Mysz, która chciała być lwem

Seria: PICTUREBOOK
Wydawnictwo: Zielona Sowa
lew, mysz, zwierzęta

Siła wcale nie musi tkwić w rozmiarze! Poznajcie małą Mysz, która najbardziej na świecie chciałaby żeby inni zwracali na nią uwagę.Bycie małym nie jest łatwe... Mysz chciałaby zostać zauważona, lecz jej rozmiar okazuje się DUŻYM problemem. Dochodzi do wniosku, że jedynym stworzeniem, które może jej pomóc, jest wielki i groźny lew. Kiedy zbiera się na odwagę, by poprosić go o lekcje ryczenia...

Siła wcale nie musi tkwić w rozmiarze!

Poznajcie małą Mysz, która najbardziej na świecie chciałaby żeby inni zwracali na nią uwagę.Bycie małym nie jest łatwe... Mysz chciałaby zostać zauważona, lecz jej rozmiar okazuje się DUŻYM problemem. Dochodzi do wniosku, że jedynym stworzeniem, które może jej pomóc, jest wielki i groźny lew. Kiedy zbiera się na odwagę, by poprosić go o lekcje ryczenia dzieje się coś, co całkowicie ją zaskakuje. Okazuje się, że siła wcale nie musi tkwić w rozmiarze.

"Mysz, która chciała być lwem" to kolejny świetny tytuł w dorobku uznanego ilustratora Jima Fielda, autora m.in. ilustracji do książek z serii "Królik i Misia", które natychmiast podbiły serca dzieci, jak i rodziców na całym świecie.

źródło opisu: http://www.zielonasowa.pl/mysz-ktora-chciala-byc-lwem.html

źródło okładki: http://www.zielonasowa.pl/mysz-ktora-chciala-byc-lwem.html

Villiana | 2019-03-07
Przeczytana: 07 marca 2019

Mała mysz mieszkała sobie skromnie wśród wielkich zwierząt na sawannie. Nikt jej jednak nie zauważał, za to ciągle była deptana i pomijana. Jak tak żyć? Pewnego dnia postanowiła, że będzie jak lew, nauczy się ryczeć głośno i wtedy każde zwierzę ją dostrzeże. Udaje się więc po pomoc w nauce ryczenia do samego lwa. Co z tego wynikło?

Czy rozmiar i wygląd naprawdę mają znaczenie i czy świadczą o naszym charakterze. Na to znajdziemy odpowiedź w historii o myszce. Mądra, wesoła, ciepła, pouczająca opowieść, z ciekawym zakończeniem.

książek: 1943
Monka | 2017-12-07
Przeczytana: 07 grudnia 2017

Kolejna cudowna lektura, która urzekła nas od pierwszych przeczytanych stron :-) Nietypowy format, piękne oraz intrygujące ilustracje i bardzo pouczający tekst, który może stać się fajnym punktem wyjścia do poważnej rozmowy z naszym dzieckiem. "Mysz, która chciała być lwem" to piękna, wzruszająca, momentami zabawna i niezwykle mądra opowieść. Myślę, że malutka myszka od razu zagości w sercach waszych dzieci. Moja A. pokochała ją tak szybko jak ja ;-) Myślę, że warto zapoznać nasze maluchy z tą bohaterką ;-) :-) W odległej krainie, pod wielką granitową skałą mieszkała mała mysz. Bardzo chciała być zauważona, ale niestety większe zwierzęta nie wiedziały o jej istnieniu. Nieustannie ją potrącały, popychały albo wręcz przydeptywały. Ta malutka istota bardzo często chodziła smutna, zapłakana i zabandażowana. "Bycie małym nie jest łatwe..." Myszka jednak cały czas marzyła, aby odmienić swój los. Zastanawiała się jak to zrobić i pewnego dnia wpadła na pewien pomysł ... Na tej wielkiej...

Wkp | 2017-11-24
Na półkach: Przeczytane, Współpraca
Przeczytana: 24 listopada 2017

CZY MYSZ MOŻE ZOSTAĆ LWEM?

Cóż, skoro żółw mógł prześcignąć zająca, wszystko jest możliwe. Przynajmniej w świecie baśni. Tylko czy tak będzie i tym razem? O tym przekonacie się sięgając po „Mysz, która chciała być lwem”, najnowszą książkę zilustrowaną przez Jima Fidela, autora niezapomnianych grafik do znakomitej serii „Królik i Misia”.

Mała myszka, jak to w myszy przypadku bywa, nie ma lekkiego życia. Większe zwierzęta nie zwracają na nią uwagi, ciągle ktoś ją depcze, ściska, przysiada… Mysz mieszka u stóp pradawnej, ogromnej granitowej skały, tak się też składa, że na jej szczycie ma zwyczaj siedzieć pewien lew. Jak na lwa przystało, ryczy, rządzi całym stadem, bez chwili wytchnienia demonstruje jaki jest silny i twardy itd., itd., itd. Jak się można z łatwością domyślić, mysz by odmienić swój los, zastanawia się jakby tu zostać takim właśnie lwem. Co zrobić, żeby ktoś tak niewielkich rozmiarów, jak ona, stał się nagle ważny? Zwierzątko dochodzi do wniosku, że najlepiej byłoby...

sweeciak | 2018-08-11
Przeczytana: 11 sierpnia 2018

“Mysz, która chciała być lwem” to książeczka w dość sporym rozmiarze, zabezpieczająca swoją zawartość twardą okładką. W środku znajdziemy przecudowne ilustracje, które stanowią nieoderwaną część historii. Moje serce podbiła przeurocza mała myszka. Najważniejsze jest to, że także mojemu smykowi się także podobają. Na początku było oglądanie, teraz coraz chętniej słucha historii. Historii, która jest napisana wprost dla małych czytelników. Opisy nie są za długie, urozmaicone słownictwem onomatopeicznym czy wersalikami.

“Mysz, która chciała być lwem” to mądra, urocza książeczka, która powinna znaleźć się w biblioteczce każdego maluszka. Niesie za sobą ważne przesłanie a przy tym otula swoim ciepłem. Polecam bardzo.

Basia | 2018-05-01
Przeczytana: 18 lipca 2018

Piękna jest ta seria, pouczająca, z przekazem, podana we wspaniałej formie.

Na podstawi tej książki poprowadziłam zajęcia z przedszkolakami w mojej bibliotece. To, co urzekło nas wszystkich, to ilustracje Jim'a Field'a, które wraz z tekstem umożliwiają czytanie w sposób „wrażeniowy". Każda kolejna strona była bardzo ciekawa i inna od poprzedniej, zaskakiwała czytelników. Myszka była pomijana przez inne, większe zwierzęta. Podziwiała lwa, którym zachwycali się wszyscy. Chciała, tak jak on, potrafić ryczeć i być zauważoną. Wykazała się ogromną odwagą, żeby zbliżyć się do potężnego i dzielnego lwa. Jak zakończyło się owo spotkanie? Czy lew pożarł małą myszkę? Czy odwaga zawsze popłaca? Czy warto walczyć o samego siebie?
warto walczyć o samego siebie?

Na te i inne pytania mogliśmy zdobyć odpowiedzi podczas naszej lektury. Dzieci były zachwycone bajką. Po czytaniu wykonaliśmy kilka zabaw ruchowych, podczas których maluchy zostały myszkami i lwami oraz naśladowały ich odgłosy.
Później...

Pokochałam tę książkę od pierwszego wejrzenia! No nie mogłabym przejść obok niej obojętnie ;) Spójrzcie sami - przyciąga wzrok prawda? A powiem Wam, że wewnątrz jest jeszcze o niebo lepiej zarówno jeśli chodzi o wygląd jak i o tekst. Zresztą za moment sami się przekonacie :)

Mała myszka mieszkała na sawannie wśród wielkich zwierząt. Czuła się samotna, ciągle ktoś ją przydeptywał, albo na nią siadał i zupełnie nikt nie chciał się z nią zaprzyjaźnić. Mysz szczerze podziwiała wielkiego lwa, który był królem sawanny. Był bardzo odważny i wszyscy go uwielbiali i podziwiali. Mała myszka bardzo chciała być taka jak on i wymyśliła, że potrzebny jest jej do tego RYK :)

Jednak jak to z myszkami bywa zamiast ryczeć - piszczą. Postanowiła więc wybrać się na sam szczyt wielkiej skały, aby zapytać swojego idola i tajniki ryczenia. Alż było jej zdziwienie kiedy weszła na górę i obudziła lwa :)

Bardzo lubię książeczki dla dzieci, które zawierają w tekście mądry przekaz i które napisane są w...

Agnieszka | 2018-02-24
Przeczytana: 18 lutego 2018

Co zrobić kiedy jest się niezauważanym z jakiegoś powodu przez innych a bardzo się tego pragnie.

Tytułowa bohaterka, nie była zachwycona swoim losem, bo z racji swojego rozmiaru ciągle narażona była na nieprzyjemności: popchnięcia, przydeptania, potrącenia, itp. Poszkodowana, niewesoła, samotna, żaliła się cichutko na swój los - maleńkiej istoty. Pewnego dnia przepełniła się czara goryczy, myszka miała już dość dotychczasowego traktowania i postanowiła odmienić swój los. Pomimo strachu postanowiła poprosić o radę lwa. Ten symbol władzy i szacunku z pewnością mógł jej pomóc. Lew miał swoje legowisko wysoko na skale, niedostępne dla innych zwierząt gdzie odpoczywał po polowaniach i obserwował otaczający go tłum zwierząt. Musiała wykazać się dużym samozaparciem i odwagą, aby wspiąć się tak wysoko. Ale kiedy tego dokonała, okazało się, że nie taki lew straszny jak go malują. Mysz dowiedziała się, że lew choć groźne zwierze, ma swoje kłopoty i smutki i często czuje się samotny....

panimigotka | 2019-01-21
Na półkach: Dziecinada, Przeczytane
Przeczytana: 21 stycznia 2019

Znakomitość! Dziecko uwielbia, ja uwielbiam. Piękne ilustracje. Cała seria znakomita.

J_85 | 2018-05-15
Przeczytana: 15 maja 2018