Perska nienawiść

Cykl: Perska miłość (tom 4)
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
literatura polska
Ag2S

Nowa książka autorki bestselleru "Byłam kochanką arabskich szejków". Znana z kart "Perskiej miłości" Lidka po dramatycznej ucieczce z Kuwejtu wiedzie w Polsce ustabilizowane życie. Razem z dziećmi wyjeżdża na wakacje na Majorkę, gdzie poznani mężczyźni zabiegają o jej względy. Czy kolejny raz uwierzy w miłość? Na prośbę przyjaciółki Lidka wyjeżdża na kilka dni z dziećmi do Kuwejtu, a tam...

Nowa książka autorki bestselleru "Byłam kochanką arabskich szejków".

Na prośbę przyjaciółki Lidka wyjeżdża na kilka dni z dziećmi do Kuwejtu, a tam demony przeszłości zakłócają spokój jej rodziny…
Czy podstępna nienawiść zniszczy wszystko, co budowane przez lata? Ile siły jest w samotności? Ile można poświęcić dla rodziny?

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/Perska_nienawisc-p-35196-1-30-.html

Nicole | 2018-06-19
Przeczytana: 19 czerwca 2018

Moje odczucia są bardzo zbliżone do "Byłam kochanką arabskich szejków". Niestety..

Pełna (?) napięcia akcja rozgrywała się dopiero w połowie książki (!). Znów na początku można znaleźć "przewodnik turystyczny", w którym autorka opisuje miejsca na Majorce, które warto zwiedzić, ale niestety nie mają zbyt wiele wspólnego z resztą. Połowę strony zajmuje piosenka "Despacito", w którym autorka opisuje fakt iż utwór jest śpiewany przez portorykańskiego piosenkarza Luisa Fonsiego - po co? Nie wiem. Czy ta informacja miała jakkolwiek wpłynąć na przebieg zdarzeń - oczywiście że nie!

I te niektóre wymyślne dialogi (przykład):
- Proszę, skosztuj ..
- Dziękuje.
- Nie ma za co.
- Bardzo smaczne.
- Dziękuje bardzo.
I tak dalej ...

Mam tyle pytań i żadnej odpowiedzi.
* Co ze ślubem?
* Co z Piotrem?
* Jak stosunki Omara z rodziną ojca oraz matki?
* Czy Lidka wytłumaczyła wszystko Omarowi i opowiedziała mu o swoich dawnych przeżyciach?
* Czy Omar powiedział matce prawdę co...

rajko | 2018-06-26
Przeczytana: czerwiec 2018

Kazdy, kto przynajmniej raz zetknal sie z proza Laili Shukri, wie ze literackich wyzyn raczej tu nie doswiadczy. Odnosze jednak wrazenie, ze nie to jest zamiarem autorki.
Po raz kolejny mamy do czynienia z wybitnie zle skostruowanymi dialogami. Bohaterowie albo uzywaja jezyka rodem z rozmowek polsko - angielskich, albo zachowuja sie jakby ktos w ich mozgi wszczepil twardy dysk i wgral do niego Encyklopedie PWN. Pani Autorko, serio? Naprawde slyszala Pani, zeby ktos w taki sposob prowadzil luzna rozmowe przy lampce wina?!
Pierwszych kiladziesiat stron "Perskiej nienawisci" to glownie turystyczny przewodnik po Majorce, przeplatany garscia informacji z zycia Chopina (ziew). W tej czesci autorka postanawia pokazac nam swoja wszechstronnosc i wtraca kilka zdan na temat wakacyjnych przebojow 2017 roku (?!) Wszystko to zwykle zapychacze, majace na celu rozbudowac objetosc ksiazki, ale niestety nie jej fabule.
W dalszych rozdzialach cos tam zaczyna sie dziac - i nie powiem, nawet wciaga....

Agi | 2018-07-30
Przeczytana: 30 lipca 2018

Jedna gwiazdka to i tak za duzo.Wyobraznia autorki zmierza w dziwnym kieruku.Albo inaczej ona nie ma zadnej wyobrazni aby tworzyc powieści.Dziwne dialogi typu dziekuje a dziekuje do zobaczenia a do zobaczenia.Zadnej akcji, konkretnej tresci.I znow dlugie opisy np o Chopinie Krolach Arbskich czy tego co slyszymy w Wiadomosciach TVP. A juz najgorsza to koncowka gdzie syn wystepuje jako zamachowiec na jarmarku.Wszyscy mamy przed oczami obraz grozy tamtego wydarzenia w Berlinie a ta bawi sie tym. Juz dalej nie pisze opinii bo nie mam sily.Zaloze sie ze nastepny tytul bedzie Perska zemsta bo Panstwo Islamskie chce sie zemscic na synu Lidzi.

Ela | 2018-08-28

Smutne i dziwne, że takie beztalencie pisarskie jak Laila opublikowało już tyle książek. "Perska nienawiść" jest tak kretyńska jak poprzednie części, dialogi są okropne, fabuła już zwyczajowo przyprawia o pusty śmiech. Główna bohaterka już zwyczajowo jest, a jakże, irytującą idiotką, ale na tle Isabelle i Joanny wypada najlepiej. Ogólnie bardzo polecam wszystkim, którzy mają ochotę na trochę samoudręczenia.

Ewelina | 2018-06-27
Przeczytana: 2018 rok

Dalsze losy bohaterki ,,Perskiej Miłości''. Myślę że sceny faktycznie są niespodziewane i zaskakujące. Jeżeli mogę się do czegoś przyczepić to nieco przestaje mi się podobać dość prosty język pisania. Niektóre zwroty i opisy w tej książce są zupełnie niepotrzebne, bo momentami przypomina mi to książkę dla dzieci. Autorka trochę za bardzo opisuje szczegóły w scenach. Sama książka, świetna.

Książki_takie_jak_my | 2018-07-26

Lidka postanowiła za namową przyjaciółki zmienić swoje życie, w końcu znaleźć swój przepis na szczęście. Otaczała się trudnymi ludźmi, zwłaszcza okropną teściową. W pewnym momencie była już tak zniszczona psychicznie, że myślałam iż się z tego nie podniesie. Na szczęście Lidia jest silną kobietą. Podoba mi się sposób w jaki autorka ukazała główną bohaterkę.

Akcja w tej części rozkręca się naprawdę wolno, bo dopiero w połowie książki zaczynałam odczuwać jakieś emocje i przyciąganie do tej książki. Mimo iż uwielbiam arabskie klimaty, to twórczość Laili Shukri tym razem uważam za przeciętną.

I chociaż wiem, że z pewnością sięgnę po kolejne książki tej autorki ze względu na to, jaką tematykę porusza, to znowu drażniły mnie dialogi między bohaterami. Autorka wplata w codzienne życie słownictwo słownikowe, idealnie poprawną i piękną polszczyznę. Naprawdę aż tak wyniośle rozmawiamy podczas imprez, znaczy się spotkań towarzyskich? Rzekłabym, szanowni Państwo, iż nawet na wystawnych...

Urszula Przeździecka | 2018-07-14
Przeczytana: 30 czerwca 2018

Cieszę się, że Lidii mimo wielu cierpień i nie powodzeń ułożyła się życie. A teściowa jest jak wrzód na pięcie.

Szatanirro | 2018-09-17
Angelika | 2018-09-15