Krwawe żniwa

2018-11-08
2018-11-08
2011-05-10
Małgorzata Stefaniuk

Świetny thriller! Jestem pod ogromnym wrażeniem!
Czytając czujemy przyspieszone bicie swojego serca. Na początku jest to prawie horror, bo akcja dzieje się w starym kościele i na cmentarzu, ale od razu wciąga i nie da się czytać bez emocji. W ogóle nie polecam czytania nocą ;-)
Mamy tu małe miasteczko i jego tajemnice, dziecięce trupki oraz pastora, psychiatrę i nową rodzinę w miasteczku. Zdecydowanie jest klimat!
Aż do samego końca autorka trzyma nas w napięciu, a sama końcówka bardzo dobra!
To moje pierwsze spotkanie z pisarką i nabrałam ochoty na inne jej pozycje.
Zdecydowanie polecam!

Świetny thriller! Jestem pod ogromnym wrażeniem!

Jestem zdecydowaną fanką Sharon Bolton. Wszystkie jej książki, które do tej pory udało mi się przeczytać były rewelacyjne. Tak też jest i w tym wypadku.

To jest moja pierwsza książka tej autorki, i muszę powiedzieć - podobała mi się. Chociaż początek był troszeczkę "nużący", to później jednak swoim klimatem i szybką akcją, nadrobiła stracone momenty. Po połowie książki, mogę powiedzieć, że domyśliłem się, kto jest zabójcą, jednak do samego końca, nie potrafiłem znaleźć przyczyny. Opisy wszelakiego rodzaju - na plus, niezbyt duża liczba bohaterów, również na plus. Motyw zbrodni - troszeczkę przewidywalny, ale dobrze "ukryty" w książce. Czy polecam? Tak. W kilku momentach ciężko było oderwać się od tej lektury.

Uwielbiam Bolton. A to chyba najlepsza jej książka. Momentami bardziej horror niż kryminał, a to dzięki dziwnym, mrocznym zwyczajom panującym wśród mieszkańców. Dzięki temu, że głowni bohaterzy to nie wybitni policjanci czy detektywi możemy razem z nimi bardzo szczegółowo poznawać wszystkie postaci i ich problemy. Dla mnie- fantastyczna książka.

Dobra książka. Jest klimat rozległych, pełnych tajemnic wrzosowisk, ponurego kościoła i cmentarza. Powieść trochę rozwleczona i przeładowana postaciami, ale czyta się nieźle.

2078

To moje pierwsze spotkanie z autorką i nie do końca wiem, co mam myśleć. jest tutaj taki ciężki klimat sekretów małego miasteczka, co osobiście bardzo lubię i byłam mega ciekawa, jak to się potoczy, rozwinie i kto będzie tym złym. Ale jednocześnie momentami jest ona bardzo męcząca i nużąca i trochę miałam problem ze znalezieniem motywacji, by ruszyć ją dalej. Zwłaszcza pod koniec się to nasiliło, gdzie napięcie powinno wzrastać, ja powinnam być coraz bardziej zaintrygowana, a jednak byłam coraz bardziej zmęczona...

Jestem fanką książek Sharon Bolton. Kolejna dobra książka i ciekawa historia. Jeśli ktoś polubił bohaterów - Harrego i Evi - to ich dalszy wątek pojawia się w książce "Karuzela Samobójczyń". Dr Evi jest tam jedną z głównych bohaterek obok Lacey Flint.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Rzeczywiście to jedna z lepszych powieści autorki. Motyw zbrodni jak u Chrisa Cartera. Napięcie do ostatniej strony...

Nie zgadłam "kto zabił", więc powieść chyba nie najgorsza. Miałam przyjemność z lektury i nic się nie męczyłam. Jest okej.

Bardzo dobrze się czyta, cały czas czuć napięcie

Bardzo dobrze się czyta, cały czas czuć napięcie

• Kryminał
  • Sharon Bolton

Dodaj cytat z książki Krwawe żniwa