Grama to nie drama. Angielska gramatyka, czyli czasy i inne dziwne rzeczy

Okładka książki Grama to nie drama. Angielska gramatyka, czyli czasy i inne dziwne rzeczy Arlena Witt
Arlena Witt Wydawnictwo: Altenberg językoznawstwo, nauka o literaturze
językoznawstwo, nauka o literaturze
Altenberg
2017-09-20
2017-09-20
gramatyka arlena witt grama to nie drama po cudzemu język angielski nauka języków

Okładka książki Angielskie wyrazy kłopotliwe Roman Ociepa, Arlena Witt
Angielskie wyr... Roman Ociepa, Arlen...

Pierwsza część była w miarę ok, chociaż odpowiedzi w niektórych ćwiczeniach bazowały na wiedzy, której nie można było znaleźć w tekście. Faktycznie terminy są opisane prostym językiem, jednakże cierpi na tym merytoryka i przez to sama treść nie jest wyczerpująca. Natomiast druga część jest tragicznie napisana - traktowanie tematów "po łebkach", wklejanie ogromnych tabelek zamiast tłumaczenia terminów, a w niektórych przypadkach (jak np. reported speech) miałem wrażenie, że autorka nie ma pojęcia o czym pisze lub jej zrozumienie zagadnienia jest bardzo powierzchowne.

Można w ciekawy sposób o gramatyce angielskiej?
Można!
Polecam opornym jak ja.

Można w ciekawy sposób o gramatyce angielskiej?
Można!
Polecam opornym jak ja.

Ta seria jest strzałem w 10, bardzo przyjemnie się wykonuje ćwiczenia oraz super są wytłumaczone.

Bardzo lubię Arlenę. Książka w treści taka jak inne. Dobra do powtórki przed maturą podstawową. Format nieporęczny. Przerobiłam wszystkie ćwiczenia. Książki rozpadły się na luźne kartki na początku użytkowania.

PLUSY
- można się nauczyć więcej niż z podręcznika szkolnego
- jest klucz odpowiedzi do zadań
- niektóre zagadnienia gramatyczne dobrze wyjaśnione
- niektóre przykłady zapadające w pamięć

MINUSY
- czasy wytłumaczone są powierzchownie
- przykłady niektórych zdań absurdalne
Gdy dorosła osoba próbuje mówić językiem młodzieżowym wychodzi to komicznie.
- nieporęczny format - książka bardziej do postawienia na półce niż regularnego korzystania

Do ideału wiele jej brakuje, ale nie jest to zła pozycja.

PLUSY
- można się nauczyć więcej niż z podręcznika szkolnego
- jest klucz odpowiedzi do zadań
- niektóre zagadnienia gramatyczne dobrze wyjaśnione
- niektóre przykłady zapadające w pamięć

MINUSY
- czasy wytłumaczone są powierzchownie
- przykłady niektórych zdań absurdalne
Gdy dorosła osoba próbuje mówić językiem młodzieżowym wychodzi to komicznie.
- nieporęczny format...

jest okej, niektóre rzeczy wyjaśnione szybko i na temat. ALE wg mnie gramatyka to gramatyka i niektóre rzeczy trzeba wkuć. A w tej książce są głownie uproszczenia i pominięcia ważnych tematów. Niestety mocno się rozczarowałam ze względu na same pozytywne opinie tutaj jak i na YT

Książka bardzo ciekawie poprowadzona. Ewidentnie życiowe słownictwo, dobrze przemyślana - trochę jakby mądrości wyjęte z notatnika gdzie Pani Witt notowała rzeczy których nikt inny nie poruszył a wiadomo że wiele osób na różnych poziomach ma problem. Fajna pomoc dla uczniów i dla nauczycieli coś zamiast wplecenia anegdotki albo kolejnego nudnego ćwiczenia. A reszta na blogu. Ogólnie podziwiam autorkę Widać że książka tworzona była z pomyślunkiem i miłością do języka. Oby wiecej takich ciekawostek!

Najlepsza książka do nauki angielskiej gramatyki z jaką kiedykolwiek pracowałam (a było ich kilkanaście). Pani Arleta stworzyła coś wspaniałego! Gramatyka staje się
przejrzysta, a nauka sprawia przyjemność.

przejrzysta, a nauka sprawia przyjemność.

Cóż mogę rzec... Książka jak dla mnie świetna pod względem materiału i jego tłumaczenia. Rozmiar bywa uciążliwy, ale mam wrażenie, że niektórzy zapominają, że angielska gramatyka to nie są trzy zasady na krzyż, a dla ułatwienia i tak została podzielona na dwie części. Niektórych przeraża humor w tej książce, ale uważam, że nie ma się co martwić. To ma być tylko po to, żeby rozbawić czytelnika. A nawet jeśli komuś nie do końca podoba się ta forma, to i tak jest to w pewnym sensie na jego korzyść, bo im bardziej kontrowersyjna, dziwna i nietypowa rzecz, tym lepiej się ją zapamiętuje. Myślę, że nie należy się bać dać ją młodemu człowiekowi. Ja przeczytałam żart o morderstwach i nie planuję nikogo zabić, spokojnie :)

Niestety o ile uwielbiam filmy pani Arleny to z książką mam straszne mieszane uczucia. Po filmie promującym myślałam że będzie milion zadań, a zadań nawet w rozdziałach oznaczonych jako trudne jest max 50 (około 2/3 strony ale duża czcionka). Ale największym zawodem jest sposób wydania. Lubię wydawnictwo Antelberg bo te książki są estetyczne, dobrze wykonane. Grama ma miękka oprawkę co przy takiej objętości książki jest ogromnym problemem. Prawie nie możliwe jest rozwiązywanie jej na kolanach w tramwaju czy w pociągu, czy zrobienie paru przykładów dla przypomnienia przed snem, a z takim zamiarem ją kupiłam. Szczerze mówiąc lepiej zadania mi się rozwiązuje na zbindowanych, odbitych na xero książkach. Ogólnie środek jest ładny i kolorowy, zagadnienia wytłumaczony w klasyczny sposób. Jeśli więc ktoś ma inne książki do nauki gramatyki to uważam że Grama jest dla niego zbędna, chyba że jest się nauczycielem i szuka się książki gdzie przykłady będą cytatami z seriali to wtedy ok 😊

• Angielski
  • Języki

Dodaj cytat z książki Grama to nie drama. Angielska gramatyka, czyli czasy i inne dziwne rzeczy

Okładka książki Zeszyty komiksowe #36: Tłumacząc komiksy Mar Bogdanis, Michał Borodo, Michał Czajkowski, Marta Falkowska, Dominika Gracz-Moskwa, Jakub Jankowski, Karol Jesiołkiewicz, Damian Kaja, Kasia Kamieniarz, Julia Korczyńska, Hubert Kowalewski, Paweł Łapiński, Eśka Możejko, Bartłomiej Nahajski, Tomasz Niewiadomski, Michał Olech, Carol Pimentel, Marcin Ponomarew, Francisco RodrÍguez, Anna Maria Sutkowska, Rafał Otoczak Tomczak, Vanitachi, Ada Wapniarska, Grzegorz Wawrzyńczak, Patryk Wójcik, Dennis Wojda, Federico Zanettin, Przemysław Zawrotny
Zeszyty komiks... Mar Bogdanis, Micha...
Okładka książki Zdrowy język. Dla lekarza, dla pacjenta Jerzy Bralczyk, Artur Mamcarz
Zdrowy język. ... Jerzy Bralczyk, Art...
Okładka książki Zeszyty Komiksowe #35 Papcio Chmiel Dawid Bordewicz, Michał Czajkowski, Jarosław Ejsymont, Michał Gasewicz, Dominika Gracz-Moskwa, Wojciech Jama, Jakub Jankowski, Karol Jesiołkiewicz, Marek Jeziński, Leszek Kaczanowski, Damian Kaja, Rafał Kołsut, Marcin Lisiecki, Grzegorz Niemiec, Tomasz Niewiadomski, Piotr Nowacki, Paweł Piechnik, Tomáš Prokůpek, Michał Romański, Adam Rusek, Tomasz Soroka, Anna Maria Sutkowska, Rafał Otoczak Tomczak, Michał Traczyk, Vanitachi, Artur Wabik, Grzegorz Wawrzyńczak, Patryk Wójcik, Dennis Wojda, Jarosław Wojtasiński, Przemysław Zawrotny
Zeszyty Komiks... Dawid Bordewicz, Mi...