Nieodparta pokusa

Cykl: Wyoming Men (tom 4)
Wydawnictwo: HarperCollins Polska
Wyoming Strong
HarperCollins

Każde spotkanie Sary i Wolfa kończy się gwałtowną kłótnią. Ona wyzywa go od najgorszych – najczęściej po persku. On niezmiennie radzi, by szybko wracała do swej chatki na kurzej nóżce i nakarmiła wygłodniałe nietoperze. Próbują się unikać, ale życie wciąż krzyżuje ich drogi. Są sąsiadami, robią zakupy w tych samych sklepach, a kiedy wybierają się do Houston lub San Antonio, to zawsze na to...

Próbują się unikać, ale życie wciąż krzyżuje ich drogi. Są sąsiadami, robią zakupy w tych samych sklepach, a kiedy wybierają się do Houston lub San Antonio, to zawsze na to samo przedstawienie. W miarę jak coraz lepiej się poznają, początkowa wrogość ustępuje miejsca zrozumieniu i sympatii. Chętnie zaczęliby się spotykać na innych zasadach, ale najpierw muszą rozliczyć się z przeszłością.

źródło opisu: www.harpercollins.pl

źródło okładki: www.harpercollins.pl

Jagrys | 2018-08-19

Diana Palmer ogólnie pisze niestworzone historie, ale to tutaj to kpina z czytelnika. "Nieodparta pokusa" kaleczy umysł i oczy.
Tym razem Palmer celuje w środowisko hermetyczne, przez swoją specyfikę zajęcia powiedziałbym - bardzo specjalne - czyniąc ze swoich bohaterów obiekty specjalnej troski. Do tego przemyca idee szkodliwe, dla mnie całkowicie nie do przyjęcia.
Stałym już niemal elementem książek Palmer stało się nękanie i przemoc wobec kobiety jako przejaw uczuć gorących i przeogromnych. Oważ ponadnormatywna wielkość została podkreślona kilkukrotnie. Zastanawia mnie, czy to jakiś kompleks pisarki. Tudzież sugestia, gdzie wstrzyknąć silikon.
Książka jest głupia. Tak po prostu. Głupia. Tendencyjna w przekazie, infantylna i tak niedorzeczna, że prostuje zwoje mózgowe. Jako całość natomiast stanowi obelgę nawet dla IQ pantofelka. Pozostaje pytanie, jak bardzo się obrazić.

książek: 1923
izomorfia3 | 2018-10-15