prostymislowami 
kobieta, Poznań, status: Czytelniczka, ostatnio widziana 6 dni temu
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-11-12 16:43:39
Ma nowego znajomego: Snieznooka
 
2018-11-04 16:34:41
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
Autor:

W zeszłym roku zachwycałam się fenomenalną opowieścią o Adamie Mickiewiczu, którą napisał Jakub Skworz. Myślałam, że nic nie jest w stanie jej pobić - a jednak. Sposób w jaki opisał on historię Marii Skłodowskiej Curie, Mani, był jeszcze bardziej wciągający. Mam wrażenie, że autorowi udało się przedstawić więcej informacji z życia naszej Noblistki niż z życia Mickiewicza. Tak samo jak w... W zeszłym roku zachwycałam się fenomenalną opowieścią o Adamie Mickiewiczu, którą napisał Jakub Skworz. Myślałam, że nic nie jest w stanie jej pobić - a jednak. Sposób w jaki opisał on historię Marii Skłodowskiej Curie, Mani, był jeszcze bardziej wciągający. Mam wrażenie, że autorowi udało się przedstawić więcej informacji z życia naszej Noblistki niż z życia Mickiewicza. Tak samo jak w przypadku poprzedniej książki, Mania Skłodowska opatrzona jest wieloma przepięknymi rysunkami, na których zatrzymywałam się dłużej aby docenić ich urok. Jakub Skworz pisze książki, których lektura jest świetną okazją do rozmowy z dzieckiem i dyskusją na temat tego jak żyło się kiedyś. Myślę, że nawet Wy, dorośli, jesteście w stanie się z tej książki wiele nauczyć :)

pokaż więcej

 
2018-11-04 16:30:39
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
Autor:
Cykl: Miś zwany Paddington (tom 1)

Miś Paddington ma już 60 lat! Pierwszy raz czytałam o perypetiach małego misia, który znikąd pojawił się w zupełnie obcym miejscu. Nieco gapowaty, bardzo uroczy i niezwykle rezolutny misiek podbija serca nowej rodziny. Rzeczywiście czuć, że nie jest to historia współczesna, ale fakt ten nie ujmuje uroku tej powieści. W nowym wydaniu historia okraszona jest pięknymi, kolorowymi ilustracjami,... Miś Paddington ma już 60 lat! Pierwszy raz czytałam o perypetiach małego misia, który znikąd pojawił się w zupełnie obcym miejscu. Nieco gapowaty, bardzo uroczy i niezwykle rezolutny misiek podbija serca nowej rodziny. Rzeczywiście czuć, że nie jest to historia współczesna, ale fakt ten nie ujmuje uroku tej powieści. W nowym wydaniu historia okraszona jest pięknymi, kolorowymi ilustracjami, które przykuwają oko. Myślę, że to wspaniała propozycja prezentu dla najmłodszych.

pokaż więcej

 
2018-11-04 16:25:38
Dodała książkę na półkę: Przeczytane

Ostatnio mieliśmy kilka premier książek typowo dla dziewczynek z damskimi bohaterkami - tym razem pozycja bardziej męska, co nie oznacza, że nie odpowiednia dla małych kobiet :) Wciągająca, fajnie napisana i bogata w treść. Dodatkowo okraszona niesamowitymi rysunkami i estetycznymi dodatkami graficznymi. Inspirująca, ciekawa i warta uwagi. Polecam :)

 
2018-11-04 13:54:53
Dodała książkę na półkę: Przeczytane

To moja pierwsze, i myślę, że nie ostatnie, spotkanie z książkami Anny Niemczynow. "Zostań ile chcesz" to przyjemna, wciągająca lektura, która jest w stanie umilić wiele wieczorów. Fabuła jest prawdziwa, czuć, że pisana na podstawie realnych wydarzeń, z życia wziętych. Dla mnie problemem była główna bohaterka, która momentami była irytująca i dość dziecinna. Całość jest poprawna, ale raczej... To moja pierwsze, i myślę, że nie ostatnie, spotkanie z książkami Anny Niemczynow. "Zostań ile chcesz" to przyjemna, wciągająca lektura, która jest w stanie umilić wiele wieczorów. Fabuła jest prawdziwa, czuć, że pisana na podstawie realnych wydarzeń, z życia wziętych. Dla mnie problemem była główna bohaterka, która momentami była irytująca i dość dziecinna. Całość jest poprawna, ale raczej nie wybitna :)

pokaż więcej

 
2018-11-04 13:52:22
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
Cykl: Sarah''s Scribbles (tom 1)
 
2018-11-04 13:51:14
Dodała książkę na półkę: Przeczytane

Jeśli kogoś interesuje taka tematyka to z pewnością dużo się z niej dowie ;) Dziwi tylko bardzo wysoka cena okładkowa...

 
2018-11-04 13:48:23
Ma nowego znajomego: siemamoniaczyta
 
2018-11-04 13:48:14
Ma nowego znajomego: Margaretka
 
2018-11-04 13:42:19
Dodała książkę na półkę: Przeczytane

To nie jest książka, przy której można się zrelaksować. Historia jest ciężka, chwyta za serce i niejednokrotnie wyciska z oczu łzy. Dawno nie czytałam czegoś tak przejmującego, ale też dającego nadzieję i na wskroś przeszywającego. Kalejdoskop emocji, odczuć i mocne przeżycie. Tego nie da się opisać w krótkich zdaniach - trzeba przeczytać samemu. Historia Elizy pozostanie ze mną na długo.... To nie jest książka, przy której można się zrelaksować. Historia jest ciężka, chwyta za serce i niejednokrotnie wyciska z oczu łzy. Dawno nie czytałam czegoś tak przejmującego, ale też dającego nadzieję i na wskroś przeszywającego. Kalejdoskop emocji, odczuć i mocne przeżycie. Tego nie da się opisać w krótkich zdaniach - trzeba przeczytać samemu. Historia Elizy pozostanie ze mną na długo. Jedną gwiazdkę odejmuję za dialogi, które momentami są zbyt toporne. Całość wynagradza jednak fabuła, która jest niepowtarzalna i zostawia czytelnika z wieloma przemyśleniami.

pokaż więcej

 
2018-10-29 06:58:59
Dodała książkę na półkę: Przeczytane

Uwielbiam książki Louise Jensen, ale ta na pewno nie jest jej najlepszym tytułem. Budzi emocje, ma niesamowite napięcie i angażuje czytelnika. Problemem jest jednak zbyt krótkie, mało rozwinięte i niestety przewidywalne zakończenie. Czyta się dobrze, dlatego polecam się z nią zapoznać, jednak jeśli dopiero zaczynacie z książkami Jensen to myślę, że warto w pierwszej kolejności sięgnąć po... Uwielbiam książki Louise Jensen, ale ta na pewno nie jest jej najlepszym tytułem. Budzi emocje, ma niesamowite napięcie i angażuje czytelnika. Problemem jest jednak zbyt krótkie, mało rozwinięte i niestety przewidywalne zakończenie. Czyta się dobrze, dlatego polecam się z nią zapoznać, jednak jeśli dopiero zaczynacie z książkami Jensen to myślę, że warto w pierwszej kolejności sięgnąć po "Surogatkę".

pokaż więcej

 
2018-10-29 06:58:45
Dodała książkę na półkę:
 
2018-10-27 23:01:37
Dodała książkę na półkę: Przeczytane

Cudowna historia, która wywołała we mnie niesamowite emocje. Właśnie skończyłam ją czytać i jestem nią urzeczona... Niby krótka a niesie ze sobą tyle mądrości i ciepła. Polecam serdecznie na świąteczny czas :)

 
2018-10-27 23:01:06
Ma nowego znajomego: KsiążkiJakCzekolada
 
2018-10-27 17:58:28
Dodała książkę na półkę: Przeczytane

Najgorsza książka przeczytana przeze mnie w tym roku. Durna, robiąca z czytelnika głupka a z kobiet niezrównoważone, puste lalki. Przepraszam Was za dobór słów, ale ta książka wywołuje we mnie oburzenie i absolutny sprzeciw wobec swojej treści.

Kiedy otrzymałam zapowiedź tej książki od wydawcy z propozycją recenzji, mówię ok - zapowiada się fajnie. Myślałam, że będzie to kobiecy poradnik,...
Najgorsza książka przeczytana przeze mnie w tym roku. Durna, robiąca z czytelnika głupka a z kobiet niezrównoważone, puste lalki. Przepraszam Was za dobór słów, ale ta książka wywołuje we mnie oburzenie i absolutny sprzeciw wobec swojej treści.

Kiedy otrzymałam zapowiedź tej książki od wydawcy z propozycją recenzji, mówię ok - zapowiada się fajnie. Myślałam, że będzie to kobiecy poradnik, stylizowany na coś bardziej magicznego. Sam pomysł przypadł mi do gustu, więc postanowiłam po nią sięgnąć. I dobrze się stało bo teraz mogę uświadamiać innych jak durna jest to pozycja. Możecie w niej znaleźć czary na dobrą fryzurę, pożegnanie z przyjaciółką czy wewnętrzny egzorcyzm. Dowiecie się też jak flirtować za pomocą emotek jedzeniowych, czy znaleźć swoje kolory poprzez wyobrażenie dwóch przecinających się linii energii. DRAMAT.

Ani to śmieszne, ani poważne. Dla dzieci nieodpowiednie bo mówi też o seksie, dla dorosłych zbyt głupie. Nie wiem kto jest odbiorcą docelowym tej książki ale jeśli kiedykolwiek spotkam osobę, która będzie miała na czole i klatce piersiowej wyrysowane popiołem dwa X X, to będę wiedziała, że musiała czytać tę pozycję.

Nie kupujcie. Nie czytajcie. Szkoda czasu i pieniędzy.

Jedyne co się broni to przepiękne wydanie... Jeśli lubicie na książki patrzeć, ale ich nie czytacie, to można zaryzykować posiadanie jej na półce.

pokaż więcej

 
Moja biblioteczka
87 75 493
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (40)

Ulubieni autorzy (1)
Lista ulubionych autorów
zgłoś błąd zgłoś błąd