Giant Days #4: Przepraszam, że cię zawiodłam

Cykl: Giant Days (tom 4)
Wydawnictwo: Non Stop Comics
komiksy
animaniak

Najlepsze przyjaciółki: Susan, Esther i Daisy kończą na studiach pierwszy semestr. Dziewczyny, razem z kolegami Edem i McGrawem, odkrywają, że koledż to coś więcej niż studiowanie i jedzenie z mikrofali. To także imprezy, randki, rozstania i skandal polityczny. Wszystko to sprawia, że ten semestr okazuje się najbardziej rozrywkowym w historii.

źródło opisu: Non Stop Comics

źródło okładki: Non Stop Comics

Wkp | 2018-07-04
Przeczytana: 08 lipca 2018

ŻYCIOWE ROZTERKI

Czy można nie lubić historii z bohaterami której czytelnik z łatwością się identyfikuje? Pewnie tak, ale "Giant Days", obyczajowo-komediowa seria o trudach ostatnich dni jeszcze nie dorosłego życia, do nich nie należy. Ten niepozorny tytuł bowiem, choć - nie oszukujmy się - miewa czasem słabe momenty (a dokładniej chodzi mi m.in. o starcie głównej bohaterki z jej największym wrogiem w bodajże drugim tomie), potrafi urzec i wciągnąć w swój specyficzny świat. To samo czeka na Was w tym tomie. Będzie zabawnie, będzie smutno, ale przede wszystkim będzie ciekawie. Gotowi?

Wiosna, czas, kiedy przyroda budzi się do życia i inne takie bla, bla, bla, a miłość rozkwita. Nie dla każdego. Susan zerwała z McGrawem i jakoś próbuje otrząsnąć się po tym wydarzeniu, ale jak się można spodziewać, nie jest lekko. I nie tylko jej. Esther i Daisy starają się przetrwać ten pierwszy rok studiów, niemniej póki co wszystko układa się nie po ich myśli. Ta pierwsza rozważa rzucenie szkoły,...

Zaciesz | 2018-08-07

Wielokrotnie dostaje pytanie, czy mając już tę trzydziechę na karku, nie chciałabym cofnąć się do czasów studenckich. I bez namysłu odpowiadam zawsze, że nie. Okres studiów wspominam bardzo miło. Było sporo nauki, ale umilał je czas spędzany ze znajomymi czy zakrapiane imprezy do rana. Każdy pomysł przeradzał się od razu w działanie. Alkohol nigdy praktycznie się nie kończył. Podczas studiowania już pracowałam, więc teraz w sumie jest tak samo, jak te parę lat temu tyle, że odpadło mi wkuwanie, zaliczanie egzaminów czy chodzenie na zajęcia. Ale z sentymentem czytam o studenckich przygodach Esther, Daisy i Susan, które z tomu na tom doświadczają coraz to większych trudów dorosłego życia. W czwartym tomie „Giant Days” dochodzi do sporego przeskoku w ich egzystencji, ale nadal jest to podanie w tym przyjemnym, komicznym stylu, który znany jest z poprzednich części.

„Giant Days. Tom czwarty: Przepraszam, że Cię zawiodłam” tym razem stawia przed dziewczynami przeszkody w postaci...

emilijanna | 2018-10-12
Na półkach: Komiksy, Przeczytane
Przeczytana: 14 lipca 2018

Lekko i zabawnie :) tak z przymróżeniem oka o poszukiwaniu siebie na progu dorosłości :)

Szersza recenzja na popbookowniku :)

Veramenu | 2018-10-13
Przeczytana: 13 października 2018