Odkupienie

Okładka książki Odkupienie Tillie Cole
Okładka książki Odkupienie
Tillie Cole Wydawnictwo: Editio Cykl: Kaci Hadesa (tom 4) Seria: Editio Red literatura obyczajowa, romans
Kaci Hadesa (tom 4)
Editio Red
Deep Redemption
Editio
2019-01-08
2019-01-08
2016-07-12

rewelacyjna seria mrocznych chłopców i pięknych kobiet; każda ksiązka na swojego głównego bohatera z klubu; polecam

Ostatnio odkryłam, że jest wiele osób, które tej serii jeszcze nie znają. Wiem, że to staroć, ale to najlepsza seria MC jaką czytałam w klimacie dark. Książki są przeznaczone dla wybranej grupy czytelników, którzy mają mocne nerwy. Pełno jest w nich opisów zakazanych praktyk religijnych, wierzeń sekt, przemocy, okrucieństwa.
Naprawdę się dzieje! Ale mimo iż książka ma swoje lata to wciąż czyta się ją fenomenalnie.

Zawsze mam problem z recenzją książek z tej serii z uwagi na prośbę autorki o nieujawnianiu treści książki. Napiszę więc bardzo ogólnikowo.

To książka, która pokazuje, że straszny wygląd nie czyni takim człowieka. Bo prawdziwe bestie mogą nosić białe tuniki niczym wilki chowające się pod owczą skóra.
To książka o tym, że każdy ma prawo się pomylić. Zostajemy wychowani w określonych wartościach, w które wierzymy od dziecka. Gdy dostaramy to bardziej odkrywamy świat i wyrabiamy sobie własne zdanie w różnych tematach. Czasem trudno jest gdy nasze spojrzenie na świat jest inne od tego, które do tej pory znaliśmy jako jedyne i słuszne. Czujemy zagubienie, możemy podejmować złe decyzje. Stoimy na rozdrożu czy pozostać w społeczności w którą nie wierzymy czy pozostać samym z własnymi przekonaniami.
Trzeba mieć wielką odwagę by żyć w zgodzie z samym sobą, by zostawić to co nam nie służy i ma na nas zły wpływ. Trzeba mieć odwagę by być wolnym.

Z pewnością jest to seria, której się nie zapomina. Zarówno historia i bohaterowie mimo bardzo długiej przerwy w czytabiu wciąż są żywi w moich wspomnieniach. Gorąco polecam osobom lubującym się w takich klimatach. Nie będziecie zawidzeni.

Naprawdę się dzieje! Ale mimo iż książka ma swoje...

"Odkupienie" jest to czwarty tom serii. W tej części opisana jest historia z perspektywy mężczyzny a nie jak w poprzednich częściach w większości kobiety.

Rider - były członek gangu, Prorok Kain. Od urodzenia jest wychowywany pod kloszem i zdala od świata zewnętrznego, manipulowany przez swojego brata bliźniaka czuje się samotny ponieważ zaczyna wątpić w swoją religię i jej praktyki. Pewnego dnia podczas "zespolenia" z Panem Rider nie wytrzymuję i rzuca się na jednego członka sekty i go zabija. W tamtym momencie uświadamia sobie, że musi zmienić pismo Dawida.. Podczas zmiany zostaje pojmany przez swojego brata który uważa, że ten grzeszy i musi odpokutować swoje grzechy i okazać skruchę za zwątpienie. Okazuje się, że w celi obok znajduje się nieznajoma - Harmony, nowoprzybyła przeklęta z Portoryko. Ma ona poślubić proroka Judasza jednak Rider/Kain zrobi wszystko aby do tego nie doszło.

Harmony - nowa przeklęta z Portoryko. Czy na pewno nowa? Czy na pewno nie spotykamy jej w poprzednich tomach ?:)

"Odkupienie" to historia opisująca postepowania Ridera i proces uświadamiania czym jest jego "kościół" jakie potworne rzeczy w "imię Boga" robią jego członkowie. Jednak czy aby na pewno wszystko jest takie jakie nam się wydaje? W tej części przede wszystkim Rider udowadnia nam, że nie jest zły i nie godzi się ze zdaniem swojego brata.

Moim zdaniem, ta część była bardzo przewidywalna i najsłabsza jak dotąd.

Kolejna część Katów Hadesa, i kolejna która nie zawiodła. Książka od której nie idzie się oderwać, zaskakujące zwroty akcji, wielowymiarowość postaci Raidera, analiza zachowań, zawiłe wątki psychologiczne. Daje otuchę i wiarę w miłość czystą i szczerą. Polecam!

Świetna cześć. Rider/Kaon przechodzi głęboką przemianę. Od przywódcy pedofilskiej sekty do kochającego męża, który jest w stanie oddać życie, żeby jego miłość była bezpieczna. Oddanie i zrozumienie samego siebie i innych (w tym ich chęci zemsty). Branie odpowiedzialności, że swoje czyny. To wszystko i jeszcze więcej jest w tej książce.

Naprawdę dobra kontynuacja jednej z lepszych serii jakie czytałam. Bardzo przypadła mi do gustu historia Kaina i Harmony ale najbardziej chyba w tej części urzekło mnie to, że było tu mniej wulgaryzmów bo ich ilość w poprzednich częściach trochę mi przeszkadzała. Ogólnie świetna część i z przyjemnością sięgnę po kolejny tom.

Na początku chciałabym BARDZO podziękować Marcelinie, za możliwość wzięcia udziału w BT🖤 Ta seria z każdym tomem łamie moje czarne serce, tylko po to, aby ponownie je poskladac🥰😘🖤
Czy okrucieństwo ma swoje granice? Gdzie stoi niewidzialna linia, po której przekroczeniu nie będzie już odwrotu?
Ten tom, poświęcony jest mojemu jezdzcy- Riderowi vel Kainowi. W poprzednich książkach należących do serii, odermgral czarny charakter. Jednak dopiero tutaj możemy poznać jego historię i zrozumieć, co nim kierowało, a także zrozumieć podejmowane przez niego decyzję. Po tym jak Kain postawił się bratu, a Judasz wcielił się w proroka, został osadzony w celi i przez 40 dni był brutalnie katowany, w celu "oczyszczenia duszy". Miał zrozumieć, że stosowane przez starszyznę rytuały, były zgodne z wolą Pana. Jednak czas spędzony z Katami otworzył mu oczy na wartości, które mocno różniły się od tych wpajanych mu od dzieciństwa. Nie potrafił się pogodzić z brutalnymi gwałtami na dzieciach, dlatego nie mógł liczyć na litość brata. Kiedy już myślał, że nadszedł kres jego żywota, w przylegającej celi usłyszał ją- Harmony, nową przeklętą. Potajemne rozmowy sprawiły, że między tą dwójką nawiązuje się więź, której jeść że żadne z nich nie doświadczyło. Ich nikłe szczęście nie trwa jednak długo, ponieważ kobieta zmuszona jest wyjść za proroka, aby zbawić lud...
Czy Rider powróci?
Jaką tajemnice skrywa lud wygnańców?
Czy uda się im ocalić dzieci z Nowego Syjonu?
Na początku nie rozumiałam, o jakich emocjach mówią czytelnicy. Po poprzednich tomach byłam pewna, że autorka zahartowała mnie wystarczająco. Ależ byłam naiwna... Kiedy zostala przybliżona mi przeszłość Kaina, wsiadłam na rollercoaster, który nawet na moment mnie nie oszczędzał. Nie zliczę ile razy płakałam. W pewnym momencie mąż zaproponował mi nawet zakup testu ciążowego, bo moje wahania nastroju sięgały zenitu. Autorka przejechała się po moich emocjach i sprawiła, że moja dusza rozpadła się na drobny maczek. To było boskie!

Ten tom, poświęcony jest mojemu jezdzcy- Riderowi vel Kainowi. W poprzednich...

Byłam bardzo ciekawa jak potoczą się losy Ridera/Kaina. Polubiłam bardzo postać Ridera, Kaina nie koniecznie. Niby jedna osoba ale jednak dwa oblicza. Miałam nadzieję, że zwycięży Rider, który odpokutuje za swoje czyny. Co do Harmony to od początku miałam co do niej pewne podejrzenia. I potem BUM!!! To była prawdziwa bomba. Ta część była bardzo emocjonująca. Czas na losy kolejnych bohaterów.

,,Odkupienie"czyli czwarta część fenomenalnej i mrocznej serii o bikerach. Jak do tej pory, to najbardziej poruszająca historia z wszystkich przeze mnie przeczytanych.
Każda zdrada, każde zło prędzej czy też później doczeka się kary. I tak właśnie jest w przypadku Kaina, który zdradził swoich braci i był winien strasznej krzywdy, wyrządzonej na Przeklętych. Ale czy prawdą nie jest, że w każdym nawet najgorszym człowieku jest światełko dobra. Wystarczy odpowiedni bodziec ku temu, by zaświeciło.
Kain przenikając w struktury klubu Katów, od samego początku miał plan, który działał na niekorzyść braci. Jego zdrada doprowadziła do strasznej zbrodni.
Niestety, gdy otwiera oczy na praktyki sekty, którym sam jest przeciwny, jest za późno. Traci pozycję, a jego brat bliźniak przejmuje rolę Proroka. On sam trafia w niewolę. Tam poznaje Harmony, która całkowicie zmienia jego życie.
Kain nie ma wyboru i musi zdobyć wybaczenie braci, aby uratować ukochaną, tym samym ryzykując swoim życiem. Ale czy istnieje jakakolwiek szansa na zapomnienie takich okropnych czynów? Kaci nie wybaczają.

Oczywiście i na tej części się nie zawiodłam. A nawet mogę powiedzieć, że jest moją ulubioną.
Jak zawsze autorka dostarcza wielu emocji.
Napięcie, strach, współczucie, smutek, a nawet wzruszenie. Tego nie zabraknie w trakcie lektury.
Książkę czyta się w ekspresowym tempie. Nawet nie wiem kiedy dotarłam do końca historii Kaina i Harmony .
POLECAM, bo to ogień.
9+⭐/10

ta część już mnie trochę mniej fascynowała, bo za mało dla mnie w niej było kątów, ale mimo wszystko dobrze się to czytało.

• Romans

Tillie Cole Odkupienie Zobacz więcej