Wygnaniec

Tłumaczenie: Marcin Moń
Cykl: Star Force (tom 10)
Wydawnictwo: Drageus Publishing House
Outcast

Świeżo upieczony podporucznik Cody Riggs idzie w ślady ojca, legendarnego Kyle’a Riggsa. Wraz ze swoją narzeczoną, podporucznik Olivią Turnbull, udaje się w podróż kosmiczną, jednak nie jest im pisana miła wycieczka po układach Federacji. Los rzuca ich okręt setki lat świetlnych od domu, a jedyna droga powrotu jest odcięta. Zmuszony walczyć z wrogo nastawionymi kosmitami oraz własną załogą, Riggs obejmuje dowodzenie nad krążownikiem liniowym Nieustraszony i staje przed wyzwaniami, jakie mu się nie śniły. Czekają go rozpaczliwe zmagania o przetrwanie i powrót do domu.

źródło opisu: http://www.drageus.com

źródło okładki: http://www.drageus.com

Sławomir | 2019-08-20
Na półkach: Przeczytane, 2019
Przeczytana: 20 sierpnia 2019

Miałem obawy przy zmianie autora ale mówiąc szczerze nawet nie odczułem różnicy.
Marvin jest to jest ok:)

grynias | 2019-06-15
Przeczytana: 11 czerwca 2019

"Star Force"- Początki serii byłem zachwycony, jednak co trwa za długo traci na wartości. Wygnaniec to nic innego jak kalka tego co już było. Czytałem tą książkę bardzo długo w międzyczasie sięgając po inne pozycje. "Wygnaniec" nie jest ani gorszy, ani lepszy od pozostałych tomów serii. Jest taki sam. Nie wiem czy sięgnę po kolejną pozycję tej serii.

Łukasz | 2018-12-19
Przeczytana: 14 grudnia 2018

Ileż można czytać o walce ludzkości ze wszystkimi którzy podpadli Riggsowi? No ile? Więc wychodzi na to, że przynajmniej jeszcze jedną książkę. To nie tak że cała seria ma niski poziom. Raczej chodzi o powtarzalność. Jakbyśmy oglądali słabego procedurala. Ale przyznaję, fakt, SF jest moim guilty pleasure wśród książek. I nie żałuję.

Dziesiąty tom wnosi pewien powiew świeżości. Nowy główny bohater, nowa kobieta głównego bohatera, ale nadal mamy i Marvina i Kwona. Po prostu seria została lekko przewietrzona, ale bez rewolucji, a końcówka 10 tomu wręcz obiecała coś na prawdę nowego.