Zło czai się na szczycie

Okładka książki Zło czai się na szczycie Marta Matyszczak Patronat LC
Okładka książki Zło czai się na szczycie
Marta Matyszczak Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie Cykl: Kryminał pod psem (tom 4) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Kryminał pod psem (tom 4)
Wydawnictwo Dolnośląskie
2018-06-20
2018-06-20

Czwarty tom oceniam póki co najlepiej z całej serii. Widać, że autorka się rozwinęła, zagadki są coraz bardziej skomplikowane, a wątki prywatne ciekawsze.

Ciekawa fabuła.
Jest to kolejny tom kryminału pod psem.
Książkę się szybko czyta.
Fabuła wciąga od pierwszej strony.
Mnie się podobała ta książka i na pewno sięgnę po kolejne części tej serii.
Polecam wam tą książkę jeśli jeszcze nie czytaliście.

Ciekawa fabuła.
Jest to kolejny tom kryminału pod psem.
Książkę się szybko czyta.
Fabuła wciąga od pierwszej strony.
Mnie się podobała ta książka i na pewno sięgnę po kolejne części tej serii.
Polecam wam tą książkę jeśli jeszcze nie czytaliście.

Lubię książki tej autorki. Czyta się przyjemnie są pełne humoru a Gucio to jest niezastąpiony. W tej konkretnej pozycji przeszkadzały mi 2 rzeczy. Po pierwsze ciągłe potykanie się bohaterów o własne nogi , po prostu za dużo tego. Po drugie nawiązywanie do polityki. Wystarczająco dużo w TV o tym, w książkach już nie mam ochoty czytać o partiach politycznych. Ale poza tym polecam.

Rewelacyjna książka, która pomogła przywrócić mi dobry humor. Pierwszy raz śmiałam się pod nosem z tekstu, który przeczytałam i to w podczas czytania kolejnego jeszcze rozdziału. Absurd, czarny humor i sarkazm, to jest to, co przyciąga mnie do książek Pani Marty. Trochę męcząca jest jedna z głównych bohaterek, ale pewnie ma to swój urok. Nie zmienia to faktu, że nie mogę doczekać się kolejnych części. Hau :)

W tej serii właściwie nic się nie zmienia. Sprawy rozwiązują się same, detektyw i jego przyjaciółka-partnerka-miłość potykają się o własne nogi, Gucio dostaje szmergla na widok jedzenia. Nic nowego, choć autorka próbuje wprowadzić przeskoki czasowe w postaci wspomnień Solańskiego i zapisków tajemniczej osoby (które moim zdaniem wprowadzają tylko większy zamęt), oraz kota. Czytam, bo lubię Gucia. Czy to wystarczy, żeby przebrnąć przez cały cykl?

Za mną już (a może dopiero) czwarta część serii Marty Matyszczak "Kryminał pod psem". Książka "Zło czai się na szczycie" jest trochę, moim zdaniem, zagmatwana, chaotyczna, wątki bieżące i poprzednie jakby wymieszane, co jednak na ogólną ocenę nie ma wpływu, gdyż narracja (zwłaszcza Gucia), dialogi oraz cięty humor sprawiają, że czyta się lekko i przyjemnie.

Tym razem akcja dzieje się w górach, w fikcyjnych Zdrojowicach, gdzie ślub bierze mecenas Potomek - Chojarska a jednym z zaproszonych gości jest Szymon Solański, oczywiście z osobą towarzyszącą. Przyjeżdża tam ze znajomą policjantką Natalią i nieodłącznym psiakiem Guciem, ku swojemu zdziwieniu zauważa w kościele Różę Kwiatkowską z towarzyszącym jej mężczyzną.... Takie spotkanie nie może się dobrze skończyć...

Miejscowość Zdrojowice nie kojarzy się dobrze Solańskiemu, gdyż właśnie tutaj zginęła w pożarze domu wczasowego jego żona Joanna wraz z nienarodzonym dzieckiem. Na dodatek, to właśnie Szymon uważa, że jest jego winą to, że pensjonat spłonął, nie daje mu to spokoju.

Nikogo z czytelników pewnie nie zdziwi fakt, że Solański zupełnie przypadkowo odkryje zwłoki miejscowego aptekarza. No i tak się to zaczęło, znów ta trójka zaczyna swoje śledztwo, Szymon, Róża i oczywiście Gucio, który tym razem chyba najlepiej się w tej roli wykazał. Trudności w śledztwie sprawiają sami mieszkańcy, gdyż niemal wszyscy są se sobą spokrewnieni lub spowinowaceni, co na jedno wychodzi, bo nikt nie chce wyjawić sekretów, które doprowadziłyby do szybkiego rozwiązania zagadkowej śmierci. Aż dziwne jest to, że w tak małej miejscowości Solański, Kwiatkowska i Gucio trafili na bardzo zawiłą intrygę, która dopiero na końcu zostanie wyjaśniona.

Autorka zaserwowała nie tylko dobry humor, ale również dobrą, kryminalną zagadkę. Aby to pokazać, można zaserwować cytaty, lecz trzeba by było niemal całą książkę zacytować, więc najlepiej ją przeczytać, żeby odpowiedzieć na pytania dotyczące głównych bohaterów.
Czy ślub i wesele mecenas było udane? Jak Róża i Szymon reagują na swoje nowe związki? Jakie przygody z nowym zwierzątkiem Róży będzie miał Gucio? Jaką rewelację ma dla Róży jej matka? Na te i wiele innych pytań odpowiedzi można a nawet trzeba znaleźć samemu w książce.

Tym razem...

„Zło czai się na szczycie” to czwarta część serii „Kryminał pod psem” autorstwa Marty Matyszczak. Tym razem Szymon Solański i Gucio trafiają do Zdrojowic. Nie zabraknie zbrodni, śledztwa i komplikacji osobistych. W tym tomie nowością są rozdziały będące wspomnieniami detektywa – dotyczą jego małżeństwa z Joanną, oczekiwania na dziecko, wypoczynku w górach.

Akcja jest raczej chaotyczna, a Róża staje się jakąś karykaturą kobiety. Nie umie przejść prostą drogą, aby się nie potknąć czy nie popełnić jakiejś gafy. Książkę ratują jak zwykle bezbłędne komentarze kundelka Gucia, który koncentruje się głównie na gatunkach kiełbas. Niektóre pomysły autorki mi się nie spodobały, ale nie da się o nich wspomnieć bez spoilerów, więc szczegóły sobie daruję.

Akcja jest...

W Zdrojowicach na Żywiecczyźnie doszło do morderstwa. Zabetonowano żywcem miejscowego aptekarza. Jeden z notabli wsi wynajmuje detektywa Solańskiego, aby znalazł mordercę . Początkowo Solański ma to gdzieś, ale pewne profity przekonały go do podjęcia wyzwania. Przy pomocy swojego ulubionego psa Gucia rozwiązuje zagadkę morderstwa aptekarza. Do więzienia trafia nie jedna osoba, ale aż czterech winowajców. Polecam całą serię "Pod psem" - miłośnikom czworonogów i Ojca Mateusza.

Kupa śmiechu, emocji ,a nawet łez....naprawdę jest fantastyczna...aż żal do pracy chodzić 🤣🥰🤣🥰🤣

Szkoda, że bohaterka wzorowana na jakiejś nie przymierzając blondynce, naiwnej i infantylnie reagującej. Co dalej zobaczymy ...
Pisane ze swadą ale chyba jako parodia kryminału (co wspierają obficie przekazywane refleksje innego z bohaterów - psa)..
Te zachowania. Te sytuacje, Te komentarze.
Zęby czasem bolą.
Dobrze, że nie musiałem płacić za ten tomik.

Te zachowania. Te sytuacje, Te komentarze.
Zęby czasem bolą.
Dobrze, że nie musiałem płacić za ten tomik.