Friend Zoned

Tłumaczenie: Iga Wiśniewska
Cykl: Friend-Zoned (tom 1)
Wydawnictwo: NieZwykłe
Friend-Zoned
ew_cia

Nikolai Leokov nigdy nie sądził, że zakocha się w jedynej dziewczynie, z którą kiedykolwiek się zaprzyjaźnił. Valentina Tomic ma problem z zaangażowaniem po tym, jak została okrutnie zdradzona. Kiedy Tina postanawia, że wywoła uśmiech na twarzy posępnego Nika, nie przypuszcza, że zaprzyjaźni się z twardzielem. Nik jeszcze nigdy nie spotkał kobiety, która byłaby wobec niego tak czuła i...

Valentina Tomic ma problem z zaangażowaniem po tym, jak została okrutnie zdradzona. Kiedy Tina postanawia, że wywoła uśmiech na twarzy posępnego Nika, nie przypuszcza, że zaprzyjaźni się z twardzielem. Nik jeszcze nigdy nie spotkał kobiety, która byłaby wobec niego tak czuła i jednocześnie nie oczekiwała niczego w zamian. Nik i Tina zapraszają was serdecznie do przeczytania Friend-zoned. Pełnej humoru historii o przyjaźni i miłości.

źródło opisu: NieZwykłe

źródło okładki: Wydawnictwo

Książniczka | 2019-01-23

Przyznam się, że na początku ta powieść chwilami strasznie mnie irytowała - nie jestem miłośniczką połączenia romansu i humoru, zdecydowanie wolę dramatyczne, łzawe i bardzo wzruszające historie... Takie w lżejszym, pogodniejszym wydaniu rzadko kiedy do mnie przemawiają. Przez dłuższy czas czytałam więc "Friend-zoned" z bardzo mieszanymi uczuciami...

Jednak czas mijał, a ja czułam się coraz bardziej oczarowana postaciami Tiny i Nika - nie da się ich nie pokochać. Zwłaszcza Tina jest tak wspaniałą, bezinteresowną, pełną ciepła i życzliwości bohaterką, że stała się największą zaletą tej powieści. To właśnie ona spowodowała, że zamiast marudzić i się irytować, w pełni dałam się porwać tej opowieści. Tym bardziej, że dramatycznych momentów również nie brakuje;)

Przede wszystkim też "Friend-zoned" udowadnia, że miłość, ciepło, przyjaźń i troska mogą zaleczyć każdy ból i każdą traumę z przeszłości. Może nie o każdym nieszczęściu będziemy mogli zapomnieć, ale możemy pójść naprzód. Może...

kryminalnakuchnia | 2018-12-01

Na polskim rynku Aurora właśnie zadebiutowała, pierwszą częścią trylogii Friend Zoned o tym samym tytule. „Friend Zoned”, jak sama nazwa wskazuję, to strefa przyjaźni. W praktyce oznacza to nic innego jak to, że jedno z partnerów jest szaleńczo zakochane w drugim, a to drugie nie chce wychodzić ze swojej strefy komfortu, kurczowo zapierając się rękoma i nogami przed dopadającym go uczuciem.

„Friend Zoned” zatem porusza się w tematyce uczuć, które niejednokrotnie przybierają różne postacie. Kto by przypuszczał, że cukierek może być początkiem czegoś naprawdę wspaniałego i pięknego, bo tak właśnie zaczyna się ta powieść.

„Friend Zoned” to historia Tiny Tomic bardzo skromnej, przyjacielskiej, a za razem szalonej dziewczyny, która postawiła wszystko na jedną kartę i przeniosła swoje życie do Nowego Yorku. Wszystko idzie w dobrym kierunku, do momentu, kiedy demony przeszłości dają się we znaki. Bolesne doświadczenia z przeszłości niestety nie dają o sobie zapomnieć. Całe szczęście...

mclena | 2016-06-18
Przeczytana: 20 sierpnia 2015

"Some days are just hard and you want to go asleep and wake up a week from now knowing the problem is gone. Everyone feels like that once in a while.
Life can be overwhelming."

Dobra, przyznaję się - uśmiałam sie przednio podczas czytania i na prawdę spodobała mi sie książka. Zdecydowanie lubie styl Belle, wszystko ma ręce i nogi, niczego nie brakuje, jest humor, płakałam niekontrolowanie, jest akcja, nawet zwykły szary dzień Tiny i Nika wcale nie nudzi. Jedyne co mi przeszkadzało, to to, że Nik i jego bracia to byli członkowie gangu, a wypowiadaili sie troche zbyt grzecznie - może i są po trzydziestce, ale wieloletnie przebywanie w takim kręgu raczej powinno sie mocniej odbić na ich zachowaniu, a tymczasem tutaj dostalismy ich ugrzecznioną wersję - nie twierdzę, że zła, bo wszyscy bohaterowie bardzo mi sie spodobali, tylko byłoby to bardziej wiarygodne, gdyby nie mieli nic wspólnego ze światem przestępczym.
Tina to postać o czystym sercu, dobrej duszy. Aż trudno uwierzyć że...

kryminalnakuchnia | 2016-10-07

Moja przygoda z autorką zaczęła się właśnie od tej książki. I choć czytałam ją parę ładnych lat temu, to co jakiś czas powracam do niej w myślach i śmieje się sama do siebie.

I choć "Friend Zoned" zdecydowanie nie należy do wyżyn literackich, to ma w sobie to coś. Coś bliżej nieopisanego i niezdiagnozowanego.

Może to główna bohaterka?
Może bohater?
Może zbyt duża dawka humoru?
A może po prostu nieskomplikowana historia grupy przyjaciół, którzy za długo przebywają w stanie fiend- zoned, choć lgną do siebie jak ćmy do światła.
Nie umiem jednoznacznie stwierdzić co konkretnie mnie w niej urzekło.

Polecam wszystkim, którzy mają akurat przesilenie jesienne, zimowe, bądź po prostu kiepski dzień, bo ta książka ma w sobie pewną magię, która przywróci humor nawet największemu smutasowi.

Mam nadzieję, że książki Belle Aurora w końcu znajdą się na pułkach polskich księgarni.

całość na https://niegrzecznerecenzje.blogspot.com

Moje pierwsze spotkanie z Belle miało miejsce kilka lat temu przy okazji pochłonięcia „Raw”, na które tak na marginesie czekam z niecierpliwością (ma się ukazać w lipcu). Tamta historia jest mroczna i delikatnie rzecz ujmując pochrzaniona, dlatego, kiedy przeczytałam „Friend - Zoned”, byłam zaskoczona tym, co zaserwowała mi autorka. Ale od razu zaznaczę, to było bardzo pozytywne zaskoczenie. Historia Nika i Tiny to coś zupełnie innego i...całkiem uroczego.

To nie będzie długa recenzja, bo i fabuła książki nie jest skomplikowana, ale… ta książka wciąga bez reszty. Jest zabawna, urocza, słodka, a jednocześnie ma w sobie takie momenty, że człowieka ściska w sercu.

„Friend -Zoned” to opowieść o grupie znajomych, którzy pomimo wzajemnego przyciągania pozostają w tej nieszczęsnej strefie przyjaźni. Głównymi bohaterami tej części są Nik i Tina, oboje mają w sobie coś, co sprawia, że nie da się ich nie lubić. Tina to dziewczyna...

Katarzyna | 2015-10-09
Przeczytana: 09 października 2015

Wow. Świetna książka. Spodziewałam się, w sumie sama nie wiem, czego się spodziewałam, ALE nie tego! Książka zawiera pełno humoru, dramatu, miłości i wielkiego oddania w przyjaźni! Kilka razy naprawdę płakałam ze śmiechu (szczególnie opis jej auta:D),zdarzało się, że łza płynęła ze smutku. Przeżywałam wszystko z Tiną i na jej miejscu nieprędko wybaczyłabym Nikowi za to, że uwierzył w nagranie. Chciałabym, żeby się długo męczył, wszystko poszło tu za łatwo. Oczywiście książka z pełnej humoru przechodzi w książkę dramatyczną. Przeszłość Tiny, przeszłość Nika wychodzą na jaw, dodatkowo wątek psychopaty też został w miarę dobrze wykreowany.
A za takie przyjaciółki i przyjaciół, za taką rodzinę to oddałabym wszystko!
Nie zawiodłam się czytając tą książkę:) Polecam:)

drogabezasfaltu | 2015-02-12

Świetna. Naprawdę świetna pozycja. Będąc w połowie książki pomyślałam sobie, boże jaka ciepła i zabawna książka, nie pamiętam kiedy ostatnio czytałam coś tak przyjemnego. Oczywiście chwilę później musiałam lekko zmienić swoje nastawienie. Nie było już aż tak przyjemnie jak na początku. Autorka zaserwowała mnóstwo zwrotów akcji, na szczęście nie tracąc przy tym poczucia humoru. Absurdalność niektórych sytuacji, w których znalazła się Tina i sposób w jaki na nie reagowała był naprawdę niesamowity. Jako że jestem kobietą z wyobraźnią, rzadko kiedy zdarza mi się, że bardziej do gustu przypada mi żeńska postać pierwszoplanowa, ale w tym wypadku optymizm i podejście do życia Valentiny mnie urzekło. W skrócie, książka naprawdę mnie oczarowała, jest przezabawna, jadąc w pociągu zaśmiałam się kilka razy na głos podczas jej czytania, po prostu nie mogłam się powstrzymać. Tak więc polecam całym serduszkiem, czytając tą pozycję można się zrelaksować i dobrze zabawić.

TINA | 2014-11-21
Przeczytana: 21 listopada 2014

WOW! REWELACYJNA!! Po prostu cudowna w każdy możliwy sposób! Jestem pozytywnie nastrojona, uśmiechnięta i zadowolona, że trafiłam na ta pozycję! Mimo różnych zwrotów akcji cały czas utrzymuje czytelnika w delikatnej euforii. Wszystko za sprawą wyjątkowych osobowości Tiny, Nika i ich cudownej rodziny!
Z czystym sumieniem nazywam ją ULUBIONĄ i zachęcam do przeczytania.
Dodam jeszcze, że nigdy nie śmiałam się tak głośno jak podczas czytania myśli bohaterów… nie wspominając o dialogach :) Piękna, urocza, bardzo wzruszająca i słodka historia…

Ranech | 2015-03-11
Na półkach: Przeczytane, Erotyk, 2015, Not mine
Przeczytana: 05 stycznia 2015

Jak można podsumować tę książkę?
Mi przychodzą do głowy takie przymiotniki: wspaniała, zabawna, wzruszająca, ujmująca i tak (stanowczo) zapadająca w pamięć! Myślę, że długo jej nie zapomnę, jak bym mogła, Tina jest tak świetną i zabawną bohaterką, wykreowana dokładnie tak jak lubię, Niki także boski, cała grupa mnie do siebie przekonała i już zacieram rączki na kolejne części, gdzie bohaterami będą Ghost i Natalie, a także Max :)

Seria "Friend-Zoned":
1. Friend-Zoned
2. Love Thy Neighbour
3. Sugar Rush

Karolina Jędraszak | 2015-02-07

Bardzo dobra książka!!
Historię można podzielić na dwie część. Pierwszą połowę całą się śmiałam, a drugą ryczałam.
Kreacja bohaterów jest po prostu mistrzowska! Każdy, nawet najmniej istotna postać ma w sobie magiczne "to coś". Poza tym bardzo podoba mi się nieprzewidywalność. Książka jest dopracowana w najdrobniejszych szczegółach. I choć w pierwszej połowie promy są dość błache, a życie płynie dość spokojnie to czytałam ją z zapartym tchem. Jest to czas na dość wnikliwe poznanie bohaterów. Słodki humor nadaje bardzo miły klimat całej opowieści.
Druga część już nie jest tak szczęśliwa i wesoła. Bohaterom odnawiają się stare rany i problemy. Bardzo zazdroszczę siły Valentinie za codzienne wstawanie i życie, ponieważ nie wiem czy ja dałabym sobie z tym radę.
Cudowna i bardzo zabawna historia grupki przyjaciół. Próba wyjścia ze strefy przyjaciół nigdy nie była trudniejsza...