Apartament w Paryżu

Okładka książki Apartament w Paryżu Guillaume Musso Patronat LC
Nominacja w plebiscycie 2018
Okładka książki Apartament w Paryżu
Guillaume Musso Wydawnictwo: Albatros Cykl: Madeline (tom 2) literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans

Oficjalne recenzje i

Schematycznie, ale udanie

444 2 9

Póki co mój faworyt Musso 🥰
Książka rewelacyjna! Nie mogłam oderwać się ani na chwilkę ciekawa zakończenia. Dla mnie duży plus za wątek malarza, bo lubię takie klimaty - ktoś inny może docenić cytaty.
Dzięki tej książce umocniłam się w przekonaniu, że tak, to jeden z moich ulubionych Autorów, po których książki sięgnę w ciemno 😋😋 Polecam!

Póki co mój faworyt Musso 🥰

DNF 47%

Mimo najszczerszych chęci kompletnie nie czuję tej książki, nie ogarniam, o co tu chodzi i cały czas zastanawiam się co działo się w pierwszej części. Denerwuje mnie i mam ochotę walić głową w ścianę. Chyba jednak nie jestem fanką Musso...

DNF 47%

Dokładny opis Paryża, potem N Jork. Najbardziej podobały mi się cytaty, złote myśli wielkich twórców. No i ten "syndrom Paryża" z którym si,ę w pełni zgadzam. Zawsze uważałam , że Paryż jest przereklamowany !

Przyznam, ze troche sie wynudzilam. To piata przeczytana przeze mnie ksiazka tego autora i zdecydowanie najslabsza . Za duzo ciagnacych sie opisow, nazwisk, postaci, troche trudno sie polapac. Poza tym cala historia i zakonczenie bardzo nierealne.

Wciągająca historia, czytając, prowadzimy śledztwo razem z bohaterami. Polecam.

Wciągająca historia, czytając, prowadzimy śledztwo razem z bohaterami. Polecam.

spodziewałam się czegoś zabawnego, a druga cześć totalne rozczarowanie

spodziewałam się czegoś zabawnego, a druga cześć totalne rozczarowanie

Książkę da się przeczytać i jest zagadkowa jak by się bawilo w detektywa , ciekawsza jest druga połowa początkowo myślałem że chodzi tylko o odnalezienie obrazów ale śledztwo trochę inaczej się potoczyło , myślę że jeszcze przeczytam trzecia książkę tego autora pierwsza Mnie zafascynowało , druga zaciekawiła , trzecia nie wiadomo jaka będzie

To moje trzecie spotkanie z Musso. Teraz mogę śmiało powiedzieć, że według mnie jest pisarzem nietuzinkowym. Jego powieści czyta się z zaciekawieniem. Najlepsze okazują się zakończenia... I taki jest "Apartament..." niby nic szałowego ale jesteś ciekaw zakończenia. I jeszcze jeden plusik dla autora za niektóre wprowadzające cytaty bo po przeczytaniu coś zostaje w głowie. I tak ze mną po lekturze przez jakiś czas zostanie cytat Pabla Pikassa: " Inni ludzie być może będą mieli moje wady, ale nikt nie będzie miał moich zalet".

Ciężko było mi przebrnąć przez tą pozycję. Opowieść toczona niejako z dwóch różnych frontów, bardzo mało interakcji między głównymi bohaterami, co sprawia, że zakończenie wydaje sie absurdalne. Dodatkowo jakieś magiczne metody odkrywania prawdy i dochodzenia do kolejnych elementów układanki. Była to moja pierwsza książka tego autora i raczej nieprędko sięgnę po kolejną

Ta ksiazka mowi mi ze zawsze jest nadzieja do puki zyjesz. Atez to ze milosc do ludzi nest piekna.