Kocham Cię całym sercem

Okładka książki Kocham Cię całym sercem
Jane Chapman Wydawnictwo: Wilga opowieści dla młodszych dzieci
32 str. 32 min.
opowieści dla młodszych dzieci
I love you with, all my heart
Wilga
2022-02-09
2022-02-09
32 min.
9788328092037

Okładka książki Brud. Cuchnąca historia higieny Piotr Socha, Monika Utnik
Brud. Cuchnąca... Piotr Socha, Monika...
Okładka książki Złodziej liści Alice Hemming, Nicola Slater
Złodziej liści Alice Hemming, Nico...
Okładka książki Co lubią uczucia? Tina Oziewicz, Aleksandra Zając
Co lubią uczucia? Tina Oziewicz, Alek...

Cudowna książka o miłości mamy do dziecka, która nigdy nie ustaje - tak jak bicie serca.
Do tego piękne ilustracje i ja pokochałam tą książkę całym sercem!

Do tego piękne ilustracje i ja pokochałam tą książkę całym sercem!

Dzisiaj Dzień Pocieszania się.🤗 Skupiamy się na uczuciach, także tych trudnych. Spotykają nas różne sytuacje. Czasem szukamy pocieszenia innym razem możemy kogoś pocieszyć... 🤔

Troszkę o tym jest "Kocham Cię całym sercem" Jane Chapman .... 💙💙💙

Mała Misia 🧸 zmartwiona faktem, że stłukła ulubiony kwiatek Mamy boi się odrzucenia, złości...🌻 Jednak mądra Mama pociesza córeczkę i zapewnia o swoich uczuciach. 💙💙💙

Miłość rodzicielska to uczucie szczególne, niepowtarzalne. Opiera się na pełnej akceptacjacji dziecka, zaspokojeniu potrzeby jego bezpieczeństwa emocjonalnego, uwadze i relacji. Nie ma tutaj miejsca na żadne warunki miłości...Jest bezwarunkowa 💙💙💙 Daje dziecku poczucie  stabilności.

"Kocham Cię całym sercem" to nie tylko piękna, wzruszająca historia o nieco zabawnej fabule.👩‍👦 Jest to książka o budowaniu stabilnej więzi, która od najmłodszych lat kształtuje nasze pociechy.👶

Dziecko, które czuje się kochane odnajdzie w przyszłości szczęście i spełnienie.🙂 Będzie wiedziało co to akceptacja, wsparcie, przebaczenie, tolerancja i w dorosłym życiu tym samym Nam się odwdzięczy.☺️

Troszkę o tym jest "Kocham Cię całym sercem" Jane Chapman .... 💙💙💙

W rodzicielstwie słowo „kocham” każdego dnia odmieniamy przez wszystkie przypadki, nadajemy mu setki znaczeń i wyrażamy je w nieskończonej ilości gestów i podejmowanych działań. Od momentu narodzenia się nas jako rodziców dookoła nas krąży miłość. Czasem czujemy ją bardziej, czasem wydaje się, że jej moc nieco słabnie. Bywa, że chowa się pod ogromem obowiązków, trudności i niespodzianek losu, ale ona zawsze jest wokół nas i w nas.

Źródłami naszej miłości są dzieci. Kochamy je i gdy ich buzie rozjaśnia uśmiech, i gdy toczą się po nich morza łez, czy gdy wykrzywia je grymas złości. Dla nas ta miłość i jej istnienie jest tak oczywiste jak oddychanie, ale czy dzieci też ją czują w każdej chwili swojego życia? Czy wiedzą, że gradowa chmura złości, która ciska słowami niczym piorunami nie ma mocy przesłaniania rozpalonej w sercu miłości? Czy wiedzą, że smutek i gniew odchodzą i nie zabierają ani krzty z tej miłości?

Jak często powtarzacie dzieciom, że je kochacie bez względu na wszystko? Że ich smutek, złość, niecierpliwość, szalone pomysły i niesubordynacja nie sprawiają, że miłość znika? Że gdy wybuchamy złością to mimo wszystko silniejsza od niej jest miłość?

Właśnie z takim przesłaniem przychodzi do młodych czytelników Jane Chapman w „Kocham Cię całym sercem” od @wydawnictwo_wilga. To prosta, krótka opowieść o niedźwiadku, który w swej radości eksplorowania świata potyka się i popełnia błędy jednak, gdy zdjęty trwogą przed gniewem mamy trafia przed jej oblicze otrzymuje zrozumienie i bezwarunkową miłość. Co więcej autorka utwierdza dzieci w przekonaniu, że nie tylko one popełniają błędy i niosą zniszczenie, że zdarza się to też dorosłym i że jest to zupełnie normalne.

Prostota przekazu to wielki atut tej książki. Kolejnym z pewnością są piękne, miękkie, pełne ciepła i dziecięcego entuzjazmu ilustracje, utrzymane w słonecznych, pełnych energii kolorach.

Mimo, że przekaz i zawartość tej książki są wartościowe, to jednak jest w niej coś, co nie do końca mnie przekonuje. Może zbytnia powierzchowność opowieści, może nie do końca zachowana spójność pomiędzy kolejnymi sytuacjami, a może coś innego, czego nie potrafię ubrać w słowa.

"Nawet gdy będziesz daleko stąd, moja miłość zawsze zostanie przy tobie."

Już patrząc na okładkę wiedziałam, że nie oprę się sięgnięciu po tak ciepłą i sympatyczną książkę. Właśnie takich publikacji poszukuję, aby poznawać je wspólnie z moją młodziutką pasjonatką czytania. Tak jak przypuszczałam, "Kocham cię całym sercem" okazała się reprezentantką tytułów, które warto skolekcjonować w domowej biblioteczce malucha. Szalenie przyjazna, wzruszająca i czarująca.

Wchodzi się w nią z serdecznym uśmiechem, obserwuje niezwykłą relację łączącą misiową mamę z dzieckiem, aby na koniec poznać klucz mnożenia miłości. Piękna wzajemnego szacunku i zrozumienia. Prosta i ciekawa fabuła w pełni dostosowana do potrzeb młodego czytelnika, angażuje się w nią całym sobą, z napięciem obserwuje, jakie będą konsekwencje historii przytrafiających się małemu misiowi, jak uda mu się wyjść z opresji, pozbierać się po przegranej, znaleźć odwagę i wytrwałość właściwego postępowania. Cudowne wejście w sferę przyznawania się do błędów, świadomego przepraszania, naprawiania szkód.

Więcej na: https://bookendorfina.blogspot.com/2022/04/kocham-cie-caym-sercem.html

"Nawet gdy będziesz daleko stąd, moja miłość zawsze zostanie przy tobie."

Misia jest bardzo sympatycznym niedźwiadkiem, który przypadkowo niszczy ulubionego kwiatka mamy. Bardzo obawia się, że jej rodzicielka będzie bardzo smutna i już jej nie będzie kochała.
Mama szybko wyjaśnia, że zawsze będzie dla niej bardzo ważna, bez względu na okoliczności.
Mała Misia odkrywa, że nawet, gdy nie ma mamy obok, ona zawsze o niej pamięta...
_________________
Bardzo urocza i poruszająca książeczka o miłości pomiędzy rodzicem, a dzieckiem. Uczy tego, jak wielka i zarazem ważna jest rodzinna więź. Książka jest bardzo ciepła i przyjazna. Kochamy tego typu wartościowe pozycje, gdzie dziecko podczas czytania, czy też słuchania może wynieść coś praktycznego. Ogromnym atutem jest możliwość kształtowania cudownych wzorców zachowań.
Mocno polecamy!
Ilustracje są bardzo barwne i dopieszczone, co do najmniejszego szczegółu.
Książka zawiera niewiele druku, dlatego świetnie posłuży do nauki czytania.
Wydaje się solidna, co jest oczywiście bardzo praktyczne, ponieważ posłuży na dłuższy okres.
"- POŁÓŻ ŁAPKĘ NA MOIM SERCU - MÓWI. - POCZUJESZ MOJĄ MIŁOŚĆ, KTÓRA NIGDY NIE USTANIE".
❤️❤️❤️

Mała Misia odkrywa, że nawet, gdy nie ma mamy obok, ona zawsze o niej...

"Kocham Cię całym sercem" to opowieść o małym misiu, który uczy się o tym, jak bardzo mocna i bezwarunkowa jest miłość matki do dziecka. Mimo różnych błędów czy wpadek, maluch zawsze odnajduje ukojenie i bezpieczne schronienie w ramionach ukochanej mamy.

Przekaz tej książeczki jest bardzo prosty, ale jednocześnie niezwykle piękny i ważny dla dziecka. Przedstawione tu wartości są ważne, uniwersalne i pokazane w taki sposób, by dotrzeć do małego odbiorcy. Całości dopełniają przepiękne i wyjątkowo urocze ilustracje, w których można zakochać się od pierwszego wejrzenia! Są niezwykle sympatyczne i wywołują szczery uśmiech ❤️
Książeczka jest sporego formatu, jednak tekstu nie jest w niej wiele, a duża czcionka sprawi, że idealnie nada się ona do nauki czytania.

Jeśli szukacie czegoś uroczego, milutkiego z pięknym przekazem dla najmłodszych to ta książeczka brzmi idealnie 🥰

To książka o nas, o mamach, rodzicach o naszych relacjach z dziećmi. O codzienności, która może być różna. Przyjemna i beztroska, niezwiązana z żadnymi problemami, albo wręcz przeciwnie, kapryśna, niczym wiosenna pogoda i niosąca ze sobą różne przeciwności.

I taka jest właśnie ta opowieść o mamie i córce. Zaczyna się wesołą zabawą, radością i uśmiechem, by zaraz pojawiło się zmartwienie i niepokój, gdy mała Misia przypadkiem łamie kwiatek mamy. Niedźwiedzica zapewnia jednak córkę o swej miłości, którego nie zmieni taki drobny wypadek.

Uczucie tej ogromnej rodzicielskiej i bezwarunkowej miłości towarzyszy małej Misi przez resztę dnia, dodając jej otuchy i pomagając w chwilach zwątpienia i gdy niespodziewanie nadchodzą niepowodzenia.

Ale wiecie co w tej książce jest piękne? Że słowa mamy nie są dla dziecka pustym frazesem, powtarzanym niezliczoną ilość razy, ale naprawdę mają znaczenie. Trafiają do dziecka, a ono je rozumie i w odpowiednim momencie potrafi po nie sięgnąć.

Przepięknie zilustrowana, radosna, niosąca ukojenie i pewną uniwersalną prawdę o nas samych.

Ile by nie powstało książek o bezwarunkowej miłości rodzicielskiej - tyle bym chciała przeczytać. I mieć
A jeśli do tego książka jest ładnie wydana, to już totalnie przepadłam (bom sroka).

Powyższa ma bingo. Ale do brzegu. Mała Misia ma trudny dzień. Niszczy mamie kwiatka, nie wygrywa w wyścigu a na dodatek brudzi błotem kuchnię.
Ale zaraz! Czy taki dzień może być jednak fajny?
Mama wie, że tak. I potrafi to Misi wytłumaczyć. Przecież świetnie grała na perkusji, miała dobrą zabawę z biegania i odnalazła latawiec!

Poza przekazem, że na każdą sprawę można patrzeć z kilku stron, książka niesie wiele innych mądrości. Przede wszystkim - że miłość mamy jest niezachwiana i niezależna od tego, co się przydarza.
Ale również tę, że każdy popełnia błędy (mama też). I każdemu czasem smutno

Przepiękna i mądra książka - drogowskaz. I motywacja dla rodziców bo nie znam żadnego, który z taką delikatnością i spokojem podchodziłby do dziecka, które weszło w ubłoconych butach do świeżo wysprzątanej kuchni :D

A już na sam koniec dodam, że dzięki temu tytułowi poznałam autorkę. I się okazało, że na koncie ma więcej cudów. Polecam szczególnie "Trzymaj mnie mocno" i "Żegnaj niedźwiadku" (o śmierci)
Lubię takie doświadczenia - fajna książka i odkrycie ulubionej pisarki

Ale zaraz! Czy taki dzień może być jednak...

Świat wokół nas staje się coraz bardziej niebezpieczny i zły. Możemy się o tym przekonać codziennie czytając newsy. To my, rodzice, musimy zadbać o nasze dzieci i zapewnić im poczucie bezpieczeństwa. Pomóc w tym mogą takie książki jak „Kocham Cię całym sercem” Jane Chapman, która uświadamia, że rodzicielska miłość jest bezgraniczna i bezwarunkowa. ❤️
Więcej na blogu:

Więcej na...

„Kocham Cię całym sercem” Jane Chapman

To książka pełna ciepła, miłości i wyrozumiałości. Zwraca uwagę małego czytelnika na to, że nawet jeśli coś im nie wyjdzie, czy coś popsują, to rodzice nadal będą ich kochać. Dodaje też wiary we własne siły i możliwości. A do tego w książce są piękne ilustracje, które podobają się nie tylko dzieciom, ale i dorosłym.

Książka nadaje się do wspólnego czytania dzieciom przez rodziców, a przez małą ilość tekstu i duże litery może być czytana samodzielnie przez początkujących czytelników.

„Kocham Cię całym sercem” Jane Chapman

Książka nadaje...