Sol z Ludzi Lodu

Tłumaczenie: Anna Marciniakówna
Cykl: Saga o Królestwie Światła (tom 9)
Wydawnictwo: Pol-Nordica
Sol av Isfolket
miłość, szansa, wiedźma, zemsta
Ananasek

Sol z Ludzi Lodu w swoim krótkim życiu na ziemi nigdy nie doświadczyła prawdziwej miłości. Teraz pragnie z całego serca otrzymać taką szansę, spotkać kogoś, kogo mogłaby pokochać. Najpierw jednak musi unieszkodliwić groźną wiedźmę Griseldę, która ukryła swoją duszę i tylko czeka, by wrócić i zemścić się na mieszkańcach Królestwa Światła...

Kotkad | 2014-01-14
Przeczytana: 2012 rok

Po sadze o czarnoksiężniku przyszedł czas na sagę o królestwie światła. Ta saga łączy część bohaterów sagi o ludziach lodu z bohaterami sagi o czarnoksiężniku jednak mam wrażenie że im więcej czytania tej autorki tym dla mnie nudniej a może przesyt. Nie mniej lektura lekka i dosyć przyjemna. Pojawia się też trochę nierealnych i magicznych istot, nie skupiamy się tu na zakonach i czarnoksiężnikach ale mamy elfy i inne magiczne istoty.
Dalsza historia Sol niezwykle przypadła mi do gustu i niezwykle jej kibicowałam

Majka | 2010-11-20

Czytana wiele lat temu. Wtedy wrastałam w nią. Wyczekiwałam kolejnego tomu. Po kilku latach próbowałam dokończyć kilka ostatnich części ale już nie umiałam. Chyba bardzo się zmieniłam. Był czas, że potrzebowałam magii, teraz radzę sobie inaczej.

Luka1989 | 2016-12-28
Przeczytana: listopad 2016

Nie sposób ocenić każdą książkę z Sagi o Królestwie Światła osobno. Dopiero po przeczytaniu wszystkich jestem w stanie powiedzieć, że to kolejny majstersztyk w wykonaniu Margit Sandemo. Saga o Ludziach Lodu była wspaniała, Saga o Czarnoksiężniku dla mnie sporo słabsza, dlatego nie wiedziałam czego spodziewać się po ostatniej części Trylogii Sag... obawy niesłuszne. Margit Sandemo zmobilizowała się w pełni i Saga trzyma w napięciu, bawi, wzrusza i zaskakuje. Zakończenie przewidywalne i mam nadzieję, że Margit Sandemo nie podejmie próby kontynuacji przygód bohaterów trzech sag, bo jest dobrze jak jest :).

Bonnie | 2012-06-25

Przeczytane z 10 lat temu na tamta chwilę pamiętam,ze mnie saga ujęła teraz wiem ,że to lekki odmóżdżasz.
Podziękuję.

jolunia559 JOLA | 2010-11-04
Przeczytana: wrzesień 2005

Saga,którą czyta się z olbrzymią przyjemnością.

hanarafa | 2012-04-15

Przeczytane(20 lat temu, jak ten czas leci)-odstawione-sprzedane. Wartość tej sagi polega jedynie na tym, że powiększa znacznie liczbę "przeczytanych" na tym portalu.

zzMoskwa | 2011-12-17

Wiem że to tania prosta literatura ale mnie się to podobało.

Mashe | 2014-05-27
Na półkach: Przeczytane, Margit Sandemo

Saga o Królestwie Światła - Tom 9

Irena | 2010-06-12

Saga o Królestwie Światła tom 09

Ata77 | 2011-04-09
Przeczytana: 1994 rok

Świetna, jak cała saga!!!!