Wiewiórki, które nie chciały się dzielić

Seria: PICTUREBOOK
Wydawnictwo: Zielona Sowa
wiewiórka, zwierzęta
joan-na

Ostatnią rzeczą, o której myśli beztroska wiewiórka o imieniu Cyryl, są zapasy na zimę. Jest przecież tyle ciekawszych rzeczy do zrobienia! Jednak kiedy głód zagląda mu w oczy i okazuje się, że przegapił porę zbiorów, Cyryl wie, że ma ostatnią szansę, by znaleźć coś do jedzenia. Nagle na drzewie zauważa ostatnią w tym sezonie szyszkę! Ale nie tylko on czai się na smakołyk… Czy Cyryl go zdobędzie, zanim dopadnie ją najbardziej skrzętna wiewiórka w lesie?
Przezabawna historia o tym, że prawdziwe szczęście można odnaleźć, tylko dzieląc je z innymi.

Najnowszy picturebook duetu Rachel Bright i Jim Field!

Wyjątkowy tytuł, w którym główną rolę odgrywają ilustracje. Książka wspaniale wspiera rozwój dziecka, i to na wielu płaszczyznach. Ćwiczy koncentrację, spostrzegawczość oraz pobudza wyobraźnię i kreatywne myślenie. Piękne, kolorowe i całostronicowe rysunki są doskonałą okazją do rozmów i dyskusji z dzieckiem na różne, czasem poważne tematy.

źródło opisu: http://www.zielonasowa.pl/wiewiorki-ktore-nie-chcialy-sie-dzielic.html

źródło okładki: http://www.zielonasowa.pl/wiewiorki-ktore-nie-chcialy-sie-dzielic.html

Patrissa | 2019-03-04
Przeczytana: 04 marca 2019

Cyryl jest młodą wiewiórką, która żyje beztrosko. Kiedy wszystkie zwierzęta jesienią gromadzą zapasy, on w dalszym ciągu spędza całe dnie na przyjemnościach.
Jednak głód, w końcu, daje o sobie znać, a on nie ma nawet okruszka w swoim domu. Wyrusza na poszukiwania jedzenia, a na jego drodze staje skrzętny Błażej, który pomimo, że ma już całą spiżarnię pełną, nie zamierza oddać ostatniej szyszki, którą upatrzył Cyryl.

Przez walkę o zapasy, wiewiórki wpadną w nie lada tarapaty.
Jak to w bajkach bywa, wszystko zakończy się dobrze, a nasi bohaterowie wyniosą z tego spotkania ważną lekcję.
Ilustracje są po prostu przepiękne. Duże wyraźne, z szeroką paletą barw- takie jak powinny być książeczki dla dzieci. Duży format A4 pozwala na wygodne przeglądanie w kilka osób. Rymowana historia przedstawiona w książce, uczy nas, obowiązkowości, współpracy, a przede wszystkim tego, że szczęście największe jest wtedy, kiedy dzielimy je z innymi.
Co prawda ta pozycja jest z kategorii 4+, ale myślę,...

Maarcelina | 2019-02-04
Przeczytana: 2018 rok

Wiewiórki które nie chciały się dzielić to zabawna krótka bajka o Cerylu który jest małym leniem i imprezowiczem i jego przeciwieństwem którym jest Błażej. Zbliża się zima jeden nie ma co jeść a drugi chce zdobyć ostatnią szyszkę, która jest spełnieniem jego marzeń. Wystartowali...następuje szybki zwrot akcji, kto zdobędzie ją pierwszy. I jak to bywa w bajkach i szczęśliwych zakończeniach z morałem: " tak przyszło im odkryć przyjemność dzielenia a wszystko za sprawą wspólnego psocenia". Pierwsze co przykuwa uwagę to bajeczne ilustracje o nasyconych barwach drugie rymowanych tekst wpadajcie w ucho.

panimigotka | 2019-01-21
Na półkach: Przeczytane, Dziecinada
Przeczytana: 21 stycznia 2019

Znakomitość! Dziecko uwielbia, ja uwielbiam. Piękne ilustracje. Cała seria znakomita.

Zuza | 2018-12-04
Przeczytana: grudzień 2018

Absolutnie czarujące ilustracje i prosta historia o dwóch wiewiórkach, które mają zupełnie odmienne charaktery i temperamenty, ale wspólnie przeżywają przygody. Wygodny duży format wydania, twarda oprawa, wysokiej jakości papier. Świetny pomysł na prezent.

Kochamy | 2018-11-27

Piękna historia dwóch wiewiórek o niepowtarzalnych imionach: Beztroskiego Cyryla i Rezolutnego Błażeja. Opowieść jest zabawna, dynamiczna, a co najważniejsze z morałem. Na świetnym przykładzie zbierania zapasów i walki o ostatnią szyszkę w sezonie pokazano jak ważna jest współpraca, pomoc innym oraz, że warto się dzielić.

Villiana | 2018-09-14
Przeczytana: 14 września 2018

Cudowna, zabawna, z morałem - taka jest właśnie opowieść "Wiewiórki, które nie chciały się dzielić". Pisana wierszem, za czym nie przepadam, ale tutaj było naprawdę dobrze i dzieciaki tez były zachwycone.

Wszyscy doskonale wiemy, że gdzie dwóch się bije tam trzeci korzysta i tak było też tutaj. Dwie wiewiórki o wymownych imionach Beztroski Cyryl i Skrzętny Błażej wpadają na trop ostatniej szyszki przed długą zimą. Dla Beztroskiego Cyryla, który zamiast zbierać zapasy przebalował całą jesień, była to ostatnia deska ratunku, żeby nie umrzeć z głodu. Skrzętny Błażej natomiast ma wszystko, ale wciąż chce mieć więcej. Czy dwa tak różne charaktery mogą dojść do porozumienia?

Z prostej historyjki możemy wyciągnąć wiele wniosków, że nie warto się kłócić, że warto się dzielić, że nie można być leniwym ani też zbyt zachłannym, bo takie zachowania nie prowadzą do niczego dobrego. Przyjemna, mądra, z wspaniałymi rysunkami. Polecam!

kropka75 | 2018-09-11

Nie wiem dla jakiego wieku ta książeczka. Niby treść, zamysł, rysunki bardziej typowe dla wieku 4-5 lat, ale język zdecydowanie starszy, więc... Ja nie umiałam określić. Zdecydowałam się wypożyczyć, bo lubimy czasem takie krótkie lekturki, na jeden wieczór, do poduszki.

Nie żałuję.
Pięć minut czytania, ale miły to był czas.

Ładnie napisane, jeszcze ładniej narysowane.
Jest morał, fajny wątek, ciekawe postacie. Akcja zwarta, szybka, nie nudzi, mimo że całość wierszem pisana.

Przeczytaliśmy, było przyjemnie i tyle.
Czytane z ośmiolatkiem.

pusiaczek | 2018-07-17
Przeczytana: 17 lipca 2018

Uwielbiana przeze mnie i mojego 3 latka. Piekne obrazki i treść która niesie ze sobą przesłanie.

Joa | 2018-04-03
Przeczytana: marzec 2018

Rewelacyjna, zabawna, pieknie ilustrowana. Przeczytana na głos podczas wizyty w Empiku. gGrąco polecam!

Agnieszka | 2018-03-31
Przeczytana: 31 marca 2018

To historia niezbyt długa, ale bardzo pouczająca, trochę przypominała mi wiersz Jeana de La Fontaine o koniku polnym i mrówce, tym bardziej, że także napisana jest wierszem, choć z innym zakończeniem.
Na szczególną uwagę zasługują przepiękne ilustracje, czasami wyglądające jak obrazy.

Otóż, kiedy jesień była w rozkwicie pewnej wiewiórce o imieniu Beztroski Cyryl przypomniało się, że nie zrobił zapasów na zimę. Świetnie się bawił latem i nie miał czasu i ochoty na pracę. Kiedy przypomniał sobie, że jednak jakoś trzeba przygotować się do zimy niewiele zostało na gałęziach i w poszyciu. Kiedy dostrzegł szyszkę na wysokiej sośnie okazało się, że nie jest jedynym chętnym na nią. Wiewiórka Błażej również zapragnęła jej do swojego spichlerza. Ach, pogoń za szyszką była bardzo dynamiczna, energiczna i wymowna, miałam wrażenie, że słyszę odgłosy jej uderzeń, odbić, lotu, itd. Wiewiórki spadły nawet za nią do wody, ale niestety w tym szale nie spostrzegły, że mają jeszcze jednego amatora...