Wyzwanie czytelnicze LC

Bianka

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Anna | 2018-12-23
Przeczytana: 23 grudnia 2018

Tym razem odważyłam się na wystawienie "gwiazdkowej" oceny, choć nadal daleko mi do stania się koneserem poezji. Przyznam jednak, że czytając wiersze Pani Bianki coś mnie poruszyło, coś zagrało w moim sercu, w duszy. Może wynika to z faktu, że autorką jest kobieta, która inaczej niż płeć męska przelewa na papier swoją wrażliwość, emocje, uczucia.

Wiersze zawarte w tomiku dotykają wielu płaszczyzn codziennego życia, ludzkiej egzystencji, mówią o rzeczach nieobcych każdemu z nas - o miłości, rozstaniach, tęsknocie, marzeniach, o codziennym wspólnym życiu, ale też o odchodzeniu, przemijaniu czy śmierci. Ogromna kobieca intuicja autorki oraz wrażliwość słowa powodują, że wiersze trafiają wgłąb naszych zmysłów, budzą refleksję. Jakże czułe i wzruszające są między innymi wiersze "Wanilia i pieprz", "Czy", "Milczenie", ileż w nich uczucia i emocji.

Nie rozpisuję się zbytnio, bo nadal poezja jest dla mnie odkrywaniem, nowym tematem, ale tomik Bianki Kunickiej-Chudzikowskiej podobał mi...

Krystyna | 2018-11-09
Przeczytana: 09 listopada 2018

Piękny zbiorek wierszy.Wspaniale opracowany.Autorka w sposób niezwykle sugestywny przedstawia życie ludzkie, oraz uczucia jakimi człowiek się kieruje.
Z kobiecą intuicją i swoją niezwykłą wrażliwością opisuje świat kobiecych pragnień, marzeń, nadziei i miłości.Piękne wiersze wzruszają wspaniałymi opisami uczuć, delikatnością oraz precyzją słowa. Zbiorek godny polecenia dla kobiet,ale nie tylko....Myślę,że każdy znajdzie coś dla siebie, w czym będzie mógł odnależć swoje własne przeżycia, odczucia, oraz emocje...Zyczę Państwu
wielu wzruszeń\

Agata | 2018-11-06
Przeczytana: 15 października 2018

Poywająca, pełna namiętności kobieca poezja.
Ładnie wydana, zawiera spory zbiór wierszy.
Zdecydowanie godna polecenia.

Agnieszka | 2019-01-15