Michael Jordan. The Life

Okładka książki Michael Jordan. The Life Roland Lazenby
Okładka książki Michael Jordan. The Life
Roland Lazenby Wydawnictwo: Little, Brown and Company biografia, autobiografia, pamiętnik
Little, Brown and Company
2014-05-06
2014-05-06
9780316194778

Ta książka nie została jeszcze oceniona NIE MA JESZCZE DYSKUSJI

Bądź pierwszy - oceń książkę

Okładka książki Alex Ferguson. Być liderem Alex Ferguson, Moritz Michael
Alex Ferguson.... Alex Ferguson, Mori...
Okładka książki Dennis Rodman. Powinienem być już martwy Jack Isenhour, Dennis Rodman
Dennis Rodman.... Jack Isenhour, Denn...
Okładka książki Steven Gerrard. Serce pozostawione na Anfield. Autobiografia legendy Liverpoolu Steven Gerrard, Donald McRae
Steven Gerrard... Steven Gerrard, Don...

Książka bez wątpienia zasługuje na miano kultowej. Przy okazji posiada charakter sentymentalny, to taki powrót do przeszłości. Na pewno do niej wrócę.

Książka o najlepszym zawodniku w historii koszykówki(wg mojej oceny).Jego pasja,chęć wygrywania,dążenia do doskonałości zaprowadziły go na szczyt koszykarskiego Olimpu.Oczywiście nie jest ideałem,każdy popełnia błędy,ale nieomylny jest ten kto nic nie robi.Polecam dla wszystkich fanów Chicago Bulls i nie tylko.

MJ to była "moja" koszykówka. transmisje w tv. Nierzadko późno w nocy. Albo nad ranem. Jak kto woli. MJ; Shaq; Pippen, Robal... można się zaczytać. A jest w czym bo grube tomiszcze autorowi wyszło. Ale trudno się dziwić. I nie da się nie pochwalić. Czytałem tak jak to jest napisane: wartko, z emocjami jakby te opisane mecze rozgrywały się teraz. Bo teraz też, czasami, zerkam na NBA. Ale jakoś ....nie wciąga mię. Jedyne co potrafię docenić to akcje Luki(?) Doncicza. trochę przypominają grę MJ-a. Są jak tamte, tyle , że wykonywane na duuużżżym slow-motion. Ale mają, już w samym zalążku, ową absolutną nieuchronność.
A książkę polecam. Oczywiście. Nie tylko fanom sportów wszelakich. Bo to ciekawa historia jest. Taki wybitnie "amerykański sen" ze szczegółowym opisem: Ile to kosztuje.
No. Polecam. Bez raczej.

Biografia przez duże B. Autor schodzi aż do prawdziadków Jordana, opisuje w jakich warunkach przyszedł na świat i naprawdę nie umknęło mu w tym przypadku nic. Być może jednak napisał aż za dużo i czasami zdaje się że jest to czytanie faktów faktów i jeszcze faktów zamiast po prostu ciekawie płynącej historii. Ale to tylko czasem, wiele fragmentów oczywiście z wypiekami na twarzy, szczególnie jako wielki fan Jordana I Bulls

Początek nudny ale potem …..

Początek nudny ale potem …..

Obowiązkowa lektura dla każdego fana koszykówki

Obowiązkowa lektura dla każdego fana koszykówki

Książka o tytanie pracy jakim niewątpliwe był Michael Jordan. Gwiazdor NBA jest przykladem tego gdy nawet coś Nam nie wychodzi tysiąc razy to gdy będziemy mądrze dążyć do celu i wystarczająco długo to w końcu się uda.

Dobra biografia legendy kosza i światowego sportu. Dla "zwykłego" czytelnika 1/3 książki będzie ciężka do przebrnięcia ze względu na duża ilość wyników i szczegółowego opisu gier z przed ery NBA. Później jest dużo ciekawiej. Na pierwszy plan przebija się pragnienie zwycięstwa ze wszystkimi i w każdej dziedzinie. Porażka to nie jest cos co Jordan akceptuje. Warto.

Najlepsza

Najlepsza

Książka bardzo dobra, dowiedzenie się więcej o tak wielkiej, a zarazem kontrowersyjnej osobowości zawsze jest ciekawym i poszerzającym horyzonty doświadczeniem. Jednak miejscami miałem wrażenie, że książka jest dosyć stronnicza. Ważne i bardzo kontrowersyjne wydarzenia, jak np. afera rodzinna zostały bardzo zwięźle i lekko potraktowane, tak jakby autor bał się poruszać głębiej problematyczne tematy. Ogólnie polecam każdemu zainteresowanemu wielkimi charakterami, a także fanom koszykówki.

• Sport
  • Biografie