Apartament w Paryżu

Okładka książki Apartament w Paryżu Guillaume Musso Patronat Logo
Patronat Logo
Okładka książki Apartament w Paryżu
Guillaume Musso Wydawnictwo: Albatros Cykl: Madeline (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Madeline (tom 2)
Joanna Prądzyńska
wrażliwość samotność tajemnica śledztwo
Inne

Schematycznie, ale udanie

Nooo... Moje kolejne spotkanie z Musso i zdecydowanie najlepsze! Nie przeczytałam jeszcze wszystkich jego pozycji, ale z dotychczas przeczytanych - ta podobała mi się najbardziej. Oczywiście też zawierała nierealne dla mnie wątki, ale sam pomysł i fabuła naprawdę mi się podobała. Czytało się też lekko i przyjemnie. Madeline jakoś nie wzbudza we mnie dobrych odczuć, bo pomijając jej paskudny, zarozumiały charakter i pękające w szwach ego, dziwię się, że miała mieć następnego dnia zabieg, a wieczorem wypiła butlę wina. Niby tak jej zależało na tym, aby zajść w ciążę, a chlała wińsko przed tak ważnym dniem? Gaspar za to wzbudził moją sympatię, choć denerwował mnie tym, że tak dużo pił! W ogóle bawi mnie mocno to, że wielu książkowych bohaterów jest uzależnionych od alkoholu i kawy, jakby nie dało się bez tego żyć. Zakończenie książki - niby już na którejś stronie można było się domyślić, co nawywijał Adriano, ale do końca trzymała mnie w napięciu - do końca liczyłam, że znajdą dwie żywe osoby w tej chacie.. A tu jednak i nie tu, i nie tak.

Ogólnie polecam! : )

3/4 książki było troszkę odklejone, ale jeszcze w porządku, wciągające i naprawdę ciekawe
ALE
Ta końcówka to jedno wielkie ?????????
Nierealne nawet w procencie, mam tak wiele pytań. Delulu autora go poniosło.

ALE
Ta końcówka to jedno wielkie ?????????
Nierealne nawet w procencie, mam tak wiele pytań. Delulu autora go poniosło.

1966

W wielu miejscach pójście na łatwiznę, by pchnąć akcję, ale czyta się dobrze.

W wielu miejscach pójście na łatwiznę, by pchnąć akcję, ale czyta się dobrze.

Świetna! Trudno się od niej oderwać. Polecam!!!😊

Świetna! Trudno się od niej oderwać. Polecam!!!😊

Największym plusem tej powieści jest wzbudzenie we mnie ogromnej ochoty powrotu do Paryża i odwiedzenia miejsc, na które ostatnim razem zabrakło mi czasu. Sama powieść jest w moim odczuciu przeciętna. Mamy dwóch bohaterów, o bardzo charyzmatycznej naturze, którzy łączą siły, aby odnaleźć rzekomo istniejące obrazy. Ciekawszym wątkiem okazuje się jednak zagadka zniknięcia kilkuletniego Juliana. W pewnym momencie odnosiłam wrażenie jakby rozwiązania spadały bohaterom z nieba. Ciekawa historia, ale momentami z absurdalnymi rozwinięciami akcji.

Dobra książka z wątkiem sztuki, psychologii i kryminału. Za szybko tylko znalezione zostały obrazy. Przyjemnie się czyta. Polecam.

Autor jak zwykle mnie nie zawiódł. Opisał straszne rzeczy, które niestety się dzieją.

W moim odczuciu książka jest słabo wyważona. Bohaterowi przez pół książki orientują się w sytuacji, przez co w drugiej połowie wszystko pędzi na łeb na szyję.

Sama intryga w porządku, nie zachwyciła mnie jakoś mocno, od początku czuło się jak to wyjdzie, ale przymykam oko, bo bardzo lubię tego autora :)

Madelin, po trudnych doświadczeniach, postanawia poszukać spokoju w Paryżu, gdzie wynajmuje pracownię należącą przed laty do słynnego artysty. W wyniku nieporozumienia, w tym samym czasie miejsce to zostaje wynajęte także Gaspardowi. Los sprawił, że tych dwoje nieznajomych połączyła ciekawość na temat twórczości dawnego właściciela lokalu, którego obrazy zniknęły w niewyjaśnionych okolicznościach. Para postanawia przeprowadzić własne śledztwo, mające na celu odnalezienie zaginionych dzieł sztuki. Nie zdają sobie jednak sprawy, że będą musieli zmierzyć się z niemałymi problemami i jeszcze większym niebezpieczeństwem…

,,Apartament w Paryżu” to ciekawy thriller z dobrze rozbudowaną warstwą obyczajową i nutką kryminału, rodzinnego dramatu i sensacji. Nie brakuje w nim tajemnic, sekretów i zagadek, a także niedomówień i niedopowiedzeń, które intrygują i zachęcają czytelnika do dalekszego poznawania losów bohaterów. Fabuła książki została przemyślana i dobrze napisana. Początkowo akcja książki jest niespieszna, momentami wręcz nużąca - rozwija się powoli, by przyspieszyć dopiero na końcu, zaskakując czytelnika. To bardzo emocjonująca histora, momentami bolesna. To historia o ludziach i ich problemach. To opowieść o mrocznych zakamarkach duszy, bolesnych doświadczeniach i dążeniu do prawdy.

,,Apartament w Paryżu” to było moje pierwsze spotkanie z piórem autora, więc nie wiedziałam czego mogę się spodziewać. Mimo że potrzebowałam czasu by wsiąknąć w historię, to finalnie jestem usatysfakcjonowana. Książkę czyta się dobrze, napisana jest przystępnym językiem. Nie brakuje w niej nagłych zwrotów akcji, mrocznych tajemnic i przeszłości, która nie daje o sobie zapomnieć. A to wszystko wśród zakamarków i zaułków romantycznego Paryża.

To moja pierwsza pozycja tego autora. I, serio nie rozumiem jego popularności. W sensie, poprawne to, spójne, trzyma się kupy, zamknięte porządnie. Ale, żeby zmuszało do sięgnięcia po kolejną pozycje, to niestety nie. Na tyle nudne, że odkładając czytnik, nie miałam parcia żeby go odpalić ponownie. Wolałam poczytać inną pozycję na telefonie albo posłuchać zawodowego podcastu na spotifaju. Tak że ten... tyłka nie urywa z zachwytu.

• Przeczytane 2019