Zacisze krecika

28 min.
Ewa Borówka
kret samotność przestrzeń osobista

Okładka książki Jadzia Pętelka chce sama Agata Łuksza, Barbara Supeł
Jadzia Pętelka... Agata Łuksza, Barba...
Okładka książki Odlotowe gołębie łapią bandytów Andrew Mcdonald, Ben Wood
Odlotowe gołęb... Andrew Mcdonald, Be...
Okładka książki Kocia Szajka i gondola przemytników Malwina Hajduk, Agata Romaniuk
Kocia Szajka i... Malwina Hajduk, Aga...
Okładka książki Srebrny smok Marcin Minor, Barbara Sadurska
Srebrny smok Marcin Minor, Barba...
Okładka książki Mamusiu, jak wielki jest świat? Sabine Bohlmann, Emilia Dziubak
Mamusiu, jak w... Sabine Bohlmann, Em...

Moje dzieci pokochały krecika. Podobnie jak w książce "Żegnaj, niedźwiadku" autorka w prosty sposób przekazuje ważne i czasem trudne treści. Polecam dla maluchów i starszaków.

Bajka o potrzebie przebywania wśród przyjaciół i potrzebie bycia z samym sobą. Że te potrzeby nie są sprzeczne, że czas spędzony w samotności pozwala jeszcze bardziej docenić spotkania z innymi.
Bardzo dobra książeczka dla dzieci. Ale i dla dorosłych- o znaczeniu własnych potrzeb.
Kupilam po przeczytaniu opinii na lubimyczytac.pl

Kupilam po przeczytaniu opinii na lubimyczytac.pl

Krecik i Bóbr mieszkają w chatce na drzewie. Lubią spędzać wspólnie czas. Wieczorami zapalają światła oraz podziwiają gwiazdy. Jednak z każdą nocą przychodzi w odwiedziny coraz więcej zwierząt. Wpierw zachwyceni tyloma gośćmi, gwarą, śmiechami, rozmowami. Jednak krecik z czasem staje się tym przytłoczony i ucieka.

W pierwszej kolejności nie mogę nie wymienić przepięknych ilustracji. Czytając tę książeczkę, po prostu się nimi zachwycałam. Właśnie takie powinny być ilustracje dla dzieci. Myślę, że nie jedno dziecko będzie zachwycone tą piękną szatą graficzną.

Sama historia jest przedstawiona bardzo prosto, ale to bardzo ważna kwestia. Cieszę się, że jest to najmłodszym tak prosto i ciekawie przedstawiona. Książeczka śle jasny przekaz to cudownie kiedy mamy przyjaciół, bawimy się, razem śmiejemy. Jednak nie wstydźmy się kiedy potrzebujemy czasu dla siebie. Bo każdy potrzebuje takiego czasu. Dzięki temu możemy się wyciszyć, uspokoić, naładować baterię. Nie każdy dorosły to rozumie i stosuje. Dlatego tak ważne jest, by od małego potrafić zrozumieć taką potrzebę i nie ba się o nią prosić. Szczególnie w dzisiejszym tak szybkim i głośnym świecie. Myślę, że takie zacisze przydałoby się każdemu.

Książeczka jest bardzo wartościowa, a jednocześnie piękna. Gorąco ją polecam.

W pierwszej kolejności nie mogę nie wymienić...

"Zacisze krecika" to kolejna książka Jane Chapman z serii o uroczych zwierzątkach i poważnych tematach przedstawionych w delikatny sposób dzieciom.

Ta część opowiada o kreciku, który choć lubi spędzać czas z przyjaciółmi to czasem czuje się przytłoczony ich obecnością i potrzebuje czasu dla siebie, na zaciszny wypoczynek, by później jeszcze pełniej cieszyć się czasem z innymi.

To stosunkowo ważny temat, coraz częściej spotykam się z dzieciakami, które szybko się przebodźcowują, niektóre miejsca są dla nich zbyt głośne, przytłacza je tłum itp.

Ta książeczka przedstawia to zagadnienie w łagodny sposób i tłumaczy chęć odpoczęcia w samotności jako coś naturalnego, czego nie należy się wstydzić i nie należy się winić za bycie złym przyjacielem.

Komfort psychiczny to niezwykle ważny temat, który niestety często jest pomijany, dlatego uważam, że tym bardziej warto zaznajamiać z nim dzieci już od najmłodszych lat.

Wartościowy przekaz, prosta forma prezentacji zagadnienia, przepiękne i przeurocze ilustracje, sympatyczne zwierzątka, ładne barwy, duże litery i trwała twarda oprawa - to wszystko tu się znajduje.

Szczerze lubię tę serię i często ją polecam, gdy ktoś szuka czegoś na prezent dla młodszych dzieci 😃 to seria warta uwagi, którą można się zainteresować i sprezentować maluchom, ucząc je jednocześnie ważnych spraw.

Krecik bardzo cieszy się, że odnalazł swoje miejsce na świecie. Wspólnie z Bobrem często spędzają czas w domku na drzewie. Jednak to przytulne i bezpieczne miejsce zachwyca również innych, dlatego Krecik bardzo często ma gości. Czasami jednak woli pobyć sam, potrzebuje ciszy i spokoju. Mimo tego, że kocha swoich przyjaciół, nie zawsze jest gotowy na ich towarzystwo.

To cudowna książeczka już dla najmłodszych. Historyjka tutaj przedstawiona pokazuje, że najważniejsze to odnaleźć swoje własne miejsce na ziemi. Miejsce, gdzie czujemy się dobrze. Nie zawsze też musimy spędzać czas wśród innych, jeśli potrzebujemy chwili dla siebie, najbliżsi na pewno będą nas w tym wspierać i zrozumieją. Każdy potrzebuje czasem pobyć samemu i na spokojnie poukładać swoje myśli. Krecik to bohater, którego Wasze dzieci pokochają, ale nie tylko Jego, wspaniała atmosfera panuje tutaj wśród wszystkich zwierząt, dlatego historyjka jest cudowna i przekazuje mądre treści. Polecamy 🌿🤍

To...

Tytułowy krecika to bardzo sympatyczna postać. Domek krecika co wieczór przyciąga leśne zwierzęta. Krecikowi to odpowiada do czasu, aż czuje, że brakuje mi miejsca i chwil dla samego siebie. Z pomocą krecikowi przychodzi jego przyjaciel, który pomaga mu znaleźć czas i przestrzeń do spędzania czasu tylko we własnym towarzystwie.

Jest to przyjemna bajka pokazująca, że dobrze spędza się czas z przyjaciółmi, ale jak najbardziej w porządku jest też spędzanie czasu sam na sam. I że każdy ma prawo do chwili wytchnienia w samotności , do bycia sobą. Książka pokazuje najmłodszym czytelnikom (i przy okazji tym starszym),że nadmiar bodźców może być dla niektórych męczący i ważne jest, by mieć przestrzeń tylko dla siebie. Tekst w połączeniu z przyjemnymi ilustracjami sprawiają, że czujemy się niemal otuleni tą opowieścią.

Książkę polecam , zwłaszcza do wspólnego wieczornego czytania.

Jest to przyjemna bajka pokazująca, że...

Każdy z nas ma czasem potrzebę pobycia w samotności. Nie jest to nic złego, wręcz przeciwnie. Dobrze jest odetchnąć od natłoku osób, myśli, obowiązków i po prostu pobyć sam na sam.

ZACISZE KRECIKA Jane Chapman od wydawnictwa Wilga to niezwykle subtelna, delikatna, otulająca książka. O czym opowiada? Głównymi bohaterami są krecik oraz bóbr, którzy mieszkają w pozostawionej przez niedźwiedzia chatce. Każdy wieczór spędzają w bardzo miły sposób, zapalają ogień, który rozświetla nie tylko wnętrze chatki, ale również rzuca łunę na zewnątrz. To sprawia, że do chatki każdego dnia przybywają nowi goście. Na początku jest bardzo sympatycznie, jednak rosnący tłok, zbyt dużo gości, zbyt mało miejsca sprawiają, że krecikowi robi się nieco smutno, jest przytłoczony, czuje się źle. dochodzi do tego, że w pewien deszczowy wieczór wychodzi z chatki, nikomu o tym nie mówiąc. Bóbr wyrusza na jego poszukiwania, a kiedy znajduje krecika, ten zwierza mu się ze swoich uczuć. Na szczęście bóbr znajduje fantastyczne rozwiązanie sytuacji, które pozwala krecikowi korzystać z cennych chwil samotności zawsze wtedy, gdy tego realnie potrzebuje.

ZACISZE KRECIKA to rewelacyjna książka ze wspaniałymi ilustracjami, która opowiada o potrzebie towarzystwa, schronienia, ciepła, ale z drugiej strony pokazuje, że nieustanny natłok może negatywnie wpływać na niektóre osoby. Historia wyraźnie daje znać małym, jak i dużym czytelnikom, że poszukiwanie chwili samotności, oddechu to coś normalnego i potrzebnego każdemu. Przepiękne ilustracje, moc fantastycznych kolorów tylko dodają uroku tej pozycji. Polecam!

Piękna książka o tym, że można się czuć dobrze w grupie ale nadal chcieć pobyć czasem samemu

Pośród tych wszystkich (równie ważnych oczywiście) książek o istotności bycia razem, doceniania przyjaźni i dogadywania się, ważne żeby nie zgubić siebie i własnych potrzeb. A niektórzy lubią czasem posiedzieć (popływać, pochodzić albo polatać) samemu. Odpocząć w ciszy i porozmyślać. Albo - jak krecik - poczytać książkę i docenić to, co ma

Podoba mi się przekaz tej książki i to, że nie ocenia a pokazuje, że jesteśmy różni i można szanować siebie bez określania co jest gorsze i lepsze. Bo po co, prawda?

Tak samo jak lubię nieoczywiste książki dla dzieci, tak lubię te, które urzekają ilustracjami. Nie muszą mieć zawiłej fabuły, ale byłoby super, gdyby było w nich coś otulającego. I takie są właśnie książki Jane Chapman, której Żegnaj, niedźwiadku ujęło mnie już wcześniej, a teraz w ręce polskiego czytelnika trafia Zacisze krecika.

Krecik i bóbr spędzają wspaniałe chwile w domku na drzewie. Panująca w tym miejscu dobra atmosfera sprawia, że każdego dnia ktoś nowy pojawia się w gościnnych progach przyjaciół. Krecik uwielbia towarzystwo, lecz zdarza się, że ten wesoły gwar to dla niego za dużo i potrzebuje pobyć sam.

Jane Chapman stworzyła mądrą, urzekającą opowieść o śmierci skierowaną do dzieci w wieku przedszkolnym. Wykorzystała zwierzęcy kostium, by opowiedzieć o tym, że każdy potrzebuje własnej przestrzeni i czasu tylko z samym sobą. W subtelny i prosty sposób pokazuje, że można wspaniale czuć się wśród przyjaciół, a jednocześnie marzyć o odrobinie samotności.

W tej nastrojowej historii spotykamy grupę sympatycznych zwierzęcych przyjaciół, którzy doskonale się ze sobą czują, ale też akceptują to, że nie wszyscy chcą nieustająco przebywać w grupie. Choć krecik nie umiał wyrazić swojej potrzeby samotności i nie chciał urazić przyjaciół, to oni dostrzegli jego potrzeby i zrobili wszystko, by mu pomóc je zrealizować.

Tekstu w książce jest niedużo. Proste zdania, starannie dobrane i wyważone słowa, za to rozmieszczone na stronach wśród dużych, pięknych ilustracji. Chapman zadbała, by warstwa tekstowa i wizualna doskonale ze sobą współgrały. Tę książeczkę dosłownie chłonie się oczami, zatapia w kolorach i łagodnych liniach oraz w sympatycznych wizualizacjach zwierzęcych bohaterów.

Chapman stworzyła nastrojową, pełną ciepła i czułej delikatności opowieść dla najmłodszych, która w prosty i czytelny sposób akcentuje zarówno radość czerpaną z przebywania w grupie jak i potrzebę realizacji własnych potrzeb. Jest opowieścią o przyjaźni, akceptacji, wsparciu i o tym, że można pięknie się różnić. Pięknie ilustrowana książka, obok której trudno przejść obojętnie.

Krecik i bóbr spędzają wspaniałe chwile w...

Pamiętacie niezwykle wzruszającą opowieść o stracie "Żegnaj, niedźwiadku", która dogłębnie poruszyła niejedno serce? Okazuje, że ta przygoda doczekała się kontynuacji ❤️

Bóbr i krecik zamieszkali w domu niedźwiadka. Czuli się tam szczęśliwi i uwielbiali wspólne oglądanie gwiazd czy czytanie opowieści. Ich domek był jasny, pełen ciepła i miłości. I dało się to zauważyć z daleka.

Co chwilę do ich drzwi pukali znajomi. Inni zaglądali przez okno i każdy chciał choć na chwilę wejść do środka, ogrzać się i chłonąć tę cudowną atmosferę. W domku robiło się coraz tłoczniej.

I choć wszyscy bez problemu się tam mieścili, krecik czuł się coraz gorzej. Brakowało mu przestrzeni, ciszy i spokoju.

Kiedy bóbr zorientował się co trapi przyjaciela, postanowił wziąć sprawy w swoje ręce i podarować krecikowi odskocznię, w której ten będzie mógł się wyciszyć, odpocząć i pobyć sam ze sobą.

"Zacisze krecika" to piękna i symboliczna opowieść o tym, że każdy z nas ma inny temperament. Jedni lubią brylować w towarzystwie, inni wolą większą przestrzeń i spokój. I żadna strona nie jest tu lepsza czy gorsza, każdy ma prawo do swoich odczuć i najważniejsze to zaakceptować potrzeby innych i okazywać im szacunek.

To naprawdę cudna książka. Podoba mi się jej łagodność i troska oraz piękne ilustracje. Jest subtelna, kojąca i otula czytelnika niczym ciepły kocyk. I tak pięknie potrafi ubrać w słowa czasem naprawdę skomplikowane uczucia. Polecam❤️

• Dla dzieci
  • Dla szkrabów
  • Czytam sobie 2023
  • Jagodowe
  • Dziecko

Dodaj cytat z książki Zacisze krecika