Wyzwanie czytelnicze LC

Przebaczenie

Tłumaczenie: Grzegorz Rejs
Cykl: Kaci Hadesa (tom 5) | Seria: Editio Red
Wydawnictwo: Editio
Damnable Grace (Hades Hangmen) (Volume 5)
karollllllla

Rudowłosa Phebe o pięknych oczach urodziła się i wychowała w Zakonie Dawida. W życiu miała tylko jeden cel: uwodzić. Nauczono ją sprawiać, by mężczyźni uzależniali się od niej i pragnęli jej dotyku, jak dotyku bogini. Na skutek fatalnego zbiegu okoliczności dziewczyna zostaje podarowana w prezencie Meisterowi, okrutnemu przywódcy Bractwa Aryjskiego. W tym momencie zaczyna się jej droga przez piekło, jest gwałcona, torturowana, okaleczana i odurzana narkotykami. Zawieszona między majakami a potworną rzeczywistością, odczuwa tylko rozpacz, beznadzieję i ból. Mnóstwo odcieni bólu.

Xavier "AK" Heyes potrafi walczyć. Był snajperem w służbach specjalnych, przeszedł znakomite przeszkolenie wojskowe i został osławionym członkiem gangu znanego powszechnie jako Kaci Hadesa. Nie boi się zabijać - ma na koncie ponad sto trzydzieści śmiertelnych trafień. Widział paskudne rzeczy, a robił jeszcze gorsze. Nie poznał smaku strachu. Gdy któregoś dnia wiceprezes Katów potrzebował pomocy w odbiciu swojej szwagierki z rąk handlarzy żywym towarem, AK zgłosił się na ochotnika. Pamiętał tę dziewczynę. Miała na imię Phebe i była najpiękniejszą kobietą, jaką kiedykolwiek widział.

Uwolnienie dziewczyny wywołuje demony przeszłości. I on, i ona mają wspomnienia, których nie chcą pamiętać. Przeklęta ladacznica i bezwzględny zabójca stają obok siebie, by się wspierać, chronić i uleczyć swoje złamane serca. W obojgu szybko budzą się nadzieja i miłość. Jednak skrywane grzechy przeszłości nie pozwalają im cieszyć się niespodziewanym szczęściem. Bezlitosny los postawi przed AK i Phebe trudny wybór.

Stawką jest potępienie na zawsze albo wybaczenie. Dla obojga.

Między rozpaczą a nadzieją jest miejsce na wiarę w miłość...

źródło opisu: Editio.pl

źródło okładki: editio

mclena | 2017-04-27
Przeczytana: 27 kwietnia 2017

Zaczęłam... ale bardzo szybko porzuciłam zamiar kontynuowania. Powielanie tego samego schematu to dla mnie za mało, żeby poświęcić książce mój cenny czas, tym bardziej, że zerkając do epilogu wszystko wskazuje na to, że następne tomy niczym nie będą się od siebie róznić. To wszystko powinno się skończyć na pierwszym tomie, który był jak powiew świeżości. Cała reszta to jak odgrzewany kotlet tyle, że w innym dressingu. Autorka choćbym nie wiem jakich elementów przemocy i zwyrodnienia użyła nie jest w stanie mnie zaciekawić, bo wiem czego mniej więcej się spodziewać. Czytanie na siłę w moim przypadku się nie sprawdza, dlatego z tym tomem dziękuję, ale więcej kontynuowac serii nie zamierzam.

kala | 2017-06-12
Przeczytana: 01 czerwca 2017

Przeczytałam, choć graniczyło to z cudem... Autorka chyba nie miała pomysłu na ten tom, bo jak dla mnie jest bardzo naciągany. Cała historia jest bardzo przerysowana, a "chemia" między głównymi bohaterami żadna. Bardzo się zawiodłam, Pani Cole :-/

Sarka8 | 2018-10-18

Polecam...