Złączeni honorem

Cykl: Born in Blood Mafia Chronicles (tom 1)
Wydawnictwo: NieZwykłe
Bound by Honor
aleqsia

Nawet w piersi zimnego drania bije serce. Ona zamierza wślizgnąć się do jego. Aria Scuderi, pochodząca z jednej z najbardziej wpływowych rodzin mafijnych w Chicago, walczy o niezależność, mimo że dziewczyny w jej świecie nie mają prawa decydować o sobie. W wieku zaledwie piętnastu lat rodzice zaręczyli ją z Lucą „Imadło” Vitiellim, najstarszym synem szefa nowojorskiej Cosa Nostry, aby zapewnić...

Nawet w piersi zimnego drania bije serce. Ona zamierza wślizgnąć się do jego.
Aria Scuderi, pochodząca z jednej z najbardziej wpływowych rodzin mafijnych w Chicago, walczy o niezależność, mimo że dziewczyny w jej świecie nie mają prawa decydować o sobie. W wieku zaledwie piętnastu lat rodzice zaręczyli ją z Lucą „Imadło” Vitiellim, najstarszym synem szefa nowojorskiej Cosa Nostry, aby zapewnić pokój między rodami.
Kiedy Aria kończy osiemnaście lat, nadchodzi dzień, którego obawiała się od dawna – ma stanąć z Lucą na ślubnym kobiercu.

Arię przeraża myśl o poślubieniu niemal obcego mężczyzny, a jeszcze większy strach wzbudza w niej świadomość, że jej przyszłemu mężowi nadano przydomek po tym, jak skręcił komuś kark.

Luca zawdzięcza tytuł najbardziej pożądanego nowojorskiego kawalera swojemu wyglądowi, bogactwu i drapieżnemu, władczemu urokowi, ale przymilające się do niego dziewczyny ze śmietanki towarzyskiej nie są w stanie dostrzec jego prawdziwego oblicza. Otaczająca go aura łobuza nie jest pozą – za aroganckim uśmiechem i niezwykłymi szarymi oczami przystojniaka skrywają się krew i śmierć.

W świecie Arii za przyjemną aparycją często czai się potwór, który zabija z taką samą łatwością, z jaką składa pocałunek na ustach.
Ucieczka i porzucenie dotychczasowego życia to jedyna szansa, by uniknąć zaaranżowanego małżeństwa, ale Aria nie potrafi opuścić rodziny.
Dziewczyna przełamuje więc strach i postanawia związać się z mężczyzną, którego wybrali dla niej bliscy. Dorastając pośród drapieżników nauczyła się, że nawet najzimniejszy drań posiada uczucia, dlatego Aria zamierza znaleźć sposób, aby podbić serce przystojnego gangstera.
Cora Reilly jest autorką romansów erotycznych i powieści z gatunku New Adult. Pisarka
należy do miłośniczek dobrego jedzenia, wina oraz książek. Nie ukrywa, że ma ogromną
słabość do literackich postaci „złych chłopców”.

źródło opisu: Niezwykłe

źródło okładki: Niezwykłe

sola255 | 2015-05-19
Na półkach: Przeczytane, Romanse

Zaczynając cykl o mafii miałam nadzieję na coś nowego.
Zdawałam sobie sprawę ,że to jednak romans .
Początek bardzo obiecujący , choć mocno szokujący.
Los kobiet zrodzonych w tym światku prawie , jak rodem z średniowiecza ( choć książka dzieje się współcześnie).
Aranżowane małżeństwa , brak jakiejkolwiek możliwości wyboru , zapowiedz krwawych jatek i przerażających mężczyzn.
Jednak w połowie książki ( jak na przewidywalny romans przystało) akcja zdecydowanie zwalnia ,zamieniając się troszkę w erotyk.
Kuriozum ( dla mnie ) staje się pozbawienie dziewictwa głównej bohaterki.
Być może fakt ,że w innych powieściach , nie robiono wokół sprawy wiele hałasu, tutaj w pewnym momencie miałam dość podchodów i kusiło mnie powiedzieć : "Facet kończ już , a Ty główna bohaterko przestań robić tyle szumu , bo będą nam po świecie latały same dziewice".
No może z racji wieku uleciała mi delikatność nie wiem :-)
Mimo wszystko nie jest to książka zła , jak na romans i początek cyklu.
Mimo wszystko...

Katarzyna | 2015-09-12
Przeczytana: 12 września 2015

Bardzo mi się podobało:)

Aria to córka szefa mafii w Chicago. Żeby zapobiec "inwazji" Rosjan mafia z Chicago łączy siły z nowojorską, wydając Arię za Luca, przyszłego Capo.
Jest on zimny, mroczny, nie waha się ranić ludzi. Ale Aria poznaje go od innej strony (dzień nocy poślubnej PS. zachował się tak jak powinien!!!). I zaczyna się zakochiwać.

Bardzo miło się to czyta!:)
Szczególnie polubiłam jej młodszą siostrę:)

Gabriela P | 2015-05-24
Przeczytana: 14 kwietnia 2015

Wyobraźcie sobie romans historyczny przeniesiony w czasy teraźniejsze, gdzie mafijne rodziny tworzą prawa i obowiązki, a doskonale zdołacie poczuć klimat tej książki.

Aria Scuderi w wieku piętnastu lat zostaje zaręczona (z życzenia swojego ojca, nie z własnej woli) z najstarszym synem bossa nowojorskiej Cosa Nostry. Małżeństwo z Lucą Vitiello oznacza pokój pomiędzy rodzinami. Wszystko byłoby dobrze, gdyby świat w jakim Aria żyje nie był tak brutalny, a sam Luca, mimo młodego wieku, nie wydawał jej się zwyczajnym okrutnikiem bez sumienia. Z drugiej strony, tacy właśnie mają być mężczyźni. Mafia nie pozwala na nic innego. Jeśli chce się być u władzy, nie można jedynie być wstanie zabić. Trzeba wywoływać strach samą obecnością. I Luca jest w tym mistrzem. Mijają lata zanim z narzeczonej, Aria staje się żoną, przeprowadza się z Chicago do Nowego Jorku i zaczyna tak naprawdę poznawać mężczyznę, za którego wyszła.

Trochę się zawiodłam na tej historii, bo pomijając już ustawianie...

Martoonia | 2015-09-18
Przeczytana: 18 września 2015

Jeśli ktoś lubi historie miłosne wplecione w świat mafijnych bossów, połączonych przysięgą krwi , twardych, nie poddających się emocjom facetów i wciąż czujnych na czyhające wokół niebezpieczeństwo, to z całą pewnością tą książkę pokocha. Podobał mi się wątek aranżowanego małżeństwa, budowanie relacji między dwojgiem zupełnie obcych sobie ludzi. Dodatkowo bohaterowie drugoplanowi również wnoszą sporo, gdyż są charakterni i już widać, że z całą pewnością ich zachowanie będzie miało odzwierciedlenie w kolejnych częściach tej serii. Jedyny minus jest za takie, a nie inne rozwinięcie niektórych akcji, niekiedy czułam się jakbym czytała romans średniowieczny osadzony we współczesności. Aczkolwiek ogólna moja ocena będzie bardzo wysoka - wciąga ;)

magpie101 | 2015-09-20
Przeczytana: 20 września 2015

Piekna dziewczyna mloda i niewinna, przystojny mezczyzna, zaaranzowane malzenstwo, duzo seksu i w tle swiat mafijny, i jego brutalnosc. Wszystko to tworzy doskonala calosc i wciaga niesamowicie, polecam.

mania_kch | 2015-09-25
Na półkach: Przeczytane, 2015

Zdecydowanie za mało akcji, jak na książkę w której mafia powinna grać pierwsze skrzypce. Natomiast jeśli chodzi o romans z mafią w tle wyszło bardzo ciekawie. Czyta się szybko, przyjemnie.Polecam :)

Pinina_Paulina | 2015-09-23
Przeczytana: 22 września 2015

Świetna historia, genialnie przedstawiony świat mafii.
Bardzo mi się podobała :)

rinos | 2016-05-05
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, 2016
Przeczytana: 04 maja 2016

Wątek miłosny z mafią w tle.
W wieku 15 lat Aria dowiaduje się, że została przeznaczona Luce - o 5 lat starszemu, przyszłemu Capo mafii nowojorskiej, by w ten sposób wzmocnić siły przeciw głównemu wrogowi - Rosjanom.
Luca to zimny, brutalny, pozbawiony emocji i uczuć potwór. Aria - wychowywana jest wg zasad mafii: nie może wieść życia typowej nastolatki; chodzi do żeńskiej, prywatnej szkoły; o imprezach i płci przeciwnej może zapomnieć.
Ślub następuje 3 lata później. Od teraz musi żyć razem z mężczyzną, którego praktycznie nie zna.
Książka moim zdaniem bardzo dobrze napisana. Urzekła mnie historia dwójki głównych bohaterów i przedstawienie rozwoju ich związku z wątkiem mafijnym w tle. Emocje i nieprzewidziane akcje również występują w tej fabule. Moim zdaniem książka warta przeczytania.

Aria Scuderi - córka bossa chicagowskiej mafii - w wieku piętnastu lat jej ręka zostaje oddana przyszłemu bossowi nowojorskiej familii - Luce Vitello.
Jedyny kompromis na jaki się zgodzono to odczekanie trzech lat do zawarcia związku małżeńskiego pomiędzy tą dwójką.
Młoda, niedoświadczona i chowana pod kloszem dziewczyna oraz diabeł w czystej postaci, miażdżący tchawice gołymi rękami. Jak to ma się udać?

To naprawdę bardzo, bardzo dobra książka. Świat mafii często jest dość ciekawym podłożem dla książek, bo daje spore możliwości i nigdy nie brakuje akcji.
Ale to nie jest cały szkopuł tej historii - historia Arii i Luki to prawdziwa perełka.
Cała aż chodziłam czytając tę historię. Przeżywałam strach Arii. Byłam zaskoczona zachowaniem Luki - zimny szef nowojorskiej familii z sercem, ulegający i folgujący swojej młodej żonie?
Dobra raz Luka całkowicie przegiął i byłam zła, że Aria tak szybko mu wybaczyła, ale poza tym... naprawdę... ciekawe.

Od przerażenia do poczucia...

Gabi | 2016-09-25
Przeczytana: 25 września 2016

Urodziła się w jednej z czołowych rodzin Mafijnych Chicago, Aria Scuderi stara się znaleźć własną drogę w świecie, w którym nie ma żadnych wyborów. Aria ma tylko piętnaście lat, gdy jej rodzice zaręczają ją z Lucem – Vice – Vitiello, najstarszym synem szefa nowojorskiej Cosa Nostra, aby zapewnić pokój między dwoma rodzinami.
Teraz w wieku osiemnastu lat, dzień, którego Aria bała się od lat zbliża się niebezpiecznie – Jej ślub z Lucem.
Aria jest przerażona poślubieniem mężczyzny, którego prawie nie zna, szczególnie kogoś takiego, jak Luca, który ma przydomek „Vice”, wywodzący się od kruszenia gardeł mężczyzn gołymi rękami. Luca może być jednym z najbardziej poszukiwanych ludzi Nowego Jorku dzięki wyglądowi, bogactwie i drapieżnej charyzmie, która promieniuje mocą. Mimo to dziewczyny z sąsiedztwa rzucają się na niego, Aria nie wie co ma zrobić: aura złego chłopca nie jest tylko grą. Krew i śmierć czai się pod uderzającymi szarymi oczami Luca i aroganckim uśmiechem.
W jej świecie...