Kicia Kocia i Nunuś. Gdzie jest szczurek?

Okładka książki Kiedyś Alison McGhee, Peter H. Reynolds
Kiedyś Alison McGhee, Pete...
Okładka książki Mysz, która chciała być lwem Rachel Bright, Jim Field
Mysz, która ch... Rachel Bright, Jim ...
Okładka książki Feluś i Gucio idą do przedszkola Katarzyna Kozłowska, Marianna Schoett
Feluś i Gucio ... Katarzyna Kozłowska...

Na półkach: , , , , , , , , ,

10⭐ na 10⭐ (dla dziecka) i 10⭐ na 10⭐ (dla mnie)
Możliwość poszukiwania szczurka razem z Kicią Kocia i Nunusiem jest po prostu ekstra dla dziecka.
Wiek "czytelnika" (dziecka): Według mnie maksymalnie 4 lata, chociaż 6-letnie dziecko też nieźle się przy niej bawi, ale według mnie te książeczki (z otwieranymi okienkami) są dedykowane dla młodszych dzieci.

10⭐ na 10⭐ (dla dziecka) i 10⭐ na 10⭐ (dla mnie)

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Szukanie szczurka w kolejnych pomieszczeniach domu i sprawdzanie co kryje się pod kolejnym okienkiem jest wspaniałą zabawą dla malucha (w wieku 1,5 lat). U nas sprawdziły się też inne książki z tej serii z otwieranymi okienkami.

Uwielbiana przez moją córkę książeczka z okienkami otwieranymi. Prosta historia, dużo obrazków i oczywiście Kicia Kocia z Nunusiem :) Wszystko co kochają dwulatki.

Książeczki z okienkami skradły serce mojej córeczki. Podczas czytania okienka zachęcają dziecko do poszukiwań ulubionej maskotki Nunusia- szczurka a przede wszystkim do wspólnej zabawy.
Czytaniu towarzy niesamowita radość.

Serdecznie polecamy książeczki z tej serii.

Czytaniu towarzy niesamowita radość.

Serdecznie polecamy książeczki z tej serii.

Kicia Kocia to bardzo pozytywna postać. Tym razem urocza kotka poszukuje zaginionego pluszaka młodszego brata... Dziecko podczas czytania szuka z nią, bo książeczka jest tak skonstruowana, że mały słuchacz otwiera poszczególne okienka. Mało tekstu, więcej zabawy.

Książka w formie okienkowej dosłownie pochłania najmłodszych, dlatego uważam tą serię za wyjątkowo udaną.

W niniejszej pozycji Nunuś szuka swojej ulubionej maskotki.
Mamy przegląd kluczowych pomieszczeń w domu (łazienka, kuchnia, salon, przedpokój, pokój dziecka) wraz z charakterystycznym dla nich wyposażeniem.

W niniejszej pozycji Nunuś szuka swojej ulubionej maskotki.

Autorka Kici Koci, Anita Głowińska, stworzyła serię dla najmłodszych dzieci - "Kicia Kocia i Nunuś". Seria opowiada o przygodach tytułowej bohaterki oraz jej młodszego brata.

Książka "Gdzie jest szczurek?" opowiada historię Kici Koci i Nunusia, którzy chcą wybrać się na spacer, ale nie mogą znaleźć ulubionego pluszaka kocurka - szczurka. Rodzeństwo szuka maskotki w różnych pomieszczeniach domowych, a Mały Czytelnik dzielnie im pomaga! Książka zawiera otwierane okienka, dzięki czemu dziecko może bezpośrednio uczestniczyć w przygodach Kici Koci i Nunusia. Przy okazji Mały Czytelnik poznaje nazwy rzeczy, które znajdują się w domu i uczy się pomagać. Szukanie szczurka sprawia frajdę także rodzicom!

Ilustracje w książce, jak i cała oprawa graficzna, są po prostu piękne! Wyraziste kolory i styl zachwycają i sprawiają, że Kicia Kocia jest bohaterką jedyną w swoim rodzaju. Duży format, jak i twarda oprawa, z pewnością są przyjazne dla najmłodszych Czytelników.

Książki o Kici Koci uczą istotnych wartości, jak i bawią dzieci. No i opowiadają o kotach! Polecam z całego serducha!

Bardzo dziękuję za egzemplarz recenzencki Wydawnictwu Media Rodzina.

My należymy do fanów Kici Koci, dlatego więcej o tej i innych książeczkach z tej serii dla najmłodszych pisałam na moim blogu: https://matkawberku.pl/index.php/2018/11/01/kicia-kocia-gdzie-jest-szczurek/

Kicia Kocia i Nunuś razem szukają zgubionego szczurka, a przy okazji otwierania "okienek" dziecko poznaje, jak nazywają się poszczególne przedmioty w domu.

Znowu seria z Kicią Kocia i Nunusiem. Znowu otwierane okienka do wspólnego tworzenia historii. Ty razem rzecz się dzieje w domu bohaterów. Nunuś zgubił swoją ulubioną zabawkę, nie potrafi jej znaleźć. Kicia Kocia mu pomaga i razem przemierzając kolejne domowe pomieszczenia poszukują szarego szczurka.
Wraz z bohaterami dziecko ogląda pokoje, kuchnie, łazienkę. Poznaje meble, zabawki i różne domowe urządzenia.
Z taką książką można dziecko nauczyć, gdzie w mieszkaniu poszczególne rzeczy powinny się znajdować i jak je układać, aby ich nie gubić.
Seria Kicia Kocia i Nunuś to zawsze dobra i wartościowa propozycja dla małych i dużych.

Wraz z bohaterami dziecko ogląda pokoje, kuchnie, łazienkę. Poznaje meble,...

• Dla dzieci
  • Dziecięce
  • Biblioteka

Dodaj cytat z książki Kicia Kocia i Nunuś. Gdzie jest szczurek?