Kup teraz - 18 ofert w cenie od 6.99 zł do 24.11 zł

Zło czai się na szczycie

Patronat LC
Marta Matyszczak Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie Cykl: Kryminał pod psem (tom 4) kryminał, sensacja, thriller
Wydawnictwo Dolnośląskie
Kryminał pod psem (tom 4)
kryminał, sensacja, thriller
2018-06-20

„Zło czai się na szczycie” to czwarta część serii „Kryminał pod psem” autorstwa Marty Matyszczak. Tym razem Szymon Solański i Gucio trafiają do Zdrojowic. Nie zabraknie zbrodni, śledztwa i komplikacji osobistych. W tym tomie nowością są rozdziały będące wspomnieniami detektywa – dotyczą jego małżeństwa z Joanną, oczekiwania na dziecko, wypoczynku w górach.

Akcja jest...

Ten tom oceniam jako nieco słabszy w całym cyklu "Kryminał pod psem". Współczesne morderstwo wiąże się ze sprawą z przeszłości, dość istotnie zwiazaną z prywatnym życiem Solańskiego.
Całość oczywiście ratuje spojrzenie na rzeczywistość z perspektywy Gucia.

Jak to dobrze, że jestem w wieku, w którym nie obowiązuje już czytanie żadnych lektur i książkę mogę przeczytać, bądź odrzucić po stu stronach. Gucio wydaje się najlepszym i najsympatyczniejszym z bohaterów, Róża odrzuca mnie grubiaństwem i ordynarnością, która może ma być nowoczesną odmianą kobiecości, ale znam mnóstwo kobiet, których język nie jest przesycony...

Seria mi się podoba. Mimo natłoku wypadków, mimo głupoty i niedopowiedzeń bohaterów, mimo braku wniosków na bieżąco, mimo idiotycznych zbiegów okoliczności. Jest super i kibicuję tej szalonej dwójce mając nadzieję, że wreszcie matoł Solański weźmie się do roboty i zapanuje nad wulkanem Różą.

Wątek rozwiązania zagadki śmierci żony głównego bohatera był świetny do momentu, w którym autorka postanowiła zrobić z niej na koniec ... Po co to było?

Kolejna część z cyklu Kryminał pod psem. Znowu miałam wrażenie, że przez ponad połowę książki Solański nie robi nic, a sprawa na końcu się rozwiązuje. Jednakże tak lubię tych bohaterów i książkę się tak przyjemnie czytało, że nie mogłam dać niższej oceny :)

To jest najsłabszy Tom z całej kolekcji, co nie zmienia faktu iż dobrze się przy niej bawiłam.
Tym razem akcja była zbyt chaotyczna i nie wszystko trzymało się tak zwanej "kupy". Fajnie, że Róża w tej części odnalazła miłość.

Jeśli w "Strzałach nad jeziorem" coś zaczęło zgrzytać, to tutaj zacięło się na dobre. Marta Matyszczak po raz pierwszy nie umieściła akcji śledztwa Szymona Solańskiego w autentycznej miejscowości, ale stworzyła fikcyjne beskidzkie Zdrojowice. Zabieg, który pozwala rozpostrzeć szeroko skrzydła kreatywności, tworząc i własną topografię i nietuzinkowe postaci, dla Autorki...

Książka bardzo fajna, wątek obyczajowy również na plus. Bardzo relaksująca,przyjemnie się czyta momentami bawi do łez. Polecam

zabawna, uwielbiam Solańskiego i Kwiatkowską i oczywiście Gucia a teraz i Maję vel Brunhildę :-)

• 2018
  • 2019