Summoner: Rebelia

Cykl: Zaklinacz (tom 4)
Wydawnictwo: Jaguar
The Outcast
Orhio

Seria: SUMMONER. ZAKLINACZ – Tom IV prequel Długo oczekiwany prequel do trylogii o przygodach Zaklinacza, w którym poznamy przeszłość Arcturusa. 40 tysięcy sprzedanych książek z serii w Polsce. Panować nad demonami mogą tylko wybrani. Swego pierwszego demona przyzwał z eteru będąc zaledwie ubogim stajennym. Jako pierwszy w dziejach Hominum pochodzący z ludu zaklinacz Arcturus okazuje się...

Seria: SUMMONER. ZAKLINACZ – Tom IV prequel

40 tysięcy sprzedanych książek z serii w Polsce.

Panować nad demonami mogą tylko wybrani.

Swego pierwszego demona przyzwał z eteru będąc zaledwie ubogim stajennym. Jako pierwszy w dziejach Hominum pochodzący z ludu zaklinacz Arcturus okazuje się kluczową postacią, najważniejszego sekretu arystokracji królestwa. Tymczasem prości ludzie stają do walki o sprawiedliwość, a możni są gotowi zrobić wszystko by utrzymać dawny porządek.

Arcturus trafia do akademii Vocanów, gdzie dzieci arystokratów poznają tajniki zaklinania, magii i demonologii. Prawie natychmiast uświadamia sobie, że otaczają go niemal wyłącznie wrogowie.

Zanim jeszcze ma szansę poszukać przyjaciół, niespodziewanie trafia w sam środek przygody, która zaprowadzi go w serce orkowych dżungli, gdzie sojusze i animozje przestają być oczywiste. Arcturus, sierota z niedawno odkrytym talentem magicznym, staje przed wyborem – po czyjej stronie się opowiedzieć… Ceną może być rozpad całego królestwa.

źródło opisu: http://wydawnictwo-jaguar.pl/books/summoner-zaklinacz-tom-4-rebelia/

źródło okładki: http://wydawnictwo-jaguar.pl/wp-content/uploads/20...»

Aga_love_books | 2018-11-21
Przeczytana: 21 listopada 2018

Sięgając po "Rebelię" bałam się trochę tego, że mimo iż to prequel nie będę wiedzieć o co chodzi. Zwłaszcza, że serii Summoner nie czytałam. Jak dobrze, że tak się nie stało. Mogę nawet powiedzieć, iż powieść wywarła na mnie pozytywne wrażenie. Bardzo mi się podobało to co przeczytałam. Na pewno sięgnę po pozostałe części. Wręcz nie mogę się już tego doczekać. Uwielbiam książki fantastyczne, a jeśli jest w nich magia i magiczne istoty, tym bardziej trafia to w moje gusta. Nie zmieniłabym w powieści ani jednej rzeczy. Jest wszystko to co powinno być. Akcja, magia, demony, zaklęcia, intrygi, humor, groza, smutek. A główny bohater - Arcturus - to taki fantastyczny młody chłopak. Polubiłam go ogromnie i jestem ciekawa czy pojawia się w innych częściach.
Autor fajnie wykreował postaci. Jest sporo zabawnych momentów, przez które na mojej twarzy pojawił się wielki uśmiech. Są też i momenty, w których bałam się o bohaterów, a na końcu nawet łezka w oku się zakręciła.
Podsumowując -...

Przeczytana: 26 listopada 2018

Już wcześniej miałam okazję spotkać się z trylogią Summomer i muszę przyznać, wbiła mnie w fotel swoją niesamowitością i do dziś miło wspominam tamten czas, gdy po raz ostatni miałam ją w swoich rękach. Taran Matharu wykonał kawał dobrej roboty kreując tak świetną pracę i w dodatku publikując ją na serwisie... Wattpad? Tak, na Wattpadzie, czyli miejscu gdzie nieznani autorzy mogą zdobywać sławę i cieszyć się popularnością swoich opowiadań. Skąd wiem? Ponieważ jedna z moich "książek" ma prawie pół miliona wyświetleń, a ta liczba ciągle rośnie. Ale do rzeczy. Wiecie jak wielkie jest prawdopodobieństwo, że pracując na tym serwisie, zainteresuje się wami wydawnictwo? Znikome, dlatego autorowi należy się ogromny szacunek i uznanie, gdyż w jej pracy musiało być "to coś". I było.

Spotkałam się z miłym i przyjemnym w obiorze stylem autora, dzięki czemu czytanie tej książki było po prostu rewelacyjne. Taran Matharu ma ogromny talent, który sprawia, że gdy tylko rozpoczniemy którąkolwiek z...

Sal | 2018-11-27
Na półkach: 2018, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 24 listopada 2018

W trakcie początkowych rozdziałów Rebelii byłam nieco zaniepokojona. Obawiałam się, że Taran Matharu postanowił poczynić historię Fletchera przełożoną na innego człowieka w wersji wiele lat wcześniej. Nie tylko między głównymi bohaterami było dużo podobieństw, ale również system magii, panujący w tym świecie jest nam ponownie tłumaczony w dość szczegółowy sposób. Dlatego też spodziewałam się, że dostaniemy powtórkę z rozrywki jeżeli chodzi o Początek.

Na szczęście już kilka rozdziałów dalej historia zmienia obrót i przedstawia inną stronę świata wykreowanego przez Matharu. O ile w trylogii fabuła obraca się wokół orków oraz wielkich przepowiedni, tak w przypadku prequela poznajemy dość napiętą sytuację polityczną królestwa. Władza obecnego króla działa wielu ludziom na nerwy, krasnoludy są traktowane jako podludzie, a osoby pokroju Arcturusa stanowią niemały problem.

W obliczu tego wszystkiego poznajemy bohaterów, którzy w trylogii o Fletcherze zostali tylko wspomnieni jako...

sztrumpfelka123 | 2018-11-04
Przeczytana: 03 listopada 2018

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Nie posiadałam się z radości kiedy dowiedziałam się, że Taran Matharu planuje książkę gdzie głównym bohaterem będzie Arcturus. Odkąd przeczytałam "Początek" wiedziałam, że zostanę wielką fanką uniwersum "Zaklinacza", a szczególnie Arcturusa. Ten z pozoru chłodny i, jak sam Flecher przyznał w pierwszym tomie, przerażający oficer okazał się budzącą sympatię i ciepłe uczucia postacią, z którą nie warto zadzierać o czym przekonało się wiele osób, nie tylko w głównych trzech tomach ale i w "Rebelii".

W poprzednich książkach Matharu wyjaśnił w jakich okolicznościach Arcturusowi udało się przywołać Sacharisse oraz jak dalej potoczyły się jego losy. Zostało to jednak opisane bardzo ogólnie bez żadnych szczegółów i bez żadnego nawiązania do rebelii, w której Arcturus wraz z przyjaciółmi był zamieszany.
Pierwsze kilkadziesiąt stron "Rebelii" są dosłownie przepisane z "Origins"( Taran Matharu napisał na Wattpadzie krótką nowelę opisującą właśnie przyzwanie kanida, dotarcie Arcturusa do...

Siarczek | 2018-11-23
Przeczytana: 23 listopada 2018