Archiwum Stiega Larssona

Wydawnictwo: Sonia Draga
Stieg Larsson's Quest
literatura faktu
Ag2S

Dziesięć lat po śmierci Stiega Larssona, autora Millenium, po raz pierwszy otworzono jego prywatne archiwa, w których zgromadził m.in. materiały związane z jego pracą w magazynie „Expo”. Wyłączny dostęp do archiwum zyskał reporter Jan Stocklassa. W dwudziestu kartonowych pudłach odkrył nieznany życiowy projekt Stiega Larssona: śledztwo dziennikarskie dotyczące śmierci premiera Szwecji Olofa Palmego – jednego z najbardziej znanych i zarazem kontrowersyjnych polityków ówczesnej Europy – który zginął zastrzelony na ulicy w Sztokholmie, a okoliczności tego morderstwa do dziś nie zostały wyjaśnione. Zebrane materiały układają się w przekonującą teorię dotyczącą tego, w jaki sposób zaplanowano to zabójstwo i kto za nie odpowiada. Jest to fascynująca opowieść o śledztwie Stiega Larssona, o tym, jak pracował on nad rozwiązaniem zagadki, z którą nie poradziła sobie policja. Jan Stocklassa analizuje materiały bogatego śledztwa Larssona i teoria śmierci Palmego znów układa się w spójną całość, a Stocklassa podąża jej tropem. Finał będzie zaskakujący.

źródło opisu: https://www.soniadraga.pl/produkt/3487/archiwum-stiega-larssona.html

źródło okładki: materiały wydawnictwa

gumiak | 2018-12-01

To już kontynuacja w wykonaniu Lagercrantz'a nie wystarcza ? Za mało jest wydrukować wielkimi literami nazwisko Larsson na okładce, nie pomoże to zawartości książki. Książka słaba i nie ma nic wspólnego z twórczością Stiega :(

Angazetka | 2018-10-20
Przeczytana: 21 października 2018

Wciągające jak kryminały Larssona. Polecam.

Beata | 2018-12-10
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, E-booki