Mirka

Są takie miejsca, w których wszystko wydaje się łatwiejsze... Bezskutecznie poszukujesz miłości? Próbujesz uwolnić się od złych wspomnień? A może chcesz zacząć wszystko od nowa? To dokładnie tak samo jak Agata – kobieta wciąż jeszcze młoda, ale już ze sporym bagażem doświadczeń życiowych. Do niedawna jej największym marzeniem był ślub jak z bajki, cudowna biała suknia i tłum zachwyconych...

Są takie miejsca, w których wszystko wydaje się łatwiejsze...

Bezskutecznie poszukujesz miłości? Próbujesz uwolnić się od złych wspomnień? A może chcesz zacząć wszystko od nowa? To dokładnie tak samo jak Agata – kobieta wciąż jeszcze młoda, ale już ze sporym bagażem doświadczeń życiowych. Do niedawna jej największym marzeniem był ślub jak z bajki, cudowna biała suknia i tłum zachwyconych gości. Los jednak bywa przewrotny i lubi płatać figle... W wyniku takiego – niezbyt zabawnego – psikusa romantyczny ślub nie dojdzie do skutku, a Agata w ostatniej chwili ucieknie sprzed ołtarza. Sfrustrowana i zawiedziona, w poszukiwaniu spokoju ducha dotrze do Zatoki – małej nadmorskiej miejscowości, w której życie toczy się leniwym, wakacyjnym rytmem. Wkrótce znajdzie tu nietuzinkową pracę, grono zwariowanych przyjaciół i... być może coś więcej?

„Zatoka” to kameralna, pełna ciepła i humoru opowieść o krętej drodze do spełniania własnych marzeń i o przyjaźni, która nie zna barier wiekowych.

źródło opisu: https://novaeres.pl/katalog/tytuly?szczegoly=zatoka,druk

źródło okładki: https://novaeres.pl/katalog/tytuly?szczegoly=zatoka,druk

Biegnąc_pod_wiatr | 2019-07-09
Przeczytana: 09 lipca 2019

Niewiele jest polskich autorów, którzy potrafią mnie porwać… Katarzyna Targosz, Emilia Litwinko, Paweł Cwynar i teraz również Agnieszka Wolińska-Wójtowicz, która zabrała mnie swoją powieścią w tereny choć znane, to na nowo odkryte.

Powieść "Zatoka" trafiła do mnie w odpowiednim momencie. Choroba przyszła nagle, potrzebowałam lekkiej lektury, przy której można zarówno odpocząć jak i poczuć się dobrze. I tak było, choć ta powieść zawiera w sobie drugie dno.

Historia zaczyna się dość specyficznym splotem wydarzeń. Główna bohaterka Agata uciekła sprzed ołtarza, wsiada w pociąg nad polskie morze.

Tam czuje potrzebę pójścia do spowiedzi, która sprawia kobiecie ogromną trudność. Jak zareaguje kapłan, który poza szlochem dziewczyny nie słyszy nic więcej? Jak to się stanie, że kobieta znajduje schronienie na plebanii u miejscowych zakonników? Czy to miejsce będzie dla niej drogą ku szczęściu czy dodatkowym obciążeniem?

Piotr to sympatyczny lokalny taksówkarz, który nie może doczekać się...

agabg | 2019-04-29
Na półkach: Przeczytane, 2019
Przeczytana: 23 kwietnia 2019

Agata uciekła z przed ołtarza i zbiegiem okoliczności znajduje schronienie nad morzem na plebanii u miejscowych zakonników. Tu próbuje poukładać sobie wszystko na nowo.
Piotr, sympatyczny lokalny taksówkarz i jego córka, która wakacje spędza z nim i zaprzyjaźnia się z Agatą.
Ciepła, spokojna, optymistyczna powieść

Agata to nie młoda już kobieta z bagażem doświadczeń swoich życiowych miała męża męża marzyła o cudownej,białej sukni,o bajkowym ślubie i,żeby dużo gości było.
Los dla niej nie jest łaskawy.
W wyniku tego ucieka od Piotra sprzed ołtarza.
Zmęczona wszystkim postanawia wyjechać daleko nad nadmorskie miasteczko do pięknej zatoki gdzie życie płynie leniwie
Wkrótce tam w zatoce poznaje mieszkańców i coś więcej.
"Zatoka"to pełna uczuć,emocji,pięknych widoków
Ciepła,śliczna,kameralna i wspaniała książka📖.

EwkaRogala | 2019-01-10
Przeczytana: 05 stycznia 2019

„Zatoka” Agnieszki Wolińskiej-Wójtowicz to kolejny całkiem niezły debiut na polskim rynku wydawniczym. Autorka zabiera nas w pełną spokoju i sielskiej atmosfery podróż nad polskie morze, do małej miejscowości Zatoka. Docieramy tam razem z Agatą, która trochę pogubiła się w swoim życiu. Szuka schronienia nad morzem tuż po tym jak uciekła z przed ołtarza.
Schronienie znajduje na plebanii u miejscowych zakonników. Ci służą jej dobrym słowem, radą, dają pracę oraz odrobinę spokoju i czasu na poukładanie myśli. I w ten sposób Agata zostaje gosposią na plebanii. Razem z nią spacerujemy brzegiem morza i chłoniemy swojska atmosferę małej, nadmorskiej miejscowości. Równocześnie poznajemy Piotra, który jest lokalnym taksówkarzem o opinii starszego, sympatycznego playboya. Piotr bardzo dba o swój wygląd, ale najbardziej dba o córkę, która te wakacje spędza z nim.

Autorka stopniowo opowiada nam historię życia Piotrka – dowiadujemy się o jego pracy na morzu, o trudnościach życia małżeńskiego...

Pełna recenzja: http://arystokratkispodksiegarni.blogspot.com/2019/01/ciepa-wakacyjna-przygoda-z-zatoka.html

"„Zatoka” to naprawdę urocza, chwytliwa historia, którą wręcz połyka się w całości. Chciałam ją dawkować, jednak co odłożyłam książkę na bok, ciągle coś mnie do niej wzywało, kusiło. Tak więc praktycznie w jeden dzień zdążyłam zapoznać się z losami Agaty i Piotra, dwójki tak różnych bohaterów, którzy mimo wszystko gdzieś w środku mają małe, przyciągające podobieństwa. Oboje złaknieni miłości, prowadzą różny tryb życia, byleby znaleźć to, czego szukają. Moja imienniczka, która rzeczywiście wielokrotnie była tak bardzo podobna do mnie, zadomowiła się na plebanii wśród dobrodusznych zakonników. Choć taki nadmierny kontakt z kościołem czy religią niezbyt mi się podoba, tutaj wręcz polubiłam ojca Krzysztofa czy Cygana. W szczególności tego drugiego za poczucie humoru, ironicznie komentarze i jego widoczną dobroć. Nie dziwię się, że Aga miała z nimi tak świetny kontakt, to...

Iwona | 2019-01-01
Przeczytana: 31 grudnia 2018

Bardzo dobra książka. To opowieść o ludziach poszukujących prawdziwych uczuć miłości , wpleciona w sympatyczne nadmorskie tło. Ładny język, ciekawe postaci. Super relacje łączące Piotra z córką. Przesympatyczni księża.
Książkę czytało się przesympatycznie - polecam.

GirlsBooksLovers | 2018-10-10
Przeczytana: 10 października 2018

Agata to kobieta w średnim wieku, jedynaczka, która marzyła o wielkiej miłości i ciepłej
rodzinie. Gdy stanęła na ślubnym kobiercu, była przekonana, że to marzenie w końcu się ziści. Niestety występ, jaki pokazał jej narzeczony przed ołtarzem, spowodował, że
Agata z przerażenia i wściekłości uciekła z własnego ślubu. Jej ucieczka prowadzi do małej urokliwej nadmorskiej miejscowości Zatoka. Miasteczka gdzie czas płynie powoli a
mieszkańcy są bardzo sympatyczni. Niespodziewanie dostaje pracę jako kucharka na
miejscowej plebanii. Zachwycona Zatoką zapomina na chwilę o tym, co zostawiła za sobą.
Pewnego dnia gdy wypoczywa na plaży podsłuchuje rozmowę telefoniczną młodej
dziewczyny z pewnym starszym mężczyzną. Dziewczyna widząc oburzenie Agaty, informuje ją, że rozmawiała z ojcem. Nie wie, że jest nim miejscowy taksówkarz, którego miała okazję już spotkać Piotr.

„Jednocześnie, jak na przeciwległym biegunie, ujrzał kobietę cud, kobietę marzenie, całą w słonecznych barwach. Ciemne długie...

panna_szarlotka | 2018-08-29
Przeczytana: 29 sierpnia 2018

Autorka chyba nieznana, ale pisze naprawdę dobrze.
Duża zaleta za język jakim napisana jest książka.
Do tego ciepła, podnosząca na duchu historia.
Polecam!