Mark Webber. Moja Formuła 1

2016-10-12
2016-10-12
Bartosz Sałbut
formuła 1 wyścigi sport

Autobiografia napisana przez ghostwritera, która wydała mi się bardziej osobista niż publikacje dotyczące innych kierowców F1 z podobnego okresu. Ciekawie poznać perspektywę Webbera na kilka znanych wydarzeń na torach i w padokach wyścigowych. Co rzadkie, zamieszczono tam m.in. korespondencję dotyczącą sporów w teamie.

Część przed F1 trochę mi się dłużyła i nie była jakaś bardzo interesująca. Natomiast część już w F1 była świetna i autor szczerze mówił co myśli, bez pudrowania i polityki.

Warto przeczytać

Warto przeczytać

Oceniam tę książkę jako dobrą a nie rewelacyjną aczkolwiek nie mam porównania do innych pozycji o F1 bo autobiografia Webbera jest jedyną do tej pory książką którą przeczytałem o tym sporcie. W sporcie który jest obok futbolu u mnie dominującym, którym interesuje się już 30 lat, który kosztował mnie wiele nerwów, to znaczy pisanie o nim na forum. Wiele rozmów bylo bzdurnych i belkotliwych natomiast ta książka jest w jasny i zrozumiały sposób napisana. Można z niej się dowiedzieć, tudzież przypomnieć o wypadkach na Interlagos czy w Walencji w F1 a także na torze Le Mans, można wyczytać istotne fakty z wyścigów a niektóre są szczegółowo opisane oraz przede wszystkim Mark pokazał jak Vettel był hołubiony przez ekipę Red Bulla a w szczególności Helmuta Marko. Pozostałe wątki są typowe dla biografii i mniej ciekawe.

Bardzo ciekawa ,szczera biografia bylego juz kierowcy F1 Marka Webbera . Ciekawie napisana w zadnym momencie ksiażka nie nudzi ,mnostwo smaczkow na temat blaskow i cieni funkcjonowania kilka lat w teamie F1 Red Bull Racing . Na plus rowniez to że w kliku miejscach ksiazki Webber pochlebnie wypowiada sie o Robercie Kubicy. Duza lepsza pozycja od biografii Raikonenna . ocena 7/10 .Polecam

Mark Webber - Moja Fomuła 1 to książka, na którą czekało wielu kibiców (szczególnie tych dopingujących zespół Red Bull Racing). Standardowo w tego typu książkach mamy mamy historię kariery głównego bohatera zaczynając od pierwszych kontaktów z motorsportem. Tutaj jest nie inaczej. Poznajemy historię kierowcy/marzyciela z Queanbeyan od jego rywalizacji w lokalnych australijskich wyścigach, poprzez przeprowadzkę do Europy i starty w różnych seriach aż do klejnotu w koronie czyli F1.
Nie ukrywam, że książka ta nie wyróżnia się spośród jej podobnych niczym spektakularnym. Jednak to wciąż kawałek dobrej opowieści. Szczególnie interesujące są wspomnienia poszczególnych lat spędzonych w najwyższej serii sportów motorowych, kiedy to Mark jeździł wtedy dla najlepszej stajni czyli Red Bull Racing. Dowiadujemy się wielu niekiedy naprawdę pikantnych szczegółów zza kulis rywalizacji. To również te czasy, kiedy chyba najbardziej apolityczny kierowca musi stawić czoła polityce w swoim zespole. Myślę, że ta część jest zdecydowanie najciekawsza z całej książki.
Całość czyta się szybko, a tłumaczenie jest w porządku.
Podsumowując, dla fanów F1 to pozycja obowiązkowa.

Świetnie czytało mi się autobiografię Marka Webbera, była bardzo dobrze napisana i przetłumaczona. Książka ta pozwala lepiej zrozumieć F1, jej cienie i blaski. Pozycja obowiązkowa dla kibica Formuły 1 !!!

Ciągle użalanie się nad sobą jak to trudno w życiu nie ma. Nie ważne czy wygrywa czy nie. Jest parę dobrych momentów, ale to momenty. Najgorsza biografia kierowcy F1, a przeczytałem ich sporo

Bardzo fajnie napisana biografia bez lukrowania żadnych osób ani tematów. Oby w najbliższe przyszłości pojawiało się więcej podobnych pozycji autorstwa innych kierowców.

Świetna książka dla wielbicieli Formuły 1 i nie tylko, przede wszystkim opowieść o marzeniach i drodze do ich spełnieniu, mimo przeciwności, pełnej pasji.

Bardzo dobra autobiografia - czasem troszkę się dłuży ale jest to potrzebne żeby zrozumieć całość kariery Marka.

• Sport
  • Biografie