Apartament w Paryżu

Patronat LC
Guillaume Musso Cykl: Madeline Guillaume Musso (tom 2)
literatura obyczajowa, romans 400 str.
Un appartement à Paris

Kup książkę

Oficjalna recenzja

Schematycznie, ale udanie

17 Link do recenzji

Madeline i Gaspard, dwie obce sobie osoby, wskutek pomyłki wynajmują ten sam apartament w Paryżu. Zafascynowani osobą poprzedniego lokatora, nieżyjącego
słynnego malarza, porzucają osobiste plany, aby rozwikłać intrygującą zagadkę. Powieść obyczajowo-sensacyjna z pierwiastkiem thrillera psychologicznego.
I tym razem bez fantasy, chyba że liczyć cudowne szóste zmysły det...

Na półkach: , , , ,

dobry, klasyczny Musso jednak tego słodkiego zakończenia mogłoby nie być.

U mnie Musso to już tradycja, cokolwiek napisze muszę to przeczytać. Lecz... pare ostatnich pozycji nie robi już na mnie takiego wrażania. Ta książka i tak jest najbliższa stylowi ponieważ cię kocham czy Papierowej dziewczynie, ale nadal nie to. Pan Musso powinien chyba zrobić sobie przerwę.
Przechodząc do samej książki, początek wręcz nudny, przewidywalny. Dopiero po konie...

Szczerze mówiąc, nie mam pojęcia skąd te fajerwerki, na które sama się nabrałam.
Jakaś tak nie do końca posklejana ta historia. Ani to literatura w spódnicy, ani historia z dreszczykiem, nawet książką o Paryżu tego nazwać nie można. Kolejny raz logo „Patrona Lubimy Czytać” mnie zawiódł :/

Tym razem w formie audiobooka przesłuchania w drodze podczas wycieczki rowerowej. Mam mieszane poczucia, Nie jest zła, Ale też nie porwała mnie. Oczekiwałam więcej zaskoczenia i zwrotów akcji.

Niektóre historie zbyt naciągane i zbyt nieprawdopodobne, ale pomijając to czytało się przyjemnie. Zdecydowanie lekka literatura.

Człowiek to istota, która przywyknie do wszystkiego.

Nie ma gorszego głuchego niż ten, który nie chce słuchać.

Samotność ma dwie dobre strony: po pierwsze, człowiek jest sam ze sobą, a po drugie, nie ma go z innymi.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

To moja pierwsza książka Musso, z pewnością nie ostatnia. Muszę przeczytać jeszcze kilka, by ewentualnie stać się fanką Wielkiego Guilllaume. Mam nadzieję, że tak się stanie👍

Od kilku książek wydanych ostatnio przez Musso, mam wrażenie, że pisarz się kończy...

W "Apartamencie w Paryżu" poznajemy dalsze losy Madeleine Green, której ścieżki życia los tym razem krzyżuje z historią popularnego współczesnego malarza Seana Lorenza.

Akcja i tajemnica - jak to zwykle u tego autora bywa - nadal trzymają w napięciu do ostatnich s...

Lubię Musso za niezobowiązujące tematy, jednocześnie bez pogwałcania praw logiki oraz za żywy i zachęcający opis miejsc.

Dyskusje