Anioł

Okładka książki Anioł Sandrone Dazieri
Okładka książki Anioł
Sandrone Dazieri Wydawnictwo: Sonia Draga Cykl: Colomba Caselli (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
Colomba Caselli (tom 2)
L'angelo
Sonia Draga
2018-09-18
2018-09-18
Aneta Banasik
literatura włoska

Pióro Sandrone Dazieri nie przestaje mnie zaskakiwać. Colomba Caselli jest świadkiem makabrycznego odkrycia. Pociąg InterCity wjeżdżający na peron rzymskiego dworca pełen jest martwych ciał. Czy CC i Dante zdążą dowiedzieć się prawdy,nim zostanie popełniona kolejna zbrodnia .

Książka ma wiele zaskakujących zwrotów akcji, jednak trzeba się przyzwyczaić do pisma autorki, gdyż ciężko mi było się wciągnąć w książkę, pomimu tylu niespodzianek w powieści przygotowanych przez autorkę. Ogromny plus za zakończenie, które pozostawia czytelnika w dużej ciekawości. :)

muszę przyznać, że kolejna część o Colombie Caselli wciągnęła mnie równie mocno co pierwsza... dobrze poprowadzona historia, nieoczekiwane zwroty akcji i sporo tajemnic z przeszłości do rozwikłania - bardzo mój klimat ;)
wycięłabym jedynie powiązania polityczne, bo trochę tu zgrzytało ale ogólnie ciężko się oderwać :)

Ostra jazda Colomby... Ale się nieźle czyta. 9 za tempo .

Ostra jazda Colomby... Ale się nieźle czyta. 9 za tempo .

"Są fał­szy­wi jak pie­nią­dze z gry Mo­no­pol. Nie wiem, dla­cze­go szef ich wy­brał."

Magia przyciągania, tak mogę wytłumaczyć dlaczego właśnie wybrałam ten cytat. Czasem tak już jest. Po prostu.

"Anioł śmierci" czyli druga z serii z Colombą Caselli i Dante Toree.
Tym razem Colomba odkrywa, że w pociągu InterCity, który wjechał na peron rzymskiego głównego dworca znajdują się martwe ciała. Atak terrorystyczny? Czy nieszczęśliwy wypadek? Tego jeszcze nie wiadomo.
Colomba wraz z Dante będą chcieli odkryć jak najszybciej przyczynę tej makabry. Badając tropy dojdą do Giltine - kobiety, która niczego się nie boi, która przez swą chorobę myśli, że nie zostało jej już dużo życia i może wszystko.
Zegar tyka, czy zagadka zostanie rozwiązana, zanim ta bomba wybuchnie?
W książce dzieje się dużo, tak jak lubię. Wielowątkowość i charakterystyczni bohaterowie sprawiają, że książka wyróżnia się na tle innych. Jeśli jeszcze nie czytaliście tej serii, to gorąco polecam!

Książka pasuje również do #zannkuczytamdozimy #czytam_se
- "In­fan­ti ru­szył po śla­dach i do­tarł do ścia­ny, na któ­rej wi­siał stary szwedz­ki obraz – je­dy­na po­zo­sta­łość po po­przed­nich wła­ści­cie­lach tego miej­sca."
- "To „Afton­bla­det”, naj­po­pu­lar­niej­szy szwedz­ki dzien­nik. Sztok­holm, naj­star­sza część dziel­ni­cy Gamla Stan, trzy lata temu."
- "Za­cho­wu­jąc ostroż­ność, po­wie­dział­bym, że mamy przy­naj­mniej trzy inne za­ma­chy: w Gre­cji, Szwe­cji i Fran­cji."

"Anioł śmierci" czyli druga z serii z Colombą Caselli i Dante Toree.

Dobra książka, ale nie jest powieścią lekką. Fabuła wielowątkowa. Trzeba się przyzwyczaić do pióra autora. Polecam osobom, które przeczytały pierwszy tom przygód Caselli i Dantego.

Po raz pierwszy przeczytałam książkę Sandrone Dazieri,, Anioł śmierci,, i niestety ta fabuła nie zauroczyła mnie. Dla mnie zbyt dużo się działo, że pogubiłam się. Zaczynało się obiecująco, bo nagle na dworzec w Rzymie wjeżdża pociąg z martwym ciałami. Nie wiadomo co stało się, czy to jakaś zaraza, czy może zamach terrorystyczny. Do wyjaśnienia sprawy zostają wytypowani detektywiColomba Caselli i Dante Torre, a nawet znajduję się winna tajemniczą Giltine. Potem wszystko dla w pewnym natłoku ginie. Przykro mi ale nie odnalazłem się w tej pozycji, ale ci, którzy już spotkali się z Colombą być może ta pozycja dla nich, ale dla jak na pierwsze spotkanie za mało.

Wow! Po raz kolejny jestem oczarowana niezwykłym stylem pisania Sandrone Dazieri. To z jaką łatwością tworzy on wciągające opisy, wydarzenia, po których ciężko zamknąć oczy oraz intrygujących bohaterów, którzy wbijają w nas swoje pazury jest czymś niespotykanym! Rzadko spotykam się z tak lekką i wyważoną ręką autora, w książkach, które traktują o nieprzyjemnych tematach łącząc je z precyzją niczym jak u Kinga.

Ponownie nadszedł ten moment, gdy muszę zaznaczyć, że owe książki, jak i ich pierwszy tom, są lekturami dla osób o naprawdę mocnych nerwach. Buzująca krew w żyłach, zastrzyk adrenaliny i drżące ręce są doznaniami, których możemy doświadczyć, gdy już zatopimy się w tej fenomenalnej literaturze. Są to emocje na najwyższym światowym poziomie, bez dwóch zdań zasługujące na rozgłos.

Podziwiam Sandrone za to, w jaki sposób wymyślił te wszystkie zagadki, którymi podpuszczał czytelnika, aby ten brnął dalej w głąb czytanego tytułu. Jestem stuprocentowo pewna, że przeciętnemu przedstawicielowi Europy, Azji czy tam Ameryki, nie udałoby mi się stworzyć aż tak zagmatwanej fabuły, którą później, małymi kroczkami umiałby wyjaśnić. Uwielbiam takie szerokoekranowe powieści, które byłyby idealne do przedstawienia np. na platformie Netflix. Mogę dać sobie rękę uciąć, że omawiane dziś pozycje, w filmowym wydaniu byłyby wychwytywane, niczym na galach Oskarów.

Wszystkie trzy tomy to ponad półtora tysiąca wspaniałej zabawy, o ile czytanie takich książek możemy tak nazwać. W ostatniej części, pod koniec zdarzyła się maleńka tendencja spadkowa, lecz cała akcja kilka stron dalej zaczęła się tak zagęszczać, że jestem w stanie wybaczyć taki malutki błąd.

Przejdźmy do sedna. Lepszego kryminału nie mogłam sobie wyobrazić. Coś świetnego! Genialne powieści na letnie wieczory na plaży, gdy chcemy zaznać zimnego dreszczyku. SZACUN!

Rewelacja! Idealny materiał na serial kryminalny. Zakręcony, mroczny i bardzo wciągający. I oczywiście zakończenie... WOW!

Dużo spiskowych teorii. Wiele zaskakujących zwrotów akcji.

Dużo spiskowych teorii. Wiele zaskakujących zwrotów akcji.

• E-booki
  • Kryminały