka książki Święta Tupcia Chrupcia Marco Campanella, Anna Casalis
Święta Tupcia ... Marco Campanella, A...
Okładka książki Królik i Misia. Niesmaczne zwyczaje Królika Jim Field, Julian Gough
Królik i Misia... Jim Field, Julian G...
Okładka książki Królik i Misia. Utrapienie Królika Jim Field, Julian Gough
Królik i Misia... Jim Field, Julian G...

Książka w twardej oprawie, duża czcionka i ilustracje, które bardzo przypadły do gustu synowi. Czyta się lekko, z przyjemnością sięgając po książki z postaciami z własnego dzieciństwa. Takie zwykłe a wciąż bawią i ciekawią. Syn zachwycony, zwłaszcza gdy kończyliśmy czytać pod pięknie kwitnącym drzewem.

Czytana z siostrzenicami. Im się bardzo podobała, tak, że ciocia musiała robić ograniczenia: "Dziś tylko dwa opowiadania".
Klasyczna w przekazie, podkreśla znaczenia przyjaźni, wzajemnej pomocy.
Pokazuje również oczekiwane zachowania np. w górach, nie wchodząc w tryb mentorski tylko wciąż bajkowy.
To był bardzo dobry prezent dla dzieci. Polecam
EDIT: Zapomniałam o przepięknych dobranockowych (z moich czasów) ilustracjach.

Klasyczna w przekazie, podkreśla znaczenia przyjaźni, wzajemnej pomocy.
To był bardzo dobry prezent dla dzieci. Polecam
EDIT: Zapomniałam o...

To moje pierwsze spotkanie z Reksiem w formie pisanej (wcześniej słuchałam razem z córką słuchowiska). Jestem miło zaskoczona, gdyż nie miałam wygórowanych oczekiwań względem tej książki, a naprawdę jest dobrze napisana. Zawiera kilkanaście różnorodnych historii małego pieska i jego przyjaciół. Często poruszana jest kwestia pomagania sobie, przyjaźni, radzenia sobie z trudnościami, odpowiedniego zachowania się w różnych miejscach i sytuacjach (np. informacja o tym, że w górach nie można krzyczeć). Uważam, że to ciekawa i wartościowa książka, godna polecenia.

Dziś chciałabym Wam przybliżyć trochę dwie książki dla dzieci. Czy są tu fani Reksia? Jeżeli tak to się świetnie składa, bo te dwie książeczki dotyczą właśnie tego pieska.

Mój syn pierwszą książkę czyli „Reksio. Dobranocka wszech czasów” otrzymał od cioci i nam ta książka sprawdziła się rewelacyjnie do czytania przed snem. Więc długo się nie zastanawiając dokupiłam drugą część „Reksio. Pies na medal”. Widziałam również, że w tej serii pojawiła się również książka „Reksio. Szczeniak”, może się rozejrzę za tą książką, bo byłby to świetny prezent pod choinkę.

Ale wróćmy do książek. Każda z nich składa się z kilku opowiadań z przesłaniem. Wiadomo może trzylatek jeszcze z byt wiele nie zrozumie, jednak dla starszych dzieci myślę, że nada się jeszcze bardziej. Jednak to nie znaczy, że dla młodszych nie polecam. Jak najbardziej polecam, mój Grześ był zachwycony obrazkami, które są duże bo jedna strona to tekst, który jest napisany dużą czcionką, więc nawet babcia bądź dziadek nie wymiga się od czytania skarżąc się na słaby wzrok. A druga strona to obrazek. Ilustracje są kolorowe i przepiękne. Dodatkowo książka wydana jest w twardej oprawie co sprawi, że długo pozostanie w stanie nienaruszonym. Strony może nie są tekturowe, jednak kartki są i tak dosyć grube i śliskie. Jedyny minus tych książek to ich waga, no nie będę ukrywać, że trochę ważą. Opowiadania zostały wydane w większym formacie niż tradycyjne książki.

Przyznam, że dla mniej samej radość sprawiało czytanie tych opowieści. Zdecydowanie wygodniej jest mi wziąć taką książkę do czytania przed spaniem, w której znajdę kilka historyjek, bo u nas nigdy nie kończy się na jednej bajce na dobranoc, niż wstawanie co chwilę po inną małą książeczkę.

Jeśli wasze dzieci lubią tego podwórkowego pieska o imieniu Reksio, a nie macie jeszcze pomysłu na prezent pod choinkę, to gorąco wam polecam te książki. Oczywiście jako prezent bez powodu również się sprawdzą. Z całego serca Wam polecam.

Reksio - postać ponadczasowa, zachwycałam się nim w dzieciństwie, a teraz mój Syn uwielbia czytanki o jego przygodach.

fantastyczna

fantastyczna

Przygody pieska i jego przyjaciół opisane są topornie, ale mimo to córka uwielbia Reksia - a to się chyba liczy najbardziej!

Super książka, postać mojego dzieciństwa. Teraz moja córka go uwielbia. Duże literki i piękne ilustracje. Świetna książka na dobranoc.

Ponieważ posiadamy i przeczytaliśmy już “Wielka księgę przygód” ta ksiażka była dla nas kontynuacja przygód Reksia.Czekały tu na nas równie ciekawe przygody jak i wspaniałe ilustracje.

Rewelacja - wspólnie z synkiem czytaliśmy, bardzo nam się podobały przygody Raksia i jego przyjaciół;) .

• Dla dzieci
  • Jagodowe

Dodaj cytat z książki Reksio. Dobranocka wszech czasów