Seks, prochy i zespół Aspergera. Przewodnik po dorosłości dla osób z zespołem Aspergera

Tłumaczenie: Beata Radwan
Seria: Spektrum
Sex, Drugs and Asperger's Syndrome (ASD). A User Guide to Adulthood
zespół Aspergera
poradniki
Eleonora

Szczera opowieść o dorastaniu. Niepowtarzalne połączenie poradnika i autobiograficznych przemyśleń autora – młodego mężczyzny z zespołem Aspergera – do których doszedł, wkraczając w dorosłość. W pełen humoru sposób przedstawia największe wyzwania, z jakimi muszą się zmierzyć nastolatkowie i młodzi dorośli z ASD w czasach szkolnych, studenckich czy w pierwszej pracy. Jego trafne uwagi i...

Szczera opowieść o dorastaniu.

Niepowtarzalne połączenie poradnika i autobiograficznych przemyśleń autora – młodego mężczyzny z zespołem Aspergera – do których doszedł, wkraczając w dorosłość. W pełen humoru sposób przedstawia największe wyzwania, z jakimi muszą się zmierzyć nastolatkowie i młodzi dorośli z ASD w czasach szkolnych, studenckich czy w pierwszej pracy. Jego trafne uwagi i wskazówki pomagają poradzić sobie z problemami wrażliwości sensorycznej, presją otoczenia, znęcaniem się oraz budowaniem relacji towarzyskich i intymnych. Jackson nie boi się przy tym takich tematów, jak seks, narkotyki czy alkohol. Opowiada o nich z rozbrajającą szczerością, a co najważniejsze – w zgodzie z logiką aspich!

„Seks, prochy i zespół Aspergera to jedna z moich ulubionych książek tego roku. Luke Jackson dostarcza czytelnikowi dogłębnej analizy wielu zagadnień związanych zarówno z zespołem Aspergera, jak i ze spektrum autyzmu. Porusza takie kwestie, jak zatrudnienie, zastraszanie, seksualność, związki i wiele innych. Społeczność osób ze spektrum autyzmu oraz inni czytelnicy skorzystają z tych bardzo potrzebnych porad i argumentów”.
Dr Stephen M. Edelson, dyrektor wykonawczy Autism Research Institute (autism.com), San Diego, California

„Przystępna, szczera lektura obowiązkowa dla tych wszystkich, którzy pragną lepiej zrozumieć dojrzewanie ludzkiej duszy – autystycznej czy też każdej innej”.
Dr Stephen Mark Shore, adiunkt kliniczny w dziedzinie specjalnych potrzeb edukacyjnych, Adelphi University, New York

Luke Jackson – w dzieciństwie zdiagnozowano u niego zespół Aspergera. Ma siódemkę rodzeństwa, w tym jednego brata z ADHD i drugiego z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Jest pisarzem i wygłasza publiczne przemówienia dotyczące ASD. W swoich książkach opisuje codzienne wyzwania i trudności, z jakimi muszą sobie radzić osoby z zespołem Aspergera oraz problemami z wrażliwością sensoryczną

źródło opisu: https://www.wuj.pl/page,produkt,prodid,3142,strona...(?)

źródło okładki: https://www.wuj.pl/page,produkt,prodid,3142,strona...»

Małgosia | 2019-07-09
Przeczytana: 01 lipca 2019

„To pozycja obowiązkowa dla nastolatków i młodych dorosłych z zespołem Aspergera, ich rodziców, bliskich oraz wszystkich specjalistów zajmujących się zaburzeniami ze spektrum autyzmu” – cytat z okładki, pod którym podpisuję się obiema rękami.

GZal | 2018-09-22
Przeczytana: 22 września 2018

Mądre książki są dobre bo są dobre i mądre. I taką też jest Seks, prochy i zespół Aspergera, Luka Jacksona. Jej podtytuł brzmi Przewodnik po dorosłości dla osób z zespołem Aspergera

Luke Jackson napisał ją mając ponad dwadzieścia lat i jest to już kolejna jego książka. Jako trzynastolatek napisał Świry, dziwadła i zespół Aspergera. Przewodnik użytkownika dorastania.
[...]
całość: