Okładka książki Seks, prochy i zespół Aspergera. Przewodnik po dorosłości dla osób z zespołem Aspergera Luke Jackson
Luke Jackson Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego Seria: Spektrum poradniki
poradniki
Spektrum
Sex, Drugs and Asperger's Syndrome (ASD). A User Guide to Adulthood
Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
2018-01-01
2018-01-01
Beata Radwan
zespół Aspergera

Podtytuł powinien brzmieć "przewodnik dla starszych dzieci i nastolatków". Połowa objętości książki to informacje przydatne bardziej dla uczniów niż dla dorosłych. Na minus też fakt, że opis Zespołu Aspergera skupia się głównie na spektrum, które posiada autor, więc jest to raczej autobiografia niż holistyczny opis ZA.

Na półkach: , , , , , ,

Autor jest bardzo młodym człowiekiem, który jeszcze ma niezbyt wiele życiowego doświadczenia, co jasno widać w treści książki. Można zatem powiedzieć, że jest to książka dla dorastających młodych ludzi a nie dojrzałych osób ze spektrum autyzmu.

Dlaczego nikt mi nie dał tej książki, gdy byłam nastolatką! Wbrew tytułowi, nie jest ona o seksie i prochach. A i nie-aspergerowcy znajdą tu pewnie mnóstwo dla siebie. Książkę traktowałabym jako podręcznik "JAK ŻYĆ", szczególnie dla młodzieży, która nie do końca rozumie, o co chodzi w tych wszystkich kontaktach społecznych... Jest dużo o samoakceptacji, parę trików jak zgrabnie wyjść z sytuacji towarzyskich, w których nie potrafimy sobie poradzić. Bardzo wspierająca lektura. Czyta się szybko i przyjemnie. Szczerze polecam wszystkim młodym "dziwakom", "dzikusom" i outsiderom!

„To pozycja obowiązkowa dla nastolatków i młodych dorosłych z zespołem Aspergera, ich rodziców, bliskich oraz wszystkich specjalistów zajmujących się zaburzeniami ze spektrum autyzmu” – cytat z okładki, pod którym podpisuję się obiema rękami.

Mądre książki są dobre bo są dobre i mądre. I taką też jest Seks, prochy i zespół Aspergera, Luka Jacksona. Jej podtytuł brzmi Przewodnik po dorosłości dla osób z zespołem Aspergera

Luke Jackson napisał ją mając ponad dwadzieścia lat i jest to już kolejna jego książka. Jako trzynastolatek napisał Świry, dziwadła i zespół Aspergera. Przewodnik użytkownika dorastania.
[...]
całość: