Już nie płacz

Don't cry
83-7132-776-5
koszmar, morderstwo, zaufanie
dona

Bonnie Wheeler prowadzi spokojne, szczęśliwe życie. Nagle wdziera się w nie koszmar - była żona jej męża zostaje zamordowana. Wszystko wskazuje na to, że Bonnie i jej córeczka są następne na liście mordercy. Jej świat rozpada się w gruzy: każda prawda zmienia się w kłamstwo, każda kochana osoba staje się wrogiem. Nie ma już nikogo, komu mogłaby zaufać.

Scarlettrose | 2016-06-11
Przeczytana: 11 czerwca 2016

Co robisz gdy była żona twojego męża zostaje zastrzelona a Ty znajdujesz ciało? Co zrobisz gdy Ciebie oskarżają o to? A gdy okazuje się, że ktoś może czyhać na twoje życie i jeszcze do tego twojej córki? Do czego byłabyś zdolna?
O tym właśnie przekonuje się Bonnie, musi stawić czoło swojej przeszłości, zmierzyć się z teraźniejszością oraz poznać niewygodne fakty by poznać morderce. Czy uda się jednak jej uratować siebie i córkę? Cóż, trzeba przekonać się samemu.
Książka wciąga, porywa, czyta się świetnie.
Sama historia dobra, wciągająca a zakończenie zaskakujące.
Polecam.

sygin | 2014-01-14
Przeczytana: styczeń 2014

Joy Fieldig jest jedną z moich ulubionych autorek i jest tak nie bez powodu, uwielbiam styl pisania tej pani, uwielbiam w sposób w jaki buduje napięcie w prezentowanej historii, a przede wszystkich to jak tworzy swoje postacie – tak, że niemal od razu stają się nam one bliskie nawet gdy są skrajnie różne niż my. „Już nie płacz” jest kolejną książką, którą dosłownie pochłonęłam, albo raczej, która dosłownie pochłonęła mnie na kilka dobrych godzin.

Bonnie Wheeler jest szczęśliwą matką trzyletniej Amandy i równie szczęśliwą żoną reżysera telewizyjnego – Roda. Ma pracę, którą uwielbia, przyjaciół na których może polegać i mimo nie najlepszych kontaktów z rodziną wiedzie spokojny, przyjemny żywot o jakim zawsze marzyła. Niestety szczęście Bonnie pęka jak bańka mydlana wraz z niepokojącym telefonem od byłej żony Roda – Joan. Kobiety umawiają się na spotkanie do którego jednak nie dochodzi – Bonnie odnajduje zwłoki kobiety, tym samym stając się główną podejrzaną. Ale to dopiero początek...

fridige | 2014-05-02
Przeczytana: 02 maja 2014

Książka-mistrzostwo. Przyznam, że na samym początku nie zaciekawiła mnie jakoś szczególnie. Jednak później, tak mnie wciągnęła i oczarowała, że musiałam przeczytać całą resztę w jedną noc. Nie mogłam sie oderwać. Autorka znakomicie ukazała to, co działo się w głowie biednej Bonnie. W czasie czytania poczułam się tak, jak gdybym to ja była główną bohaterką. Oczywiście koniec zaskakujący, tego bym się nigdy, ale to nigdy nie spodziewała. Na pewno to nie moja ostatnia przygoda z tą autorką. Polecam!

| 2014-04-14
Przeczytana: 14 kwietnia 2014

"Już nie płacz" Joy Fielding to kolejna powieść tej autorki, którą miałam akurat ostatnio czytać...

Joy Fieldig jest jedną z moich ulubionych autorek i jest tak nie bez powodu, uwielbiam styl pisania tej pisarki, uwielbiam w sposób w jaki buduje napięcie w prezentowanej historii, a przede wszystkich to jak tworzy swoje postacie – tak, że niemal od razu stają się nam one bliskie nawet gdy są skrajnie różne niż my. „Już nie płacz” jest kolejną książką, którą dosłownie pochłonęłam, albo raczej, która dosłownie pochłonęła mnie na kilka dobrych godzin.

Książka ta Fielding trafia na półkę moich książek uwielbianych zaraz po przeczytaniu.

Główną bohaterką powieści Joy Fielding jest oczywiście kobieta (i jak narazie do tej pory). Bonnie Wheeler to zadowolona z życia żona (znanego reżysera- Roda) i matka (czteroletniej dziewczynki o imieniu Amanda). I nagle to szczęście zostaje zakłócone telefonem od byłej żony jej męża (Joan), która prosi o pilne spotkanie. Niestety zostaje...

Kinga | 2013-07-25
Przeczytana: 22 lipca 2013

Bonnie Wheeler jest szczęśliwa, wiedzie spokojne życie wraz z mężem i córeczką Amandą. Pewnego dnia odbiera telefon od byłej żony jej męża. Joan chciała się z nią spotkać, twierdziła, że Bonnie i jej córka są w niebezpieczeństwie. Do spotkania jednak nie doszło. Była żona jej męża została zamordowana...

Kolejna wyśmienita książka pani Fielding. Autorka już trafiła na listę moich ulubionych autorów.

To kolejna książka tej pani, której nie potrafiłam rozszyfrować. Miałam podejrzanych, nawet kilku, a prawda okazała się całkiem inna. Nawet mi przez myśl nie przeszło takie rozwiązanie. Za to duży plus, bo nie przepadam za przewidywalnymi książkami.

"Już nie płacz" to świetna książka psychologiczna, która ma w sobie coś z thrillera. Są takie momenty, gdzie serce bije mocniej, akcja przyspiesza i nie można się oderwać. W większości jednak akcja książki jest bardzo spokojna, mamy dużo czasu na rozmyślanie, poznanie bohaterów, ich psychiki.

Opinia została opublikowana również na moim...

Beata | 2011-02-01
Na półkach: Przeczytane, 2011, Ulubione
Przeczytana: 01 lutego 2011

Bardzo podobała mi się ta książka,szybko się czyta.Thriller psychologiczny.Świat Bonnie nagle się rozpada.Zostaje zamordowana była żona jej męża która przed śmiercią próbowała ją ostrzec przed zagrożeniem.Musi się zająć pasierbami.Stare rodzinne żale wychodzą na światło dzienne.Nie wie komu tak naprawdę może ufać.Jak zwykle zaskakujące zakończenie książki.

Goszarda | 2014-07-03
Na półkach: E-book, Przeczytane, Posiadam, 2014
Przeczytana: 03 lipca 2014

Przeczytałam szybko, wciągnęła mnie, ale poprzednie książki autorki które przeczytałam były ciekawsze, bardziej dynamiczne... Mimo to POLECAM

Ewelina | 2015-08-01
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 01 sierpnia 2015

Obie książki Joy Fielding, "Już nie płacz" i "Grand Avenue" wypożyczyłam w tym samym czasie. Gdyby nie ten fakt, to prawdopodobnie nigdy nie przeczytałabym "Już nie płacz", bo tak naprawdę "Grand Avenue" nie uważam za udaną lekturę. Popełniłabym w ten sposób spory błąd! Aż nie chce się wierzyć, że obie książki napisane zostały przez tę samą autorkę. Kawał naprawdę dobrej historii, ciekawie napisanej, zaskakującej i niemalże przez cały czas trzymającej w napięciu. Ostatnie 60 stron dosłownie połknęłam, tak byłam ciekawa zakończenia. Tytuł zdecydowanie wart polecenia.

iwona75 | 2011-08-28
Przeczytana: 27 sierpnia 2011

Bonnie Wheeler ,kobieta po trzydziestce,szczęśliwa żona i matka ślicznej córeczki wiodąca spokojne i ustabilizowane życie.
Zamordowanie byłej żony męża Bonnie burzy to wszystko.
Cały dotychczasowy świat rozpada się,kobieta nie wie komu ufać,podejrzewa o to morderstwo nawet najbliższe jej osoby.
Joy Fielding stworzyła bardzo wyrazistą bohaterkę,miotaną sprzecznymi uczuciami,wrażliwą i delikatną lecz jednak silną.
Fabuła powieści bardzo wciągająca,niestety dla mnie okazała się troszkę przewidywalna dlatego daję trzy gwiazki.
Nie zmienia to faktu że książka przyciąga uwagę i trudno się od niej oderwać.

Magda ksiazkowo01 | 2015-05-21

Dla mnie książka mistrzostwo! Początek troche nudny, ale później tak się wciagnęłam, że nie byłam w stanie się od niej oderwać. I to zaskakujące zakonczenie- w życiu bym się nie spodziewała, że tak zakonczy się ta historia! Typowałam innego podejrzanego;) Gorąco polecam.