Perska nienawiść

Okładka książki Perska nienawiść
Laila Shukri Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Perska miłość (tom 4) literatura piękna
literatura piękna
Perska miłość (tom 4)
Prószyński i S-ka
2018-06-05
2018-06-05
literatura polska

Kolejna książka o miłości i problemach, ale tym razem akcja toczy się w Polsce. Ale przeszłość daje o sobie znać.

Ja już chyba przywykłam, że główne bohaterki działają mi na nerwy. Mam jakieś nieodparte wrażenie, że robi się z tego romansidło, a ja za nimi nieszczególnie przepadam.
Rozterki głównej bohaterki na poziomie nastolatki.

Rozterki głównej bohaterki na poziomie nastolatki.

Poprzednie części bardziej mi przypadły do gustu. Odnoszę wrażenie, że autorka nie miała pełnego pomysłu na dalszą historię dlatego te 'cukierkowe' dialogi i te opisy ataków terrorystycznych. Książka mi się dłużyła strasznie, dopiero pod koniec, kiedy Lidka wyjechała do Frankfurtu, wzbudziła większe zainteresowanie.

Dalsze losy Lidki z perskiej miłości. Trochę ciekawa, ale przy końcu za dużo opisów dot. terroryzmu. Uważam to za wadę, ale taki ma styl autorka tych powieści i zdążyłam już przywyknąć. Dlatego czasami mam wrażenie, że czytam jakiś repotraż i wtedy jest mega nudna.

Dalsze losy kolejnych bohaterek, tym razem Lidka. Powrót do przeszłości. Polecam

Kolejna część i poziom pozostaje bez zmian. Strony mijają szybko, język łatwy. Trochę na Lidka naiwna i taka nijaka. Nie bardzo wiem co więcej można napisać o tej książce. Nie jest to pozycja wybitna ale można się z nią zapoznać.

Kolejny raz jestem zadowolona. Lekki język, łatwa w czytaniu ale nadal ciężko się czyta o zwyczajach ludzi z Islamu. Koleżanka poleciła mi autorkę Laili Shukri i nie żałuję, że zasięgnełam takiej literatury choć lubię też w innej tematyce czytać książki.
Bardzo gorąco polecam książkę ale nie będę zdradzać historii :)
Jedno moje marzenie, chciałabym żeby zekranizowali tą całą historię wszystkie części, albo filmy albo żeby serial zrobili na podstawie książki ;) z miłą chęcią bym oglądała :)

Bardzo gorąco polecam książkę ale nie będę zdradzać historii :)
Jedno moje marzenie, chciałabym żeby zekranizowali tą...

Musze przyznać,że nie spodziewalem się, ze mnie tak wciągnie, Początek dla niektórych może być nudny ze względu na opisy lecz potem robi się ciekawie.

"Perska Nienawiść" to kontynuacja powieści "Perska Miłość"Lidka po ucieczce z Kuwejtu,mieszka już w Polsce z Omarem i Liną.Wiedzie spokojne i stabilne życie.Wyjeżdża na wakacje z dziećmi na Majorkę.Mężczyźni których tam poznała,czyli Marka i Piotra,zabiegają o jej względy,czy jeszcze pokocha kogoś?Niebawem jedzie do przyjaciółki Joasi do Kuwejtu.Tam-przeszłość zaczyna zakłócać jej rodzinny spokój.Omar zmienia się i to niepokoi Lidkę.Kolejna wyprawa ,tym razem do Frankfurtu do Marka....zapraszam do przeczytania tej oto książki,polecam:)

Książka z gatunku łatwych, lekkich i przyjemnych. Atutem niewątpliwie są prosty język i nieskomplikowana fabuła. Czyta się ją bardzo szybko i sprawnie, ponieważ autorka raczy nas wieloma (niekiedy zbędnymi) dialogami, które nie wnoszą nic do treści. Główną bohaterką jest Lidka którą poznajemy w pierwszym tomie tej serii. W książce pod tytułem "Perska miłość" i tam znajdziemy całą historię Lidki .Teraz mamy jej kontynuacje ,ale autorka przybliża nam wcześniejsze losy bohaterki. Teraz Lidka sama wychowuje dwójkę dzieci. Żyje skromnie, pracuje w hotelu i odkłada każdy grosz na upragnione wakacje. Cel zostaje osiągnięty i Lidka wraz z dzieciakami jedzie na Majorkę. I tu autorka bawi się w pisanie przewodnika po tej wyspie. Podaje zbyt wile szczegółów ,przez to książka staje się po prostu nudna. Na wakacjach Lidka poznaje przystojnego i czarującego Piotra oraz Marka ,który jest zupełnym przeciwieństwem Piotra. Urlop się kończy i pora wracać do rzeczywistości . Przed Lidką ciężki czas , przekona się że szarmancki Piotr to zwykły cham , a na dodatek bohaterka zacznie mieć problemy z synem. Z początku zacznie wszystko tłumaczyć trudnym wiekiem , dopiero później zda sobie sprawę że tajemniczy znajomi z internetu to brutalni terroryści.

Dodaj cytat z książki Perska nienawiść