Zło czai się na szczycie

Patronat LC
Marta Matyszczak Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie Cykl: Kryminał pod psem (tom 4) kryminał, sensacja, thriller
Wydawnictwo Dolnośląskie
Kryminał pod psem (tom 4)
kryminał, sensacja, thriller
2018-06-20

Kolejna część z cyklu Kryminał pod psem. Znowu miałam wrażenie, że przez ponad połowę książki Solański nie robi nic, a sprawa na końcu się rozwiązuje. Jednakże tak lubię tych bohaterów i książkę się tak przyjemnie czytało, że nie mogłam dać niższej oceny :)

To jest najsłabszy Tom z całej kolekcji, co nie zmienia faktu iż dobrze się przy niej bawiłam.
Tym razem akcja była zbyt chaotyczna i nie wszystko trzymało się tak zwanej "kupy". Fajnie, że Róża w tej części odnalazła miłość.

Jeśli w "Strzałach nad jeziorem" coś zaczęło zgrzytać, to tutaj zacięło się na dobre. Marta Matyszczak po raz pierwszy nie umieściła akcji śledztwa Szymona Solańskiego w autentycznej miejscowości, ale stworzyła fikcyjne beskidzkie Zdrojowice. Zabieg, który pozwala rozpostrzeć szeroko skrzydła kreatywności, tworząc i własną topografię i nietuzinkowe postaci, dla Autorki...

Książka bardzo fajna, wątek obyczajowy również na plus. Bardzo relaksująca,przyjemnie się czyta momentami bawi do łez. Polecam

zabawna, uwielbiam Solańskiego i Kwiatkowską i oczywiście Gucia a teraz i Maję vel Brunhildę :-)

Ogromny plu za znajomość wiadomości z lokalnego radia :)
Tylkoszkoda, że doktor Dłutko jakby stracił formę

Perypetie Szymona, Róży i Gucia bawią mnie od pierwszej części. Odnajduję w tych kryminałach humor Joanny Chmielewskiej, a dialog w aptece rozbawił mnie do łez.
Polecam tym czytelnikom, którzy lubią książki z przymrużeniem oka i szukają lekkiej rozrywki z morderstwem w tle.

Dokładne przeciwieństwo betonowych butów, dwa wesela bez pogrzebu, ksiądz Mateusz w mrocznym wydaniu, wielce wyluzowany Zwierzaczek, a to wszystko w malowniczej górskiej scenerii. Kwiat polskiego dziennikarstwa (okazjonalnego), psi detektyw z ludzki Watsonem tym razem zmierzą się z seryjnym mordercą... a może całą serią morderców? W każdym razie na pewno w sobie tylko...

„Zło czai się na szczycie” to czwarty tom z serii „Kryminał pod psem”. Podobnie jak poprzednie części, tak i w tej, autorka serwuje czytelnikom nie tylko sporo humoru, ale także niezłą, kryminalną zagadkę. „Zło czai się na szczycie” Marty Matyszczak to bardzo dobra kontynuacja jej serii komedii kryminalnych. Cięty język i trafne riposty przeplatają się ze zbrodnią...

1900

Przy całej sympatii dla Gucia nie zaproszę jego „człowieka” – detektywa, ani ich przyjaciółki – Róży na żadną uroczystość. Nie pojadę z nimi na wczasy. Dlaczego? To oczywiste! Tam, gdzie się pojawiają, pojawia się i trup. Zatem podziękuję i pozostanę przy czytaniu książek o ich perypetiach! Tej przyjemności sobie nie odmówię. Nie pozbawię się takiej rozrywki intelektualnej,...

Dyskusje

• 2018