Wyzwanie czytelnicze LC

Złote Myśli

Wydawnictwo: Poligraf
poezja
Sebastian

„Złote myśli” to głębokie i pełne refleksji utwory podzielone na cztery akty. „Krzyk w otchłań” jest rozliczeniem z przeszłością, która odcisnęła się głębokim piętnem na ludzkiej osobowości. Skutki tego widać w „Kulturze człowieczeństwa”, gdzie autor analizuje i ocenia to, jak radzimy sobie w kontaktach z drugim człowiekiem. Obraz ten nie jawi się zbyt optymistycznie. Wobec czego jedynym ratunkiem dla utrudzonej i poranionej duszy może okazać się codzienność i to, co nas otacza – zdaje się sugerować autor w „Świecie zewnętrznym”. W ostatnim akcie zatytułowanym „Miłość uczuciem niedoskonałym” poznajemy rozterki miłosne „ja” lirycznego. Czyżby to sam autor odkrywał przed nami zakamarki swego serca…?

źródło opisu: http://wydawnictwopoligraf.pl/1055/sebastian-kaleta/zlote-mysli.html

źródło okładki: http://wydawnictwopoligraf.pl/1055/sebastian-kaleta/zlote-mysli.html

odcieniestron | 2018-11-14
Przeczytana: 21 października 2018

Poezja... To zdecydowanie nie jest mój "konik". Jednak "Złote Myśli" autorstwa Sebastiana Kalety pozostaną ze mną jeszcze na długo Podróżując od strony do strony czytelnik mógł poczuć uczucia jakie towarzyszyło "ja" lirycznemu. Dzięki językowi współczesnemu czytelnik, taki jak ja, nie mający styczności w życiu codziennym z poezją, nie będzie miał najmniejszego problemu w odnalezieniu siebie między stronami.

Gabi | 2018-12-09
Przeczytana: 09 grudnia 2018

Pomimo że auto jest młody jego wiersze są bardzo dojrzałe, a niektóre bardzo emocjonalne i to właśnie przy nich musiałam się po prostu zatrzymać. Czekam na kolejną książkę autora!

Wyśnioneksiążki | 2018-10-25

Po bardzo dobrym pierwszym wrażeniu, sięgnęłam od razu po wiersze i... poznałam coś pięknego. Autor wciągnął mnie w swój świat. Czasami był on zły, z masą nienawiści, ale innym razem poznawałam emocje, które nie każdy odkryłby przed ludźmi. Wiersze mówią o przeszłości, człowieku, celu istnienia, miłości. Jestem pod ogromnym. Jest to niesamowite.
Sebastian stworzył swoją niepowtarzalną, kreatywną przesyłkę. Można w niej było znaleźć długopisy, autografy, smycze, no i oczywiście książkę. Byłam zauroczona.

Zapraszam na całą recenzję tutaj:

Mariusz | 2018-12-09
Przeczytana: 06 grudnia 2018

Z niektórymi wierszami mogę się utożsamić. O niewielu książkach mogę to powiedzieć. Widać szczerość autora w wierszach i za to go cenie.

Kinga | 2018-10-12
Przeczytana: 02 października 2018

„Złote myśli” Sebastiana Kalety to zbiór krótkich form zawartych w czterech aktach:

1. Krzyk w otchłań zawiera rozliczenie z przeszłością. Poruszony jest w nim temat pamięci o minionych już chwilach. Odniosłam wrażenie, że to typowe rozterki dorastającego nastolatka a co za tym idzie gorzkie wspomnienia okraszone bólem, żalem i złudną nadzieją.
2. Kultura człowieczeństwa nawiązuje do kontaktów międzyludzkich i zasad dotyczących traktowania drugiego człowieka. To właśnie ta część najbardziej do mnie przemówiła. Moim zdaniem autor zamieścił w niej mnóstwo trafnych spostrzeżeń i istotnych tematów. Zrozumienie, wiara w innych ludzi, granice dobrego postępowania a do tego inteligentne spojrzenie na samego siebie. Polecam.
3. Świat zewnętrzny to nic innego jak nasza codzienność i próby radzenia sobie z nią. W tym akcie autor nawiązuje do dorosłości, jej wymagań i czasu, który przepływa nam przez palce. Poznajemy duszę podróżnika-odkrywcy, przez co w tekście pojawiają się nawiązania do...

mr_mister_white | 2018-11-13
Przeczytana: 03 października 2018

Pierwszy raz miałem okazję czytać tomik poezji. Nigdy w cześniej nie miałem styczności z takimi książkami, więc nie mam z czym jej porównywać.
Po książce samej w sobie spodziewałem się czegoś innego. Myślałem, że zastanę wiersze na całe strony, czego jednak tam nie było (kilka się zdarzyło).
Były to raczej krótkie myśli, refleksje na przeróżne tematy. Często znajdowałem w tych myślach odniesienia, które podpasowywały się do mojego aktualnego stanu ducha, wydarzeń z przeszłości itp.
Język w jakim pisze autor jest przyjemny, dzięki czemu moim zdaniem powinien być zrozumiały dla każdego.
Czytało się przyjemnie.
Z chęcią przystawałem na dłuższe chwile przy niektórych wierszach, aby dokładniej zagłębić się w przekazie, trochę nad nim pomyśleć.
Był to dla mnie stan, w którym mogłem się zrelaksować, odstresować.

Ogólnie całokształt książki bardzo mi się podobał. Twarda, czarna, elegancka i minimalistyczna okładka bardzo przypadła mi do gustu, a niektóre strony nie było zwykłe, puste...

OstatniaKropka | 2018-12-23
Na półkach: BookTour, 2018r., Przeczytane
Przeczytana: 11 grudnia 2018

Proste, ale trafiające do serca myśli młodego, współczesnego poety.
Oby coraz więcej takich literackich talentów!
Polecam dla wielbicieli gatunku :)

Blonderka | 2018-10-30
Przeczytana: 30 października 2018

www.blonderka.pl

Ten tomik poezji, to jak tytuł wskazuje złote myśli autora, jego przemyślenia, które podzielona są na rozdziały. Są to: krzyk w otchłań, kultura człowieczeństwa, świat zewnętrzny, i miłość uczuciem niedoskonałym.

Krzyk w otchłań.
To osobiste przemyślenia autora o przeszłości i wspomnieniach, o tym co może sprawić ból i zaprząta nasze myśli, osobiste jednak dotykając również każdego z nas.

„Jednak pewnego dnia wszystko się zmieniło, choć nie powinno”.

Kultura człowieczeństwa.
Jak sam tytuł wskazuje, będzie to o nas ludziach, naszych zachowaniach, naszym życiu. Ten rozdział przypadł mi najbardziej gustu.

„Świat niczym nieprzesiąknięty to taki, w którym nie ma miejsca dla ludzi”.

Świat zewnętrzny.
Mówi nam o tym, co nas otacza, od przyrody po uczucia i przemyślenia.

„Kilka kroków po mapie i miejsce staje się innym światem.”

Miłość uczuciem niedoskonałym.
Opowiadam o miłości tej pięknej ale również i raniącej.

„Jestem tu i czekam, żeby poznać twoje...

smile98 | 2018-10-16
Przeczytana: 15 października 2018

Książka trzeba przyznać jest dość oryginalna/specyficzna, każdy z aktów (jest ich 4) jest o czymś innym i zastanawiam się czy był to taki zamysł czy też nie. Jedno wiem na pewno książka jest bardzo emocjonalna. Były chwile napięcia i chwile nostalgii... ale chyba o to chodziło, po przeczytaniu książki uważam że z niektórymi wierszami mogę się utożsamiać. Do niektórych utworów będę powracać.

Marta | 2018-12-10
Przeczytana: 28 listopada 2018

Jak w każdym tomiku są dobre i złe wiersze ale tą polecam