Marksizm kulturowy

Wydawnictwo: Prohibita
Marksizm
Haczlo

Człowiek Zachodu umiera, coraz bardziej przypomina duchowego kalekę, który stracił sens życia. Jest zagubiony, ma problemy z odróżnianiem dobra od zła, próbuje pustkę duchową wypełniać konsumpcjonizmem, uciechami cielesnymi, rozwiązłością, tanią rozrywką. Równocześnie staje się zupełnie bezbronny wobec napływającej fali imigrantów, w której znajdują się w dużej mierze ludzie wyznający wyraziste idee, agresywni i twardo dążący do celu.

Powstaje zasadnicze pytanie, co sprawiło, że cywilizacja zachodnia określana również cywilizacją łacińską, będąca dotychczas najdoskonalszym wytworem ludzkości, która jeszcze w latach 50. XX wieku przeżywała gwałtowny rozwój, owocujący szybką odbudową Europy Zachodniej po wyniszczającej II wojnie światowej, w ciągu zaledwie 50 lat znalazła się w stanie agonalnym? Odpowiedź jest stosunkowo prosta i brzmi następująco: cywilizacja zachodnia jest niszczona w sposób systematyczny, planowy i metodyczny przez marksistów kulturowych. Mamy do czynienia z rewolucją prowadzoną metodami pokojowymi, za pomocą stanowionego prawa, medialnej propagandy, oddziaływania instytucji opanowanych i przekształconych przez lewicowych rewolucjonistów.

źródło opisu: http://www.prohibita.pl/p200,ksiazka.html

źródło okładki: http://www.prohibita.pl/p200,ksiazka.html

Kejmyl | 2019-01-31

Książka napisana prostym językiem, wyjaśnia skomplikowane tezy marksistów kulturowych, których myśl ma destrukcyjny wpływ na dzisiejsze społeczeństwa na całym świecie. Myślę, że każdy powinien tę książkę przeczytać, by nabrać świadomości tego co się wokół nas dzieje właściwie bezszelestnie, ponieważ przy aprobacie mediów, uczelni, urzędów. Wszelka demoralizacja, zniszczenie kultury, tradycyjnych struktur społecznych, uderzenie w rodziny, promocja rozwiązłości seksualnej, w tym szczególnie homoseksualizmu, zmiana paradygmatu w nauce ma swoje podłoże ideologiczne, zapoczątkowane przez Karola Marksa, później kontynuowane przez jego następców, m. in. ze szkoły frankfurckiej.

Radogost | 2019-03-15
Na półkach: Neomarksizm, Przeczytane

W książce zawarte zostały wszystkie najważniejsze informacje dotyczące omawianego tematu. Zawartość można traktować jako kompendium wiedzy o neomarksizmie - w skondensowanej formie. Widać, że autor sięgał bezpośrednio do źródeł, bowiem w książce znajdziemy dużo cennych passusów z pism twórców Szkoły frankfurckiej, które, par excellence, oddają zbrodniczość tej ideologii. Omówione zostały (dość trudno dostępne) najważniejsze „dzieła” m. in. M. Horkheimera, T. L. W. Adorno, H. Marcuse.

Przyrównując ją do Historii antykultury K. Karonia (nie uwzględniając dwóch pierwszych części jego książki czyli Pojęć podstawowych i Erraty do historii kultury), to D. Rozwadowski o niebo lepiej, dokładniej, bez istotnych opuszczeń, przedstawił problem. Np. u Karonia mamy raptem siedem zdań wyciągniętych ze słynnego Manifestu z Ventotene, natomiast u Rozwadowskiego są już obszerniejsze fragmenty, które dopiero w rozszerzeniu potrafią pobudzić wyobraźnię i zmrozić krew w żyłach. Trzeba jednak dodać,...

Gregorio_cortez | 2019-01-16
Concept_Loop | 2019-01-05